وبلاگ غواصی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.iranmarina.com/

غواصی در فیلیپین

غواصی در فیلیپین

در فیلیپین برای غواصی به کجا برویم؟

فکر می کنید فیلیپین چند تا جزیره دارد؟ حدود ۷ هزار و ۱۰۰ تا. پس اگر خیال دارید برای غواصی به یکی از بهترین نقاط دنیا بروید چه جایی از فیلیپین بهتر! خیالتان راحت باشد که در جایی با این همه جزیره هیچ محدودیتی برای غواصی مطابق با کلاس و استانداردهای جهانی وجود ندارد.

فیلیپین به داشتن موجودات دریایی متنوع، سواحل رویایی و مردمی که عاشق موسیقی اند معروف است؛ پس درهای این سرزمین به روی غواصان باز است. در فیلیپین در کنار همه اقامتگاه های ساحلی، مرجان های دریایی هست و تقریبا از همه جزیره ها فقط با یک قایق سواری کوتاه به بهترین جاها برای غواصی می رسید. ما می خواهیم زیباترین مکان ها در فیلیپین برای غواصی را به شما معرفی کینم 

کورون (Coron)

جزیره پالاوان، در غرب فیلیپین منطقه ای به اسم «کورون» دارد که با غروب های رویایی و جذاب ترین چشم اندازهای زیر دریا دل عاشقان غواصی را ربوده است. کورون در لیست بهترین جاها برای غواصی و بهترین مکان های دنیا برای دیدن کشتی های شکسته ای است که سال ها در زیر آب جا خوش کرده اند. تماشای آن ها برای غواصان بسیار هیجان انگیز می باشد.

در یکی از روزهای جنگ جهانی دوم کشتی های تدارکاتی زیادی در این قسمت از دریا به زیر آب رفتند که می توانید در این غواصی فراموش نشدنی آن ها را در زیر آب ببینید. اگر سالیان سال است که غواصی می کنید و یک غواص حرفه ای به حساب می آیید یک راست به سمت کشتی شکسته Taiei Maru بروید چون می توانید حسابی آن را جست و جو کنید و ماهی های زیادی را در حفره های آن ببینید.

 

جزیره Malapascua

کافیست در جزیره سیبو به فرودگاه بین المللی بروید، سوار هواپیما شوید و خیلی زود به جزیره Malapascua برسید. این جزیره کوچک و بکر که خبری از توسعه یافتگی در آن نیست، جایی عالی برای گذراندن تعطیلات در سواحل است. اما نکته این جزیره در این است که زیر آب آن به مراتب از روی آب جذاب تر است. این یعنی اینکه غواصی در این جزیره از آن اولویت هایی است که به هیچ عنوان نباید از دست برود.خودتان را به سایت غواصی Monad Shoal برسانید تا در میان امواج درخشان و تمیز دریای این سایت کوسه های دم دراز ببینید! غواصان بیشتر از همه برای دیدن این کوسه ها به این جزیره می روند، کوسه هایی که در طول روز بارها و بارها در آب های تمیز دیده می شوند و در بعضی از اوقات هم در حال شکار ماهی های دیگر هستند. در میان این کوسه ها دیدن کوسه دم دراز آرزوی خیلی از غواصان است. البته تماشای جانوران دیگری مثل ماهی تون، شیر ماهی و انواع نرم تنان دریایی هم از جذابیت های غواصی در این جزیره است.

 

جزیره بهل (Bohol)

شاید جزیره بهل که در مرکز فیلیپین قرار دارد بهترین جزیره این کشور برای عاشقان طبیعت باشد. چیزی که این جزیره را تا این حد جذاب کرده سواحل خارق العاده، نواحی سرسبز و سایت های غواصی اش است. برای غواصی باید از ساحل آلونا سوار قایق شوید و به سمت صخره های مرجانی اطراف جزیره Balicasag بروید.اگر خیال دارید کمی از گروه فاصله بگیرید و غواصی انفرادی را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم آنسوی جزیره پامیلاکان را برای این کار انتخاب کنید؛ چون اینجا پر از دلفین های بامزه، وال، لاک پشت و زمرد ماهیان است. اگر جزایر خلوت تر را دوست دارید به سمت بخش های غربی جزیره بهل بروید تا به جزیره ساکت و آرام Cabilao بروید اینجا همان جایی است که منتظرش بودید.

 

جزیره آپو (Apo) و Dauin

جزیره نگروس در ناحیه ویسایا همچنان یکی از مقاصد خلوت فیلیپین و بهترین جاها برای غواصی است. اگر برای غواصی به این منطقه می روید کافیست ۲۰ دقیقه از شهر Dumaguete دور شوید تا به Dauin برسید، اینجا با جانوران آبزی کمیاب و نادری که دارد همیشه عکاسان متخصص در زمینه دنیای زیر آب را به خود جذب می کند.در این ناحیه حدود ۲۰ سایت غواصی و حفاظتگاه دریایی هست که از آنجایی که در آنسوی سواحل Dauin هستند، می توانید به راحتی به آنجا بروید. با چند دقیقه قایق سواری به جزیره آپو می رسید، به جایی که پر از لاک پشت های سبز و زمین های مرجانی خیره کننده است. مطمئنا تماشای این لاک پشت های غول پیکر در حالی که کنار شما در حال شنا هستند از آن تجربیات فراموش نشدنی زندگی تان خواهد بود.

 

ناحیه Puerto Galera

این ناحیه در ۱۳۰ کیلومتری جنوب مانیل است و ۴۰ سایت غواصی دارد که جزو بهترین جاها برای غواصی است که در هر کدام از آن ها جانوران جدیدی برای تماشا وجود دارد. اینجا ناحیه ای به اسم سابانگ دارد که بیشتر برای غواصان جدی و حرفه ای مناسب است. غواصان حرفه ای در اینجا به دور هم جمع می شوند تا گنجینه های این محل که شامل چشم اندازهای خیره کننده پر از مرجان هستند را کشف کنند. به این مناظر تماشایی، گروه هایی از ماهی های رنگارنگ و نهنگ ها را هم اضافه کنید.

 

آب‌ سنگ مرجانی توباتا (Tubbataha)

دنبال یکی از بهترین جاها برای غواصی می گردید که اسمش بر سر زبان ها باشد و برای خودش اسم و رسمی داشته باشد؟ پارک ملی آب ‌سنگ مرجانی توباتا در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از بهترین منطقه های دنیا برای علاقمندان به غواصی است.این پارک ملی در وسط دریای سیلو و مثلث مرجانی قرار دارد و ۱۳۰۰ مترمربع را در برگرفته است. تقریبا نیمی از همه گونه های دریایی مرجانی دنیا در این ناحیه پیدا می شود.اما چیزی که بیشتر از همه غواصان را به ناحیه می کشاند، تماشای ماهی های خیلی خیلی بزرگ مثل کوسه های سرچکشی، کوسه ببری و کوسه نهنگ است. تنها زمانی که می توانید غواصی در این ناحیه را تجربه کنید ماه های اسفند تا خرداد است.