Ron and Valerie Taylor

Ron and Valerie Taylor -   رون و والری تیلور  

آن‌ها در سیدنی استرالیا متولدشده‌اند و در سال 1950 هردو قهرمان عکاسی در استرالیا و ران قهرمان عکاسی در جهان برای موضوع حفاظت از محیط‌زیست دریا و جلوگیری از شکار شدند .

ران بیشتر در ساخت محفظه برای دوربین‌های تصویربرداری  خود متمرکز بود و برای عکاسی خبری در سال 1962 موفق به کسب جایزه دانشنامه بریتانیکا  با ساخت کلیپ خبری "بازی با کوسه" شد .

در سال 1966 ران افتخارات بالا را  در جشنواره بین‌المللی فیلم زیرآب در سانتا مونیکا ، انجمن زیرآب آمریکا و جایزه NOGI در بخش آموزش‌وپرورش و همچنین ورزش را دریافت کرد. والری هم موفق به کسب جایزه NOGI در بخش هنر شد . 

 آن‌ها چندین کتاب نوشته‌اند و فیلم‌های مستند بسیاری تولید کرده‌اند . ران اولین کسی است که از زندگی طبیعی یک کوسه سفید بزرگ فیلم گرفته است .

در سال 1967 ران پیشنهاد ساخت و پوشیدن لباس فلزی که از حلقه‌های فلزی به‌هم‌بافته شده درست‌شده بود را برای محافظت از حملات کوسه به غواصان را اعلام کرد. در سال 1979 فیلم‌برداری و آزمودن این لباس به‌صورت طبیعی در یک محیط دریایی وحشی توسط خود او آغاز شد و به یک موضوع ملی و جهانی تبدیل شد . وی همچنین یک مستند از حمله کوسه به انسان تهیه کرد .

والری مشاور وزیر شیلات استرالیا در بخش حفاظت دریایی است و کمک‌های مفید و بسیار مؤثری در حفاظت از مناطق آبی برداشته است .