بهترین مناطق برای غواصی در تایلند

0-109

 مکان ها معروف برای غواصی در تایلند

آیا قصد سفر به تایلند را دارید؟ یا حتی آرزوی سفر به این کشور زیبا و پر جاذبه را دارید؟ شک نکنید که یکی از پرهیجان ترین کارهایی که می توانید در این کشور انجام دهید، کشف دنیای زیر آب است! بله، غواصی. دیدن دنیای رنگارنگ زیر آب، شنا با ماهی ها در سواحل مرجانی تایلند. فرقی نمی کند در کدام شهر تایلند هستید، با انتخاب تور تایلند و سفر به شهرهای معروفی چون پوکت و فی فی ، کوتائو می توانید لوازم غواصی را اجاره کنید و به زیر آب بروید. با ما همراه باشید تا شما را برای بهترین مناطق غواصی در تایلند آشنا کنیم.

موج سواری و غواصی در ساحل شلی

0-108

موج سواری و غواصی در ساحل شلی استرالیا

سواحل همیشه از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اند؛ مکانی که در آن آرامش و هیجان را با هم تجربه می کنید انتخاب با خودتان است می توانید در گوشه ای آرام بنشینید و به صدای امواج گوش بسپارید و از گرمای آفتاب لذت ببرید و یا بلند شوید و با موج سواری، شنا و یا غواصی به دنیایی از هیجان وارد شوید. بعضی از سواحل دنیا همه تفریحات را در کنار هم دارند مثل سواحل استرالیا که در سفر به این کشور بازدید از آن ها را به هیچ وجه نباید از دست داد. ساحل شلی، ساحلی در نزدیکی شهر سیدنی است که با غذاهای خوشمزه، مسیر پیاده روی و تفریحات هیجان انگیزش از بهترین سواحل برای گشت و گذار است. با ما همراه شوید تا با ساحل شلی ( shelly Beach) بیشتر آشنا شوید.

خواندن را ادامه دهيد.
  95 Hits
95 Hits

غواصی در دریای سرخ

0-107

اگر دنبال تفریح و ورزش های ماجراجویانه هستید، غواصی در دنیای زیر آب را تجربه کنید، جایی که می توانید به دنبال نادیده ها و ناشناخته ها بروید.

علی الخصوص اگر در سواحل دریای سرخ مشغول غواصی باشید، لذت آن برای شما چند برابر خواهد شد، چراکه این منطقه در لیست ده مکان برتر برای غواصی قرار دارد. 

خواندن را ادامه دهيد.
  77 Hits
77 Hits

غواصی در شهر زیر آب رفته در ترکیه

غواصی در شهر زیر آب رفته در ترکیه

غواصی در شهر زیر آب ترکیه؟

در آن سوی سواحل آنتالیا جزیره کوچک ککوا (Kekova)  قرار گرفته است، جزیره ای آرام و زیبا که رنگ آبی خوش رنگ دریایش به آن ظاهر دلفریبی داده است. بوی خوشی که در نقاط مختلف جزیره به مشام می رسد باعث شده که نام آن را ککوا به معنی آویشن بگذارند. اما چیزی که این جزیره را معروف کرده نه فقط دریای محسور کننده و آب و هوای خوش که جاذبه عجیبش است: با نگاه کردن به آب های نیلگونی که جزیره  را احاطه کرده اند می توانید در زیر آب بقایای به جای مانده از شهری باستانی را ببینید، این بقایا ویرانه هایی از شهر سانکن است که در قرن دوم در زلزله نابود شد. اگر علاقه مند هستید در جزیره ککوا غواصی کنید در ادامه ما را همراهی کنید.

خواندن را ادامه دهيد.
  128 Hits
128 Hits

غواصی در فیلیپین

غواصی در فیلیپین

در فیلیپین برای غواصی به کجا برویم؟

فکر می کنید فیلیپین چند تا جزیره دارد؟ حدود ۷ هزار و ۱۰۰ تا. پس اگر خیال دارید برای غواصی به یکی از بهترین نقاط دنیا بروید چه جایی از فیلیپین بهتر! خیالتان راحت باشد که در جایی با این همه جزیره هیچ محدودیتی برای غواصی مطابق با کلاس و استانداردهای جهانی وجود ندارد. فیلیپین به داشتن موجودات دریایی متنوع، سواحل رویایی و مردمی که عاشق موسیقی اند معروف است؛ پس درهای این سرزمین به روی غواصان باز است. در فیلیپین در کنار همه اقامتگاه های ساحلی، مرجان های دریایی هست و تقریبا از همه جزیره ها فقط با یک قایق سواری کوتاه به بهترین جاها برای غواصی می رسید. ما میخواهیم زیباترین مکان ها در فیلیپین برای غواصی را به شما معرفی کینم 

خواندن را ادامه دهيد.
  118 Hits
118 Hits

غواصی در جزیره کرون در فلیپین

غواصی در جزیره کرون در فلیپین

جزیره کرون یکی از جزایر فیلیپین است. جزیره کرون یا کورون سومین جزیره از جزایر کالامیم در شمال پالاوان در فیلیپین است. این جزیره بخشی از شهری بزرگتر به همین اسم است و در فاصله ی ۳۱۰ کیلومتری جنوب غرب مانیل واقع شده است ویکی از علت های معروفیت آن به خاطر وجود یک کشتی جنگی ژاپن در جنگ جهانی دوم است. همچنین غواصی در کرون باعث محبوبیت این جزیره شده است. به دلیل ویژگی های خاص منطقه و زیست بوم منحصر به فرد آن سرتاسر این منطقه از مناطق تحت حافظت محسوب می شود.

در آب های این جزیره، قابلیت دید فضا در زیر آب تا عمق ۲۴ متری امکان پذیر است و آب این منطقه اغلب آرام است. کرون یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای غواصی هیجان انگیز در فیلیپین است و این منطقه گردشگرانی زیادی را به این منظور از سراسر جهان به خود جذب می کند. در طبیعت گردی امروز با ما برای دیدن دنیای زیر آب و غواصی در کرون Coron به این جزیره در فلیپین می رویم.

خواندن را ادامه دهيد.
  84 Hits
84 Hits

بهترین نقاط برای غواصی در کشتی های غرق شده

بهترین نقاط برای غواصی در کشتی های غرق شده

غواصی ورزشی محبوب در سراسر دنیاست که طرفداران و مربیان بسیاری دارد؛ در نتیجه این افراد به دنبال بهترین دریاها برای غواصی در سرتاسر دنیا می گردند و سفر می کنند. با توجه به امکاناتی که در غواصی وجود دارد و محدودیت های مختلف، با این حال بهترین دریاها برای غواصی شناخته شده هستند که تعدادی از آن ها را در این مطلب برای شما معرفی می کنیم. بسته به ظرفیت هوای تنفسی شما ، میزان توانایی تان در شنا و قدرت روبرو شدنتان با دنیای ناشناخته زیر آب، تنها زمان اندکی را در این دنیای مرموز می توانید سپری کنید. برای آن دسته از غواصانی که نترس و اهل خطر هستند، هیچ چیزی هیجان انگیز تر از شنا کردن در میان لاشه های کشتی پوسیده، کشت و گذار در میان اتاقک ها و کابین های کشتی، مکان های مرموز و رو به رو شدن با لحظات مدفون شده در زمان نیست.

خواندن را ادامه دهيد.
  106 Hits
106 Hits

غواصی در ترکیه

غواصی در ترکیه

 اگر اسم یکی از هیجان انگیز ترین ورزش های آبی را از ماجراجویان و عاشقان تفریحات آبی بپرسید مطمئنا غواصی یکی از گزینه هاست. جایی که از دنیای همیشگی فاصله می گیرید و چند دقیقه ای را در دنیای زیر آب می گذرانید، در کنار ماهی های رنگارنگ شنا می کنید و آبزیان و گیاهان دریایی زیر آب را تماشا می کنید. مطمئنا در بعضی از نقاط جهان دنیای زیر آب زیباتر، جذاب تر و متنوع تر است و این جور مناطق از پرطرفدارترین مکان های دنیا برای غواصی به شمار می روند. این بار به کشور ترکیه می رویم و بهترین مناطق این کشور برای غواصی را به شما معرفی می کنیم

خواندن را ادامه دهيد.
  100 Hits
100 Hits

همکاری PADI با بنیاد Reef-World

همکاری PADI با بنیاد Reef-World

سازمان PADI و بنیاد Reef-World با همکاری نیروهای خود برای ترویج شیوه های غواصی پایدار برای حفاظت از محیط زیست دریایی با هم متحد شده اند. این مشارکت آگاهی را بالا برده و ابزاری برای اجرای استاندارد Green Fins است . این استاندارد به حفظ ثبات دراز مدت صخره های مرجانی برای غواصی تفریحی و معیشت محلی کمک کند.

Green Fins تنها استاندارد زیست محیطی شناخته شده بین المللی برای سازمان های غواصی است که از طریق همکاری بین محیط زیست سازمان ملل متحد و بنیاد جهانی ریف ایجاد شده است. Green Fins از رویکرد منحصر به فرد و اثبات شده سه گانه استفاده می کند .گواهینامه های سبز برای مراکز غواصی ، مقررات تقویت و آموزش محیط زیست برای کارکنان مراکز غواصی ، غواصان و دولت.

خواندن را ادامه دهيد.
  88 Hits
88 Hits

آب شیرین کن های خلیج فارس

آب شیرین کن های خلیج فارس

تامین آب سالم به منظور مصارف شرب و حتی صنعتی یکی از مشکلات اساسی کشورها است. مقدار آب در دسترس کشورها به میزان آب موجود در دریاچه ها و رودخانه ها بستگی دارد و آلودگی آب‌ها توسط پساب ها و فاضلاب های شهری و صنعتی از جمله مشکلات اساسی در تهیه آب سالم محسوب می شود.

براساس تحقیقات 94 درصد آب موجود بر روی کره زمین شور هستند؛ 3 درصد آب شیرین کره زمین در قطب ها به صورت یخ وجود دارند و فقط 1 درصد آب‌های موجود بر روی کره زمین در دسترسی و قابل مصرف هستند از این رو بسیاری از کشورهایی که با مشکل تامین آب رو به رو هستند  به منظور تامین آب مورد نیاز رو به شیرین کردن و استفاده از آب شور دریاها آورده اند. آب شیرین کن ها به منظور پالایش و تصفیه آب های صنعتی (آب شور و دریایی) و تولید و شیرین سازی آب مورد استفاده قرار می گیرد.

خواندن را ادامه دهيد.
  128 Hits
128 Hits

زندان زیر آبی استونی

زندان زیر آبی استونی

اکنون ‌که چند دهه از پایان حکومت کمونیستی شوروی گذشته است، دولت‌های اقماری اتحاد جماهیر شوروی از لحاظ نوسازی در وضعیتی ناپایدار قرار گرفته‌اند. بسیاری از کشورهای جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی از آن زمان تاکنون برای ترمیم چهره‌‌ی جهانی خود تلاش کرده‌اند و این کار را در جهت تلاشی برای از بین بردن هرگونه ردپایی از گذشته مخرب خود و درخشیدن در عصر جدید صلح انجام داده‌اند. با این‌ حال در شمال کشور استونی یک زندان ویژه به‌ عنوان نمادی قابل‌توجه از سلطنت شوروی وجود دارد. البته اگرچه گذشته‌ی این بنا بسیار تلخ است اما این مکان هم ‌اکنون تبدیل به یک پاتوق محبوب ساحلی برای گردشگران و مردم محلی شده است. به ‌این ‌ترتیب، مکانی که روزی محل نگهداری از زندانی‌ها بوده است، امروزه به مکانی آرامش ‌بخش برای غواصی و آفتاب گرفتن افراد محلی تبدیل شده است.

خواندن را ادامه دهيد.
  146 Hits
146 Hits

اهدای مدال شجاعت از سوی PADI

اهدای مدال شجاعت از سوی PADI

در اوایل سال جاری میلادی 12 پسر بچه به همراه مربی فوتبال خود در غاری در تایلند به علت آب گرفتگی گیر کردند . عملیات نجات این افراد با استفاده از غواصان حرفه ای انجام شد . از سوی PADI مدال شجاعتی به ریک استنتون ، جان ولانهن ، دکتر ریچارد هریس ، جیسون مالینسون و کریس جول به علت شجاعت ، قدرت و عزت مقام در طول یک عملیات امداد و نجات اعطا می شود . PADI با ایجاد این مدال و به رسمیت شناختن آن یکی از بزرگترین لحظات غواصی در طول تاریخ را نشان خواهد داد . این مدال ها در نمایشگاه DEMA در لاس وگاس نوادا واقع در ایالات متحده آمریکا در 13 نوامبر در معرض بازدید خواهد بود .

خواندن را ادامه دهيد.
  128 Hits
128 Hits

درباره پدی

درباره پدی

دنیا به سرعت در حال تغییر است، ما باید همیشه بر مبنای همه چیزهایی که خانواده PADI انجام می دهند، پایه گذاری کنیم. آموزش صحیح ، همان چیزی است که موسسین PADI برای اولین بار در سال 1966 در زمان تاسیس انجام دادند . امروزه این پایه و اساس PADI است و ما را به آینده هدایت می کند.

آموزش صحیح پایه PADI است، و ما از ابزارهای قدرتمند و مدرن برای آموزش استفاده می کنیم . اما این آموزش بدون داشتن یک قلب خوب موفق نیست . قلب PADI مربیان آن هستند ، همانظور که تا به امروز مربیان PADI باعث شده اند PADI بهترین و برترین سیستم آموزشی غواصی در دنیا باشد

خواندن را ادامه دهيد.
  168 Hits
168 Hits

تجهیزات غواصی شخصی یا اجاره ای ؟

تجهیزات غواصی شخصی یا اجاره ای ؟

تعطیلات فرا رسیده و شما فرصتی برای یک غواصی پیدا کرده اید . در حال حاضر در ذهن خود فکر می کنید تجهیزات غواصی را همراه خود ببرید و یا آنها را از مرکز غواصی اجاره کنید ؟  این تصمیم گیری می تواند با استفاده از عوامل مختلفی انجام شود که به برخی از آنها اشاره می کنیم

خواندن را ادامه دهيد.
  336 Hits
336 Hits

جهت‌یابی زیر آب بدون دخالت دست

جهت‌یابی زیر آب بدون دخالت دست

 نیروی دریایی آمریکا، نوعی نمایشگر برای غواصان ابداع کرده است که می‌تواند به جهت‌یابی زیر آب کمک کند

نیروی دریایی آمریکا، نوعی نمایشگر "هاد"(HUD) برای غواصان ابداع کرده است. هاد، نمایشگری فرانما است که اطلاعات را در مقابل دید بیننده، نمایش می‌دهد؛ بدون اینکه بیننده مجبور باشد جای دیگری را نگاه کند.

خواندن را ادامه دهيد.
  295 Hits
295 Hits

اعتبار مدرک های بین المللی صادر شده در ایران

اعتبار مدرک های بین المللی صادر شده در ایران

تب مدرک گرایی در ایران امر ناشناخته ای نیست و داستانهای زیادی نیز در مورد دارندگان مدارک تقلبی در سطح ملی مطرح شده است که بماند. این تب از سوی دیگر موجب رشد موسسات ریز و درشتی شده است که فضای مجازی را پر کرده اند و مدعی هستند که به افراد با تبدیل سوابق و تجارب کاری و یا دوره های کوتاه مدت مدرک معتبر بین المللی مورد تایید مراجع علمی می دهند. این موسسات به دروغ اعلام می کنند که این مدارک برای ادامه تحصیل ، مهاجرت و کار یابی قابل استفاده اند و برای اقناع مخاطبین مستندات ریز و درشتی هم مانند قانون اتحادیه اروپا و ..... ردیف می کنند که هیچ کدام مبنای درستی ندارد و همه از اساس بی اعتبار است. برخی موسسات نیز از روش دیگری استفاده می کنند و مدعی ارتباط با یک دانشگاه خارجی یا مرکز آموزشی هستند که با گذراندن دوره کوتاهی یا حتی بدون دوره در ایران به شما مدرک بین المللی می دهند

خواندن را ادامه دهيد.
  346 Hits
346 Hits

پارگی پرده گوش

پارگی پرده گوش

پاره شدن پرده گوش، ایجاد یک حفره یا چاک در پرده‌ی گوش یا پرده‌ی صماخ است. پرده‌ی صماخ یک بافت نازک است که گوش میانی و کانال گوش خارجی را جدا می‌کند. زمانی که امواج صوتی وارد گوش می‌شود، این پرده به لرزه در می‌آید. این لرزش در استخوان‌های گوش میانی جریان می‌یابد. همین لرزش، عامل شنیدن صدا‌های مختلف است در نتیجه اگر پرده‌ی گوش آسیب ببیند، شنوایی شما با اشکال مواجه می‌شود.

خواندن را ادامه دهيد.
  438 Hits
438 Hits

استفاده از چربی مصنوعی برای محافظت از غواصان

استفاده از چربی مصنوعی برای محافظت از غواصان

پژوهشگران آمریکایی، لباس غواصی جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند مقاومت در برابر سرما را تا سه برابر افزایش دهد.

اداره پژوهش‌های دریایی آمریکا"(ONR) با همکاری دانشگاه‌های "ام.آی.تی"(MIT) و "جرج میسون" (GMU)، یک لباس غواصی حاوی گازهای بی‌اثر ابداع کرده‌اند که می‌تواند مقاومت غواصان را در برابر سرمازدگی افزایش دهد.

با وجود ابداع تجهیزات بسیار برای غواصی، واضح است که انسان نمی‌تواند کاملا با شرایط اقیانوس سازگار باشد و این مشکل، تنها با استفاده از مخزن‌های هوا حل نمی‌شود.

خواندن را ادامه دهيد.
  271 Hits
271 Hits

مهارت در غواصی و رابطه آن با دانش و تجربه

مهارت در غواصی و رابطه آن با دانش و تجربه

مهارت (skill) فعالیتی آموختنی هست که با تکرار، تمرین و یادگیری اصول اولیه که شما آموخته اید می توان کیفیت آن را بهبود بدهید

خواندن را ادامه دهيد.
  238 Hits
238 Hits

زیبا ترین غارهای آبی دنیا

زیبا ترین غارهای آبی دنیا


از غارهای آبی عمیق و زیبای مکزیک تا چشمه‌های آرام و بی سروصدای جینی در فلوریدا، در این مطلب می‌توانید دیدنی‌ترین غار‌های زیرآبی دنیا را ببینید که تجربه فوق العاده‌ای برایتان رقم می‌زنند.

اردینسکایا (Ordinskaya)، روسیه
اردینسکایا یا غار اوردا بزرگترین غار گچی زیر آبی در جهان است که امکان گشت و گذار زیر آب را ارائه می‌دهد. تصور می‌شود این غار ۳۰۰ میلیون سال پیش تشکیل شده باشد. از آنجا که گچ یک ماده محلول در آب است، ساختار غار به مرور زمان تغییر می‌کند و گذرگاه‌ها و اتاق‌های جدیدی هر روز ایجاد می‌شود.

خواندن را ادامه دهيد.
  181 Hits
181 Hits

درباره ما

بازدید از این دنیای آبی و بیکران با غواصی و سفر به درون دریا میسر می شود. هنری که امروز توسط مرکز ما به شما تقدیم می گردد و با یادگیری آن به اعماق دریا سفر کنید و از زیبایی و شاهکارهای آفرینش لذت ببرید.