llis Royal (E.R.) Cross

غواصی

llis Royal (E.R.) Cross – الیس رویال

الیس رویال کار خود را در نیروی دریایی ایالات متحده در سال 1947 آغاز کرد. او مالک و متصدی مدرسه Sparling از غواصی در اعماق دریا در کالیفرنیا بود، جایی که او به بسیاری از غواصان تجاری، آبهای آزاد ، محققین  و دیگر غواصان آموزش داد و  متخصصین زیادی را تربیت کرد. او همچنین مربیگری بسیاری از باشگاه ها و گروه های غواصی به روش safe diving (  غواصی امن)  را به دست گرفت.

در سال 1956 او فروشگاه خود را به فروش رساند و یگ گاری با سقف چادری خرید و آن را با  پیشرفته ترین تجهیزات غواصی و ابزارها مجهز کرد . هدف او از این کار سرویس دهی به مناطقی که در آنها نرخ بالای حوادث  غواصی وجود دارد بود . الیس  با دولت مکزیک برای  نوشتن چند راهنمای آموزشی غواصی و پرسنل پزشکی برای چگونگی استفاده از محفظه پرفشار برای درمان بیماریها  و در برنامه ریزی از مدرسه غواصی نیروی دریایی در Acapulco که اکنون نیز تدریس می شود همکاری کرد

الیس رویال کتاب های مختلف و مقالات متعدد مربوط به غواصی ، عکاسی زیر آب و فیلمبرداری نوشته است. او به عنوان ویرایشگر فنی مجله جهانی آب و سردبیر اخبار شل هاوایی خدمت کرده است او یک مقاله نویس غواصی در مجله های غواصی بوده است .الیس نیز از جامعه زیر آب جایزه NOGI امریکا،و جایزه TRITON از شورای باشگاه غواصی هاوایی و جایزه موسسه اsmithsonian را دریافت کرده است .