وبلاگ غواصی

4 minutes reading time (805 words)
ویژه 

همکاری PADI با بنیاد Reef-World

همکاری PADI با بنیاد Reef-World

سازمان PADI و بنیاد Reef-World با همکاری نیروهای خود برای ترویج شیوه های غواصی پایدار برای حفاظت از محیط زیست دریایی با هم متحد شده اند. این مشارکت آگاهی را بالا برده و ابزاری برای اجرای استاندارد Green Fins است . این استاندارد به حفظ ثبات دراز مدت صخره های مرجانی برای غواصی تفریحی و معیشت محلی کمک کند.

Green Fins تنها استاندارد زیست محیطی شناخته شده بین المللی برای سازمان های غواصی است که از طریق همکاری بین محیط زیست سازمان ملل متحد و بنیاد جهانی ریف ایجاد شده است. Green Fins از رویکرد منحصر به فرد و اثبات شده سه گانه استفاده می کند .گواهینامه های سبز برای مراکز غواصی ، مقررات تقویت و آموزش محیط زیست برای کارکنان مراکز غواصی ، غواصان و دولت.

PADI به عنوان بزرگترین سازمان آموزش غواصی در جهان، دسترسی و نفوذ زیادی برای بسیج کردن غواصان به عنوان یک شهروند فعال دارد. شبکه PADI با داشتن 6.500 مرکز غواصی ، 135.000 عضو حرفه ای و بیش از 25 میلیون نفر از غواصان در سراسر جهان، پتانسیل زیادی برای تاثیر گذاری بر مسائل مربوط به محیط زیست دارد.

PADI متعهد به حمایت از تلاش های اجتماعی و زیست محیطی از طریق برنامه PADI’s Pillars of Change است که به منظور تقویت غواصان و صنعت غواصی، با اطلاعاتی در ارتباط با علل آنها به روش های ملموس مورد توجه قرار می گیرند . با پشتیبانی PADI و سازمان های بیشتری در سراسر جهان که به بهترین شیوه های Green Fins اشاره می کنند، صنعت غواصی می تواند نقش مهمی در ایجاد یک آینده ی پایدار داشته باشد.

Reef-World در همکاری با محیط زیست سازمان ملل متحد قرار دارد و در خط مقدم کسب و کار، دولت و مردم به عنوان نیروی محرکه برای غواصی و انعطاف پذیری در سطح جهانی فعالیت می کند. هدف نهایی آنها کاهش تهدیدات محلی برای صخره های مرجانی است، به این ترتیب می توان آنها را در مقابل اثرات جهانی مانند تغییرات آب و هوایی مقاوم تر کرد.

 

- جی جی هاروی، Reef-World

" بسیاری از نقاط در حال تجربه تعداد بیشتری از گردشگران هستند که برای بازید صخره های پر جنب و جوش مرجانی جلب آن شده اند . اطمینان حاصل کنید که هر سازمان غواصی و غواصان در تمام گوشه و کنار جهان با آموزش و دانش مناسب، به کاهش فشار بر محیط دریایی کمک می کند "

" بی تردید، مسائل جدی برای تهدید صخره های مرجانی در جهان وجود دارد. من معتقد به اعتماد به نفس در تعامل، شناسایی مشکل و مقابله با آن هستم. سازمان PADI متعهد به اقدام علمی به عنوان یک نیروی خوب است. با توانمند سازی غواصان و اتصال آنها به خانواده PADI و مسائل جهانی مربوط به صنعت ما، ما می توانیم به مردم کمک کنیم که یک نیروی قدرتمند برای تغییر هستند "

 

- دکتر ریچاردسون، رئیس و مدیر عامل شرکت PADI

"حفاظت از صخره های مرجانی به عنوان منبع معیشت و به عنوان یک دارایی تجاری نیازمند همکاری بین صنعت غواصی ، جامعه مدنی و دولت است. این مشارکت به منظور بالا بردن پایداری در صنعت غواصی تنظیم شده است و به ایجاد غواصی سازگار با محیط زیست به عنوان عاملی جهانی کمک می کند "

 

- جرک تملندر، رئیس بخش مرجانی ریف، محیط زیست سازمان ملل متحد

مشارکت بین PADI و Reef-World با هدف به دست آوردن غواصان بیشتر و کسب و کار با درس و ابزار Green Fins است. این کار توسط:

1- همکاری برای کمک به راه حل های اثبات شده از Green Fins . سازمان PADI از تلاش های تحقیق بازار برای ایجاد یک سیستم پشتیبانی آنلاین Green Fins برای پیاده سازی جهانی گسترده و پذیرش آسان پشتیبانی می کند.

2- ترویج رویکرد Green Fins برای مراکز غواصی PADI و تشویق آنان برای اینکه قوانین Green Fins را به تصویب برسانند و در صورت لزوم، گواهی Green Fins را بدست آورند.

3- کمک به تحکیم برنامه PADI’s Pillars of Change با تمرکز بر حفاظت از حیوانات دریایی و گردشگری پایدار با افزایش آگاهی در سراسر صنعت غواصی در مورد ابزار و مواد موجود برای ترویج تغییر در شیوه های تجاری و کاهش تاثیرات زیست محیطی

4- ترویج گردشگری غواصی پایدار و محافظت از صخره های مرجانی از طریق ایجاد محتوای جدید رسانه های آنلاین که الهام بخش اقدامات سازگار با محیط زیست است.

این همکاری فرصت های بیشتری برای اپراتورهای غواصی در سراسر جهان را فراهم می کند تا از طریق استفاده از دستورالعمل های Green Fins به اطلاعات بیشتر و مجهز بودن به اعمال شیوه های غواصی پایدار بپردازند. کاهش تهدیدات محیطی و فشار بر محیط دریایی شکننده، منجر به ارتقا و انعطاف پذیری صخره های مرجانی و در نتیجه افزایش گردشگری پایدار در مقصد غواصی می شود. این همکاری و مشارکت اهداف برنامه 2030 سازمان ملل ، به ویژه SDG 12 (مصرف و تولید پایدار) و 14 (زندگی زیر آب) را فراهم می کند.

غواصی در ترکیه
آب شیرین کن های خلیج فارس

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub