0-112

برای غواصی در هند به کجا برویم ؟

غواصی یک از کارهای هیجان انگیز است و با غواصی می توانند دنیای زیر آب و جانوران آبزی را از نزدیک ببینند. غواص ها با رفتن به زیر آب وارد دنیای جدیدی می شوند و از مناظر دیدنی دنیای زیر آب لذت می برند. اگر به هند سفر می کنید با جزایر و مناطق بکری و منحصر به فردی که این کشور دارد بهترین فرصت برای غواصی و تجربه دنیای زیر آب برای شما فراهم است. می خواهیم درباره بهترین جاها برای غواصی در هند صحبت کنیم، ما را همراهی کنید.

 جزیره هولاک، آندامان و نیکوبار

اگر قصد دارید که به آندامان و نیکوبار سفر کنید حتما غواصی در جزیره هولاک را تجربه کنید. این جزیره یکی از بهترین محل ها برای غواصی است. فصل ایده آل برای رفتن به آندامان از آوریل تا دسامبر است. در این محل آبزیان زیادی وجود دارد که آن را بهشتی برای مسافران و غواصان کرده است. جزیره بیل و ساحل فیل از دیگر مکان های معروف برای غواصی در ناحیه آندامان هستند.

 

جزیره کدمات، لاکشادویپ

در آب های جزیره لاکشادویپ از دیدن آبزیانی مثل سفره ماهی، خرچنگ، لاک پشت های مختلف، انواع صخره های مرجانی و ماهی ها لذت می برید. این جزیره به داشتن سواحل سفید و آب های زلال معروف است، پس اگر می خواهید غواصی ای خاطره انگیز داشته باشید وسایل خود را جمع کنید و به جزیره کدمات بروید. جزایر بانگارام و آگاتی هم برای فعالیت های غواصی بسیار مناسب هستند. بهترین فصل غواصی در این جزیره بین نوامبر تا مارس است.

 

جزیره نترانی، ایالت کارناتاکا

جزیره نترانی از معروف ترین مقاصد غواصی است و به عنوان قلب غواصی هند شناخته می شود. در این جزیره چه برای اولین بار بخواهید غواصی کنید و چه غواصی حرفه ای باشید برای شما امکاناتی ایده آل و مناسب فراهم است. برنامه سفر به جزیره نترانی را بچینید تا از مناظری حیرت آور موجودات آبزی و ماهی های مختلف در هنگام غواصی خود لذت ببرید. به راحتی از گوا می توانید به این جزیره بروید و بهترین زمان برای سفر به آن از اکتبر تا آوریل است.

 

ساحل تارکارلی، ایالت مهاراشترا

ساحل تارکارلی که در منطقه سیندهودورگ ایالت مهاراشترا قرار دارد یکی از زیباترین مکان های غواصی در هند و محلی عالی برای روبرو شدن با موجودات آبزی حیرت آور است. دلفین، نهنگ، گیاهان استوایی رنگارنگ و و ماهی ها در آب های زلال آن زندگی می کنند و به همین دلیل است که افراد زیادی از سراسر هند برای غواصی به این محل می آیند. فصل غواصی در ساحل تارکارلی از اکتبر تا مارس است و همه فعالیت های آبی در این محل از ساعت ۹ صبح شروع و تا ساعت ۴ عصر ادامه دارد.

 

آراویندز وال (Aravinds wall)، شهر پوندیچری

آراویندز وال از دیگر مکان های هند است که افراد برای غواصی به آنجا می روند. وال، شیر ماهی، مار ماهی، سفره ماهی و مارهای آبی از موجوداتی هستند که حتما در طول غواصی خود آن ها را می بینید. بهترین زمان برای غواصی در این محل از ژانویه تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا نوامبر است.

منبع: theculturetrip.com و الی گشت