Sylvia Earl

Sylvia Earl -  سیلویا ارل 

در 30 اوت 1935 در نیوجرسی آمریکا متولدشده است وی زیست شناس دریایی، محقق ، نویسنده و مدرس دانشگاه است او دارای مدرک کارشناسی علوم از دانشگاه ایالتی فلوریدا و کارشناسی ارشد علوم و دکترای فیزیولوژی از دانشگاه دوک است وی محقق در دانشگاه هاروارد و دانشیار تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه برکلی بود.

دکتر ارل در طول زندگی خود یک رهبر و پیشگام درزمینه خود بوده است و باعث شده است که بیش از 50 اکسپدیشن در سراسر جهان برگزار شود و  بیش از 6000 ساعت در زیرآب به تحقیقات پرداخته است .او در اولین گروه زنان aquanauts های در طول پروژه Tektite در سال 1970 حضور داشت و دارای سابقه غواصی عمیق انفرادی با استفاده از JIM Suit  تا عمق 381 متری را دارد.

در سال 1990 او دانشمند ارشد از NOAA (سازمان ملی اقیانوسی و جوی) شد و تا سال 1992 در آنجا مشغول به خدمت بوده است. وی موسسه اکتشاف و تحقیقات اقیانوس عمیق (DOER) را برای پیشبرد بیشتر بر عملیات دریایی تأسیس کرد که جهت پشتیبانی و مشاوره در سیستم‌های زیردریا انسانی و رباتیک است . وی به مدت 5 سال در پناهگاه ملی دریایی آمریکا رهبری گروه‌های تحقیقاتی را بر عهده داشت.

او نویسنده بیش از 100 نشریه در مورد علوم و فنون دریایی و 1995 عدد کتاب الکترونیکی در خصوص دریا است . وی در برنامه‌های علمی تلویزیونی متعدد در بیش از 60 کشور شرکت کرده است .دکتر ارل در برنامه‌های مختلف ، کمیته‌های مربوط به تحقیقات دریایی ، برنامه‌های سیاست و حفاظت از دریا از سازمان‌های زیادی در سراسر جهان جایزه دریافت کرده است.