محیط زیست و غواصی

محیط زیست و غواصی

حفاظت از محیط زیست دریایی

از آنجائی که غواصان در ارتباط تنگاتنگ با محیط‌زیست دریایی و آبزیان می‌باشند و حفاظت از آن محیط وظیفه یکایک افرادی است که از آن لذت برده و استفاده می‌نمایند، بنا بر موسسه PADI بر آن شد تا مجموعه‌ای را تأسیس و به امر حفاظت از منابع دریایی توسط غواصان اختصاص داده تا بتوان زیبایی‌های زیرآبی را حفظ و به نسل‌های آینده و کودکانمان هدیه دهیم. پروژه حفاظت از آبزیان این انجمن در سال 1989 تأسیس و تاکنون نقش بسیار مهمی را در آهسته نمودن روند تخریب و در بسیاری موارد، احیای منابع دریایی داشته است.

همچنین این پروژه نظارت بر كلیه فعالیت‌های غواصی ، زیرآبی و فعالیت‌های اعضای انجمن را بر عهده داشته تا حتی‌الامکان آن‌ها را تشویق نموده تا در راستای اهداف این پروژه كه حفاظت از آبزیان است قرارگرفته و گام بردارند.

این مجموعه سالانه پذیرای هدایای نقدی و غیر نقدی میلیون‌ها غواص و شخص علاقه‌مند از سراسر جهان است. كلیه هدایای دریافتی صرف حمایت از پروژه‌های حفاظتی و بازدارنده از روند تخریب محیط‌زیست دریایی می‌گردد. امروزه به لطف کمک‌های علاقه‌مندان ، همیاری اعضاء و مدیریت صحیح این مجموعه كه از زیرشاخه‌های PADI است، این پروژه به یكی از بزرگ‌ترین مؤسسات فعال درزمینهٔ حمایت از محیط‌زیست دریایی در جهان تبدیل گردیده است.

شما نیز می‌توانید با حمایت از این پروژه و آبزیان به جمع دوستداران و حامیان دنیای پاک و زیبای اقیانوس‌ها بپیوندید.


دوره‌های تخصصی حفاظت از محیط زیست دریائی

 ماهی‌شناسی  AWARE Fish ID

در این دوره آموزشی شما به همت Project Aware با گونه‌های مختلف ماهیانی كه در هنگام غواصی و غوطه‌وری در دنیای شگرف آبزیان روبرو می‌شوید آشنا خواهید گردید. آشنایی هرچه بیشتر با گونه‌ها نخستین قدم درراه حفاظت از آنان به شمار می‌رود.

زیست‌شناسی دریایی  Under Water Naturalist

علاقه‌مندان به زیست‌شناسی دریایی در این دوره نه‌تنها با آبزیان به‌صورت تئوری آشنا شده ، بلكه این موجودات را از نزدیك مشاهده و بازندگی آنان آشنا می‌گردند.

حفاظت از مرجان‌ها  AWARE Coral Reef Conservation

حفاظت از مرجان‌ها وظیفه تک‌تک انسان‌ها و بخصوص غواصانی است كه از محیط دریاها لذت می‌برند. بیایید با آموختن اصول و روش‌های نگهداری از محیط‌زیست دریایی و مرجان‌ها ، این زیبایی‌ها را به نسل بعدی بشریت نیز هدیه دهیم.

 

همایش پاک‌سازی ساحل و دریا

هرساله در سراسر جهان هم زمان با روز جهانی دریای پاك، میلیون‌ها نفر از دوستداران طبیعت به پاک‌سازی سواحل و ریف های مرجانی می‌پردازند. این حركت بسیار پسندیده همگام با دیگر كشورهای جهان، در سواحل و آب‌های اطراف سواحل جزيره كيش و قشم نیز انجام‌شده و بسیاری از دوستداران طبیعت به‌خصوص غواصان به پاک‌سازی ریف های مرجانی سواحل می‌پردازند.

 محیط زیست و غواصی

 

 

برنامه پاک سازی دریا از زباله در پوکت

غواصی غواصی

لینک گزارش

http://www.projectaware.org/updates/dive-against-debris-ko-racha-yai

 

 

برنامه پاک سازی دریا از تور در کیش

 غواصی

لینک گزارش 

http://www.projectaware.org/debris-data/dive-against-debris-kish-island

 

 

برنامه پاک سازی سایت غواصی از زباله در قشم

   غواصی

لینک گزارش 

http://www.projectaware.org/debris-data/adopting-dive-site-persepolis-qeshm-island#debris-group-metal

 

برنامه پاک سازی سایت غواصی از زباله در کیش

   

لینک گزارش 

https://www.projectaware.org/debris-data/dive-against-debris-kish-island-0

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

درباره مرکز غواصی ما در کیش

بازدید از این دنیای آبی و بیکران با غواصی و سفر به درون دریا میسر می شود. هنری که امروز توسط مرکز غواصی ما در کیش با استاندارد PADI به شما تقدیم می گردد و با یادگیری آن به اعماق دریا سفر کنید و از زیبایی و شاهکارهای آفرینش لذت ببرید.