ساخت مستند و غواصی غار علیصدر . قسمت 1

مستند غواصی در غار علیصدر همدان اولین برنامه از سری برنامه های تخصصی ساخت مستند مکان های آبی ایران است که توسط مرکز غواصی بین المللی مارینا با همکاری شرکت توسعه تجهیزات غواصی ایرانیان می باشد . این مستند به سفارش شبکه آموزش سیما و همکاری و مساعدت شرکت سیاحتی علیصدر تهیه گردید.

پس از درخواست شبکه آموزش سیما و انجام مراحل اداری با شرکت سیاحتی علیصدر  از جمله ارائه طرح ، رزومه کاری ، تجهیزات فیلمبرداری و ... و انجام استعلامات و مکاتبات لازم و دریافت تائیدیه های لازم مجوز شروع به کار صادر گردید. 

این مستند پس از تدوین و انجام مراحل نهائی از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد .

تیم مستند ساز و غواص : 1- سعید پروین 2- رامین راد مرد 3- حامد اکبری مهر

معرفي غار علیصدر

غار علیصدر یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. علیصدر همچنین بزرگ‌ترین غار آبی جهان می‌باشد. این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است.محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آبها، دریاچه بزرگی در درون غار بوجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است. غار علیصدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است.

غار علیصدر بیست و سومین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۱۵ دی ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

در بخش زیر گزارش تصویری از این سفر برای علاقه مندان به تصویر کشیده شده است .

 

غواصی

 

 غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی

 

غواصی