وبلاگ غواصی

2 minutes reading time (414 words)
ویژه 

توصیه های یک مربی غواصی

توصیه های یک مربی غواصی

با این شرایط غواصی نکنید !!

در بعضی از شرایط مثل وقتی‌که به شدت گرسنه هستید و شکم شما خالی است، سرما خورده‌اید، مسموم شده‌اید ، دیشب کمتر از چهار ساعت خوابیده‌اید، بدنتان کم‌ آب شده، انرژی کافی ندارید و به‌طور کلی آمادگی جسمانی خوبی ندارید بهتر است از غواصی صرف نظر کنید . غواصی ورزشی است که نیاز به آمادگی بدنی متناسب با وضعیت جسمانی شما را دارد.

 

? غواصی خوب به همین راحتی ها نیست

قطعاً شما هم در جلسه اولی که با مربی غواصی دیدار می‌کنید کاملاً متقاعد می‌شوید که غواصی بسیار ساده و مثل آب‌ خوردن است و تنها کافی است اراده کنید ، ولی حقیقت موضوع این نیست، برای انجام یک غواصی خوب و رسیدن به معیار های حرفه ای باید تلاش کنید.

 

? حواستان به مدرک و تحصیلات مربی غواصی باشد

همیشه قبل از اینکه یک مربی را برای آموزش غواصی خود انتخاب کنید این پرسش مهم را مطرح کنید: «مدرک شما چیست؟» اعتبار مدرک مربی نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است که نباید از آن غافل شوید. البته مهم‌تر از همه این پرسش‌ها، به‌روز بودنِ مربی است، تا برنامه غواصی را طبق آخرین استاندارد ها و روش های ایمن و بدون حادثه انجام دهد.

 

? مربی نباید بدقول باشد

همیشه سعی کنید منظم و مرتب باشید، به عنوان مثال قبل از رفتن به مرکز غواصی لوازم مورد نیاز خود را آماده کرده و داخل کیف یا کوله خود قرار دهید . خوش‌قول باشید و سر ساعت مشخص شده در محل تعیین شده حضور داشته باشید.

مربی باید خوش‌قول باشد و همیشه به وعده خودش عمل کند. اگر مربی‌تان دیرتر از زمانی‌ که با شما قرار گذاشته به مرکز غواصی بیاید، انرژی و انگیزه شما را از بین خواهد برد. دنبال مربی خوش‌قول و با انگیزه باشید، تا از او انرژی بگیرید و به موفقیت دست یابید.

 

? لوازم و تجهیزات غواصی نقش مهمی دارند

توقع نداشته باشید که با وسایل و تجهیزات غیر استاندارد و یا حتی بسیار قدیمی و یا معیوب به غواصی بروید و یک غواصی خوب و هیجان انگیز و ایمن را تجربه کنید

لوازم و تجهیزات غواصی خوب تأثیر خاص خود را دارد و نباید از اهمیت آن‌ها غافل شد؛ شاید ابتدا با خودتان بگویید که لوازم و تجهیزات غواصی چه اهمیتی می‌تواند داشته باشد؟! بگذارید برایتان این نکته را کمی راحت‌تر بیان کنیم، غواصی یک ورزش تجهیزات محور است و بدون تجهیزات انجام این ورزش امکان پذیر نیست .

پس در حفظ و نگهداری لوازم و تجهیزات غواصی کوشا باشید و همیشه از لوازم استاندارد و سالم استفاده کنید

پدیده زیبای طبیعی موسوم به زندان برنجه
جذابترین نقطه غواصی در دنیا کجاست؟

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub