وبلاگ غواصی

تغییرات و نشانه های یک غواص و اختلاف آن با دیگران

0-129

 زمانی که شما غواصی را شروع می کنید دچار تحولاتی می شوید، همچنین کسانی که غواصی می کنند همیشه نشانه های دارند 

در زندگی روزمره با کسانی روبرو می شوید که تا به حال غواصی نکرده اند و یا غواص نما هستند . این افراد گفتارهای غیر واقعی زیادی دارند 

موارد اختلافی زیادی بین شما که ورزش غواصی انجام می‌دهید با دوستانی که انجام نمی‌دهند وجود دارد 

خواندن را ادامه دهيد

ویژگی های یک دایومستر برای کار

0-128

ویژگی های مورد نیاز برای کار کردن به عنوان یک دایومستر چیست ؟

کار کردن به عنوان دایومستر گروه غواصی چیزی غیر از دانش ، آموزش ، مهارت و تمرین است. این موارد داشتن ویژگی های مناسب برای دادن هر تجربه غواصی به هر غواص در هر زمان است.

خواندن را ادامه دهيد

رنگ سال 2020-سفید مرجانی

0-127

انتخاب رنگ سال، برای بسیاری از شرکت‌های معروف رنگ به یک سنت هیجان انگیز تبدیل شده است. هنگامی که یک رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می‌شود، طیف گسترده‌ای از طراحی تا بازاریابی برند‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فروشنده‌های زیادی برای ارائه محصولاتشان و خرید جنس برای فروشگاه‌های خود منتظر اعلام رنگ سال ۲۰۲۰ یا سال ۱۳۹۹ شمسی هستند.

خواندن را ادامه دهيد

تفریحگاه غواصی که توسط جاسوسان موساد اداره می شد

0-126

دهکده عروس، که در حاشیه صخره‌های مرجانیِ دیدنی و بقایای یک کشتی به‌گل‌نشسته قرار داشت، به‌نظر رؤیای هر فردی بود که شیفته غواصی‌ کردن است. بنابراین، بروشور‌های تبلیغاتیِ این مرکز تفریحی در هزاران نسخه منتشر و در تمام آژانس‌های مسافرتی خبرۀ اروپایی توزیع شد. رزرو‌ها در دفاتر ژنو و خارطوم انجام می‌شد و طی مدتی که این تفریحگاه برقرار بود، صد‌ها مهمان برای گذراندن تعطیلات به آنجا رفتند.

خواندن را ادامه دهيد

پیدا شدن شهرهای گمشده جهان در زیر آب

0-125

دنیای گذشته و باستانی پر از رمز و راز و اشکال عجیب است. اگر به شهرهای گمشده جهان مانند: پومپئی، تروی، هاتوسا، سیوداد پردیدا، اسکارا برا، بابل و بسیاری دیگر توجه کنید، خواهید دید یک موضوع در تمام آن ها مشترک است. این شهرهای باستانی بر روی زمین و در میان تپه ها و دشت ها پیدا شده اند.

خواندن را ادامه دهيد

راهنمایی برای خرید کامپیوتر غواصی

 0-124

 کدام کامپیوتر غواصی را باید بخریم ؟  بهترین کامپیوتر غواصی کدام است ؟  قیمت کامپیوتر غواصی چند است ؟

این سوالاتی است که به طور پیوسته توسط غواصان پرسیده می شود

متخصصان این زمینه مانند فروشندگان لوازم غواصی ، مراکز غواصی و مربیان غواصی راهنمایی لازم را به شما برای خرید کامپیوتر غواصی ارائه می کنند اما من چند نکته مفید جهت راهنمایی برای خرید کامپیوتر غواصی برای شما مطرح می کنم

خواندن را ادامه دهيد

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص غواصی

0-123

هر زمان در صفحات مجازی به جستجوی متن با عنوان " شغل غواصی " می پردازیم به مطالب فراوان و جذابی در سایت های گوناگون غواصی و غیر غواصی برخورد می کنیم مانند :

شرایط مهاجرت به استرالیا برای غواصان - هزینه مهاجرت به استرالیا برای غواصان - امتیاز مهاجرت به استرالیا برای غواصی-مهاجرت به استرالیا از طریق کار غواصی - مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص غواصی - غواصی از مشاغل مورد نیاز استرالیا- کار غواصی با حقوق بالا در استرالیا

خواندن را ادامه دهيد

غواصی فراتر از آموزش شما

0-122

آیا در محدوده آموزش غواصی خود عمل می کنید ؟  شایع ترین مشکل در حوادث غواصی چیست ؟  مسئولیت شخصی هر غواص چیست ؟

هرگز آموزش و یادگیری برای تقویت توانایی ها و مهارت های غواصی خود را متوقف نکنید. همیشه یادگیری بیشتر برای چگونگی غواصی در محیط های جدید، چگونگی اصلاح مهارت های خود و حتی نحوه استفاده از انواع تجهیزات غواصی جدید وجود دارد. مهم نیست که ماجراها و مشکلات در هنگام غواصی برای شما پیش آید ، مطمئن شوید که شما به آموزش غواصی مناسب مجهز هستید.یاد آوری میکنم به شما:

خواندن را ادامه دهيد

ضعف در کنترل شناوری در غواصی

0-121

شاید تعجب آور نباشد که شایع ترین علت صدمات در میان غواصان مربوط به مسائل مربوط به شناوری باشد . باروتروما ،صعود های غیرقابل کنترل، آسیب دیدگی براثر زندگی دریایی نمونه ای از این موارد است که با تمرین و توجه بیشتر به جزئیات می توان از این موارد جلوگیری کرد.

خواندن را ادامه دهيد

برنامه ریزی غواصی ناکافی

0-120

یکی از مهمترین مراحل قبل از انجام یک غواصی ، برنامه ریزی غواصی است. در مورد هر سایت غواصی که قصد غواصی در آن را دارید ، باید برنامه ریزی کافی برای آن داشته باشید. خیلی اوقات غواصان برنامه ریزی کافی برای انجام یک غواصی ندارند که در اینجا موارد برای کمک به شما اعلام می گردد

خواندن را ادامه دهيد

نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری مناسب تجهیزات غواصی

0-11_13980108-141019_1

تجهیزات غواصی تجهیزات حیاتی و بسیار مهمی هستند . هر بار که شما غواصی میکنید ، شما به یک محیط شگفت انگیز وارد می شوید و بدون هیچ قید و شرطی می توانید از محیط زیر آب لذت ببرید ولی باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات و لوازم غواصی شما عملکرد درستی دارد و به خوبی کار میکند . برای همین مجموعه دستورات زیر را انجام دهید

خواندن را ادامه دهيد

سلامت و تناسب اندام در غواصان

0-118

تعداد کمی از مردم در طول زندگی خود از سلامت کامل برخوردار هستند. اتخاذ یک شیوه و روش مناسب برای زندگی سالم در طول عمر می تواند به کاهش ابتلا به بیماری ها و مسائل مرتبط در دوران پیری منجر شود.

خواندن را ادامه دهيد

گردشگری دریایی در ایران

0-117

از روز اولی که انسان پا روی زمین می‌گذارد، از سر کنجکاوری ، ماجراجویی یا برای تهیه غذا و ادامه بقای خود میل به جستجو و یافتن و گسترش سرزمینی که در آن می‌زیست داشته و همچنان دارد. با ایجاد تمدن‌ها میل به کشورگشایی انسان سبب می‌شود تا او از خشکی‌های پست و خشک تا قله‌های برفی و از ساحلی به ساحل دیگر و از سطح زمین تا عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌ها را طی کند.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در سراب نیلوفر کرمانشاه

0-116

غواصی در سراب نیلوفر منتظر همکاری اداره‌ کل میراث فرهنگی کرمانشاه است

رئیس هیأت غواصی استان کرمانشاه گفت: برای راه‌اندازی مساله غواصی در دریاچه سراب نیلوفر به‌ صورت برنامه تفریحی منتظر هماهنگی و همکاری مسؤولان اداره‌ کل میراث فرهنگی استان هستیم.

خواندن را ادامه دهيد

دلیل اصلی خودکشی نهنگ ها

0-115

 برای بعضی از نهنگ ها، سونار ممکن است باعث تحریک و اقدام برای خودکشی شود

دانشمندان مدت ها در پی این بودند چرا نهنگ ها خودکشی می کنند و به این جواب دست یافتند محققان می‌گویند نهنگ‌ها نیز مانند انسان‌ها پس از مواجهه به «سونار» دچار بیماری رفع فشار/ Decompression Sickness، درست مانند غواص‌ها شده و خود را سراسیمه به ساحل می‌رسانند تا خودکشی کنند

خواندن را ادامه دهيد

دیواره ای از کشتی های غرق شده در استرالیا

0-114

تمام کسانی که دریا و ساحل گردی را دوست دارند، از غواصی و یا دیدن عجایب دریاها هم لذت می برند. در حقیقت آیا شخصی هم پیدا می شود که لاشه های غرق شده کشتی ها برایش عجیب و جالب نباشد؟ اگر موقعیت دیدن لاشه های کشتی را درون دریا داشته باشید آیا آن را از دست می دهید؟ ما یکی از عجیب ترین لاشه های کشتی در دنیا یعنی لاشه های کشتی تانگالوما استرالیا را به شما معرفی می کند. مکانی جذاب برای سفر و تفریحات هیجان انگیز که هم اکنون گردشگران و افراد بسیاری را به خود جذب می کند.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی تجربه عجیب و بی نظیری است

0-113

غواصی یکی از تجربیات بی نظیری است که لذت سفرتان را دوچندان خواهد کرد.

سفر به اعماق دریا و آشنا شدن با موجودات ناشناخته حس و حال عجیبی دارد. اگر غواصی جزو علایق شما باشد، حتما بدنبال مکانی بکر و دیدنی خواهید بود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در هند

0-112

برای غواصی در هند به کجا برویم ؟

غواصی یک از کارهای هیجان انگیز است و با غواصی می توانند دنیای زیر آب و جانوران آبزی را از نزدیک ببینند. غواص ها با رفتن به زیر آب وارد دنیای جدیدی می شوند و از مناظر دیدنی دنیای زیر آب لذت می برند. اگر به هند سفر می کنید با جزایر و مناطق بکری و منحصر به فردی که این کشور دارد بهترین فرصت برای غواصی و تجربه دنیای زیر آب برای شما فراهم است. می خواهیم درباره بهترین جاها برای غواصی در هند صحبت کنیم، ما را همراهی کنید.

خواندن را ادامه دهيد

بهترین مکان های مالدیو برای غواصی

0-111

فرصت های عالی برای غواصی در مالدیو

اگر شما از کسی که در حال برنامه ریزی برای سفر به مالدیو است بپرسید که چرا این بخش خاص از جهان را انتخاب کرده، یکی از معمولی ترین دلایل، تجربیات بی نظیر غواصی خواهد بود. مالدیو با آب های شفاف و گرم و دید بسیار عالی در زیر آب مشهور است که دنیای زیر آب مالدیو  جزو  برترین مکان ها برای غواصی می باشد.

خواندن را ادامه دهيد

رنگ سال 2019 ; مرجانی زنده از کجا آمده است ؟

0-110

رنگ سال 2019  مرجانی زنده 

موسسه رنگ پانتون رنگِ سال ۲۰۱۹ میلادی را مرجانی زنده انتخاب کرده که ترکیبی از فام مرجانی است با زیر رنگ طلایی. رنگی شفاف و گرم، مخلوطی از نارنجی و صورتی که به گفته لیاتریس ایزمن، مدیر اجرای شرکت پانتون، قرار است نشانی از نیاز ذاتی مان به خوش‌بینی و امید باشد.

خواندن را ادامه دهيد

بهترین مناطق برای غواصی در تایلند

0-109

مکان ها معروف برای غواصی در تایلند

آیا قصد سفر به تایلند را دارید؟ یا حتی آرزوی سفر به این کشور زیبا و پر جاذبه را دارید؟ شک نکنید که یکی از پرهیجان ترین کارهایی که می توانید در این کشور انجام دهید، کشف دنیای زیر آب است! بله، غواصی. دیدن دنیای رنگارنگ زیر آب، شنا با ماهی ها در سواحل مرجانی تایلند.

خواندن را ادامه دهيد

موج سواری و غواصی در ساحل شلی

0-108

بعضی از سواحل دنیا همه تفریحات را در کنار هم دارند مثل سواحل استرالیا که در سفر به این کشور بازدید از آن ها را به هیچ وجه نباید از دست داد. ساحل شلی، ساحلی در نزدیکی شهر سیدنی است که با غذاهای خوشمزه، مسیر پیاده روی و تفریحات هیجان انگیزش از بهترین سواحل برای گشت و گذار است. با ما همراه شوید تا با ساحل شلی ( shelly Beach) بیشتر آشنا شوید.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در دریای سرخ

0-107

اگر دنبال تفریح و ورزش های ماجراجویانه هستید، غواصی در دنیای زیر آب را تجربه کنید، جایی که می توانید به دنبال نادیده ها و ناشناخته ها بروید.

علی الخصوص اگر در سواحل دریای سرخ مشغول غواصی باشید، لذت آن برای شما چند برابر خواهد شد، چراکه این منطقه در لیست ده مکان برتر برای غواصی قرار دارد. 

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در شهر زیر آب رفته در ترکیه

غواصی در شهر زیر آب رفته در ترکیه

غواصی در شهر زیر آب ترکیه؟

در آن سوی سواحل آنتالیا جزیره کوچک ککوا (Kekova)  قرار گرفته است، جزیره ای آرام و زیبا که رنگ آبی خوش رنگ دریایش به آن ظاهر دلفریبی داده است. بوی خوشی که در نقاط مختلف جزیره به مشام می رسد باعث شده که نام آن را ککوا به معنی آویشن بگذارند.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در فیلیپین

غواصی در فیلیپین

در فیلیپین برای غواصی به کجا برویم؟

فکر می کنید فیلیپین چند تا جزیره دارد؟ حدود ۷ هزار و ۱۰۰ تا. پس اگر خیال دارید برای غواصی به یکی از بهترین نقاط دنیا بروید چه جایی از فیلیپین بهتر! خیالتان راحت باشد که در جایی با این همه جزیره هیچ محدودیتی برای غواصی مطابق با کلاس و استانداردهای جهانی وجود ندارد.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در جزیره کرون در فلیپین

غواصی در جزیره کرون در فلیپین

جزیره کرون یکی از جزایر فیلیپین است. جزیره کرون یا کورون سومین جزیره از جزایر کالامیم در شمال پالاوان در فیلیپین است. این جزیره بخشی از شهری بزرگتر به همین اسم است و در فاصله ی ۳۱۰ کیلومتری جنوب غرب مانیل واقع شده است ویکی از علت های معروفیت آن به خاطر وجود یک کشتی جنگی ژاپن در جنگ جهانی دوم است. همچنین غواصی در کرون باعث محبوبیت این جزیره شده است. به دلیل ویژگی های خاص منطقه و زیست بوم منحصر به فرد آن سرتاسر این منطقه از مناطق تحت حافظت محسوب می شود.

خواندن را ادامه دهيد

بهترین نقاط برای غواصی در کشتی های غرق شده

بهترین نقاط برای غواصی در کشتی های غرق شده

غواصی ورزشی محبوب در سراسر دنیاست که طرفداران و مربیان بسیاری دارد؛ در نتیجه این افراد به دنبال بهترین دریاها برای غواصی در سرتاسر دنیا می گردند و سفر می کنند. با توجه به امکاناتی که در غواصی وجود دارد و محدودیت های مختلف، با این حال بهترین دریاها برای غواصی شناخته شده هستند که تعدادی از آن ها را در این مطلب برای شما معرفی می کنیم.

خواندن را ادامه دهيد

غواصی در ترکیه

0-102-1

مطمئنا در بعضی از نقاط جهان دنیای زیر آب زیباتر، جذاب تر و متنوع تر است و این جور مناطق از پرطرفدارترین مکان های دنیا برای غواصی به شمار می روند. این بار به کشور ترکیه می رویم و بهترین مناطق این کشور برای غواصی را به شما معرفی می کنیم

خواندن را ادامه دهيد

آب شیرین کن های خلیج فارس

آب شیرین کن های خلیج فارس

تامین آب سالم به منظور مصارف شرب و حتی صنعتی یکی از مشکلات اساسی کشورها است. مقدار آب در دسترس کشورها به میزان آب موجود در دریاچه ها و رودخانه ها بستگی دارد و آلودگی آب‌ها توسط پساب ها و فاضلاب های شهری و صنعتی از جمله مشکلات اساسی در تهیه آب سالم محسوب می شود.

خواندن را ادامه دهيد

زندان زیر آبی استونی

زندان زیر آبی استونی

در شمال کشور استونی یک زندان ویژه به‌ عنوان نمادی قابل‌توجه از سلطنت شوروی وجود دارد. البته اگرچه گذشته‌ی این بنا بسیار تلخ است اما این مکان هم ‌اکنون تبدیل به یک پاتوق محبوب ساحلی برای گردشگران و مردم محلی شده است.

خواندن را ادامه دهيد

درباره پدی

116-1

دنیا به سرعت در حال تغییر است، ما باید همیشه بر مبنای همه چیزهایی که خانواده پدی انجام می دهند، پایه گذاری کنیم. آموزش صحیح ، همان چیزی است که موسسین پدی برای اولین بار در سال 1966 در زمان تاسیس انجام دادند . امروزه این پایه و اساس پدیاست و ما را به آینده هدایت می کند.

خواندن را ادامه دهيد

تجهیزات غواصی شخصی یا اجاره ای ؟

تجهیزات غواصی شخصی یا اجاره ای ؟

 تعطیلات فرا رسیده و شما فرصتی برای یک غواصی پیدا کرده اید . در حال حاضر در ذهن خود فکر می کنید تجهیزات غواصی را همراه خود ببرید و یا آنها را از مرکز غواصی اجاره کنید ؟  این تصمیم گیری می تواند با استفاده از عوامل مختلفی انجام شود که به برخی از آنها اشاره می کنیم

خواندن را ادامه دهيد

جهت‌یابی زیر آب بدون دخالت دست

old_100

نیروی دریایی آمریکا، نوعی نمایشگر برای غواصان ابداع کرده است که می‌تواند به جهت‌یابی زیر آب کمک کند

نیروی دریایی آمریکا، نوعی نمایشگر "هاد"(HUD) برای غواصان ابداع کرده است. هاد، نمایشگری فرانما است که اطلاعات را در مقابل دید بیننده، نمایش می‌دهد؛ بدون اینکه بیننده مجبور باشد جای دیگری را نگاه کند.

خواندن را ادامه دهيد

پارگی پرده گوش

پارگی پرده گوش

پاره شدن پرده گوش، ایجاد یک حفره یا چاک در پرده‌ی گوش یا پرده‌ی صماخ است. پرده‌ی صماخ یک بافت نازک است که گوش میانی و کانال گوش خارجی را جدا می‌کند. زمانی که امواج صوتی وارد گوش می‌شود، این پرده به لرزه در می‌آید. این لرزش در استخوان‌های گوش میانی جریان می‌یابد. همین لرزش، عامل شنیدن صدا‌های مختلف است در نتیجه اگر پرده‌ی گوش آسیب ببیند، شنوایی شما با اشکال مواجه می‌شود.

خواندن را ادامه دهيد

استفاده از چربی مصنوعی برای محافظت از غواصان

استفاده از چربی مصنوعی برای محافظت از غواصان

پژوهشگران آمریکایی، لباس غواصی جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند مقاومت در برابر سرما را تا سه برابر افزایش دهد.

اداره پژوهش‌های دریایی آمریکا"(ONR) با همکاری دانشگاه‌های "ام.آی.تی"(MIT) و "جرج میسون" (GMU)، یک لباس غواصی حاوی گازهای بی‌اثر ابداع کرده‌اند که می‌تواند مقاومت غواصان را در برابر سرمازدگی افزایش دهد.

خواندن را ادامه دهيد

زیبا ترین غارهای آبی دنیا

زیبا ترین غارهای آبی دنیا

از غارهای آبی عمیق و زیبای مکزیک تا چشمه‌های آرام و بی سروصدای جینی در فلوریدا، در این مطلب می‌توانید دیدنی‌ترین غار‌های زیرآبی دنیا را ببینید که تجربه فوق العاده‌ای برایتان رقم می‌زنند.

خواندن را ادامه دهيد

پدیده زیبای طبیعی موسوم به زندان برنجه

پدیده زیبای طبیعی موسوم به زندان برنجه

پدیده زیبای طبیعی موسوم به زندان برنجه در ۲۸ کیلومتری شمال شهرستان تکاب در روستای برنجه (برنجک) از دهستان چمن بخش تخت سلیمان و در دامنه کوه معروف به کوه طویله سلیمان واقع شده است که تشکیلات زمین شناسی متعددی در آن قرار دارد. در جنوب روستای برنجه و در کنار رودخانه، دهانه های چند چشمه آهک ساز خشک شده را می توان دید که مشهورترین آنها زندان برنجه یا «دریای برنجه» نام دارد. دهانه این چشمه‌ی بزرگ به شکل بیضی است.

خواندن را ادامه دهيد

جذابترین نقطه غواصی در دنیا کجاست؟

جذابترین نقطه غواصی در دنیا کجاست؟

سکوهای نفتی، یکی از بهترین نقاط غواصی در دنیا به حساب می آیند و وقتی این سکوها از رده خارج می شوند، بهترین گزینه، تبدیل آنها به تپه های دریایی است.

سکوهای نفتی شاید منظره جالبی نداشته باشند، اما در زیر آب با تصویر کاملا متفاوت روبه رو خواهید شد.

خواندن را ادامه دهيد

سفر و غواصی در جزیره ابوموسی

سفر و غواصی در جزیره ابوموسی

در تاریخ 25 مرداد ماه 1397 یک تیم غواصی از مرکز غواصی مارینا جهت غواصی به جزیره ابوموسی سفر کرد . این تیم بعد از هماهنگی های لازم و از مسیر تهران- کیش - بندر چارک - بندر لنگه - بندر شناس به جزیره ابوموسی سفر کرد و به مدت یک هفته در این جزیره به غواصی پرداخت .

خواندن را ادامه دهيد

حلقه اورینگ در لوازم غواصی

حلقه اورینگ در لوازم غواصی

در تمام تجهیزات غواصی یک حلقه اورینگ وجود دارد . این حلقه کوچک از پلاستیک با متریال های مختلفی است و برای جلوگیری از عبور هوا یا مایع طراحی شده است . بنابراین اساسا این قطعه کارایی مهمی دارد و شما باید قطعاتی که از اورینگ استفاده می کنند را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنیددر هنگام تعویض اورنیگ موارد زیر را یه یاد داشته باشید

خواندن را ادامه دهيد

کشف منطقه ای جدید در اقیانوس

کشف منطقه ای جدید در اقیانوس

منطقه Rariphotic (یا منطقه ای با نور نادر) در عمق 130 تا 300 متری اقیانوس گسترش می یابد و به پنج ناحیه دیگر متصل می شود که جوامع بیولوژیکی متفاوتی در آن زندگی می کنند و در حال رشد هستند.

این منطقه جدید، در جریان یک ماموریت تحقیقاتی در برمودا و با هدایت محققان تحقیقات دریایی از دانشگاه آکسفورد انگلیس کشف شد.

خواندن را ادامه دهيد

هوش مصنوعی (AI) در غواصی

هوش مصنوعی (AI) در غواصی

یک فناوری با نام هوش مصنوعی (AI) با سرعت در حال رشد و پیشرفت است این فناوری وعده مزایای زیادی می دهد، اما همچنین می خواهد زندگی ما را بیش از آنچه که تصور می کنیم مختل کند. با استناد به مطالعات انجام شده توسط مجمع جهانی اقتصاد و شرکت های خصوصی و همچنین سازمان سیاست های عمومی یک نگرانی برای اولین بار از یک تکنولوژی مخرب برای از بین بردن کسب و کار مطرح شده است .

خواندن را ادامه دهيد

غواصی شب و منابع نور

غواصی شب و منابع نور

غواصی در شب یکی از برنامه های مورد علاقه بسیاری از غواصان در سراسر جهان است . آبزیان ساکن در مکان های غواصی که ما از آن در طی روز بازدید می کنیم می توانند در شب به زندگی جدیدی پرداخته و یا  آبزیان بسیار متفاوتی را در شب مشاهده کنیم . زندگی آبزیان در شب در زیرآب دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به جهان هستی را به نمایش می گذارند که از طریق پرتو های چراغ های غواصی قابل مشاهده است .

خواندن را ادامه دهيد

چگونگی مراقبت از چاقو غواصی

چگونگی مراقبت از چاقو غواصی

نکات حرفه ای زیر را دنبال کنید تا چاقو غواصی شما تیز ، بدون خوردگی و آماده برای هر گونه استفاده در زیر آب باشد

چاقو شیرجه شما نیاز به نگهداری دارد و در صورت نگهداری صحیح نیاز به تعویض آن ندارید

خواندن را ادامه دهيد

بزرگ‌ترین غار زیر دریایی جهان

بزرگ‌ترین غار زیر دریایی جهان

در ماه گذشته میلادی، محققان و تیم غواصی‌شان مدعی کشف بزرگ‌ترین غار دریایی جهان بودند. آنها این غار که در زیر آب‌های شبه‌جزیره یوکاتان مکزیک واقع شده است را مدرکی موثق از زندگی نخستین مهاجران کشور آمریکا، گونه‌های منقرض شده جانوری و تمدن مایا می‌دانند.

خواندن را ادامه دهيد

مهارت های بالا برای اعضای حرفه ای پدی

مهارت های بالا برای اعضای حرفه ای پدی

آیا شما در مورد تبدیل شدن به یک عضو حرفه ای پدی فکر می کنید؟

مهارت در غواصی و رابطه آن با دانش و تجربه چیست ؟

اگر برای تبدیل شدن به یک دایومستر یا مربی پدی در آینده نزدیک برنامه دارید برای شما چند توصیه دارم . شما می توانید مواردی را یاد بگیرید که در ابتدای کار غواصی شما مفید باشد و برای استخدام شما را در اولویت قرار دهد

خواندن را ادامه دهيد

چرا موج‌سواری بر کوسه نهنگی در بوشهر تا این حد خبرساز شد؟

چرا موج‌سواری بر کوسه نهنگی در بوشهر تا این حد خبرساز شد؟

در روزهای اخیر، عکس‌ها و فیلم‌های موج‌سواری روی کوسه‌های نهنگی در آب‌های جنوب و مخصوصا بوشهر خبرساز شده است. نظرات درباره این اتفاق بشدت ضد و نقیض است؛ عده‌ای با الفاظ بسیار تند از ماهیگیران جوان انتقاد کرده و آن‌ها را به انجام کاری غیراخلاقی و شرم‌آور متهم کرده‌اند که می‌تواند ایرانیان را در نظر جهانیان خوار سازد

خواندن را ادامه دهيد

اسراری از اعماق اقیانوس

اسراری از اعماق اقیانوس

 اقیانوس‌ها قرن‌هاست به عنوان یکی از مهمترین راه‌های حمل و نقل بار و مسافر و گاهی به عنوان میدان جنگی برای انسان مطرح بوده تا اعماق آب‌ها به قبرستان کشتی‌های غرق شده تبدیل شود، با ما همراه باشید با تصاویری از آنچه در اعماق تاریک دریاها خوابیده است.

خواندن را ادامه دهيد

عمیق ترین غار زیرزمینی جهان که انتها ندارد

عمیق ترین غار زیرزمینی جهان که انتها ندارد

 عنوان عمیق ترین غار زیرزمینی جهان در این هفته به پرتگاه هرانیس در جمهوری چک اختصاص داده شد. گروه تجسسی با رهبری کریزیسزتُف اِستارناوسکی لهستانی، با استفاده از دستگاهی که برای اندازه گیری عمق به کار می رود، به بررسی عمق این غار مبادرت کردند. با ثبت عمق حداقل ۴۰۳ متر، رکورد عمیق ترین غار جهان شکسته شد.

خواندن را ادامه دهيد

ایمنی غواصی و شیر ماهی

ایمنی غواصی و شیر ماهی

 شیر ماهی ( Lionfish ) که به فارسی خروس ماهی گفته می شود یکی از آبزیان شگفت انگیز و زیبای درون دریا می باشد که بسیار با وقار و آرام درون دریا شنا می کنند 

این ماهی زیبا بدون هیچ گونه ترسی به غواصان کنجکاو اجازه می دهد تا به او نزدیک شوند و او را در فاصله نزدیک مشاهده کنند ولی این نزدیکی فاصله می تواند به افزایش احتمال خطر و آسیب دیدگی به علت تماس تصادفی یا دست زدن به این ماهی افزایش یابد

خواندن را ادامه دهيد