وبلاگ غواصی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.iranmarina.com/

غواصی در دریای سرخ

0-107

اگر دنبال تفریح و ورزش های ماجراجویانه هستید، غواصی در دنیای زیر آب را تجربه کنید، جایی که می توانید به دنبال نادیده ها و ناشناخته ها بروید.

علی الخصوص اگر در سواحل دریای سرخ مشغول غواصی باشید، لذت آن برای شما چند برابر خواهد شد، چراکه این منطقه در لیست ده مکان برتر برای غواصی قرار دارد. 

به طور معمول مصر تنها به عنوان مکانی تاریخی تصور می شود و هیچ کس به عنوان مقصدی برای غواصی به آن نگاه نکرده است. اما این دفعه داستان کمی فرق دارد، دریای سرخ در شبه جزیره سینا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه زیر آب شما را شگفت زده می کند.

توریست های زیادی از اروپا به دلیل ارزانی، در بهترین زمانش یعنی زمستان، به این منطقه سرازیر می شوند. هر لحظه غواصی در کنار مرجان های دیدنی و ماهی های رنگارنگ، تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما به وجود خواهد آورد.

شما هم دل را به دریا بزنید و بهترین تفریحات را برای خود بسازید و مطمئن شوید در سفرتان به مصر به غیر از آثار باستانی از دیدن دنیای زیر آب هم لذت خواهید برد.

اما دریای سرخ 

دریای سرخ که به عربی البحرالاحمر نامیده می شود خلیجی از اقیانوس هند است که بین شبه‌جزیره عربستان و شمال شرقی قارهٔ آفریقا قرار دارد. دهانه باب‌المندب آن را به اقیانوس هند می‌پیوندد. کانال سوئز در شمال آن را به دریای مدیترانه وصل می‌کند. همسایگان این دریا کشورهای عربستان سعودی، یمن، جیبوتی، اتیوپی، سودان، مصر، اسرائیل و اردن می‌باشند. این دریا حد فاصل میان دو قاره آسیا و آفریقا است.


مساحت آن ۴۳۸۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد که از این حیث پانزدهمین دریای جهان به‌ شمار می‌رود. دریای سرخ حدود ۲۲۵۰ کیلومتر طول دارد و پهن‌ترین قسمت آن ۳۵۵ کیلوتر پهنا دارد. عمیق‌ترین نقطه آن حدود ۲۲۱۱ متر عمق دارد و عمق متوسط این دریا ۴۹۰ متر می‌باشد. دریای سرخ از طریق کانال سوئز به دریای مدیترانه و از طریق باب‌المندب (تنگه مندب) با خلیج عدن و اقیانوس هند ارتباط دارد. همچنین خلیج ایلات در دریای سرخ واقع شده‌است.


پیشتر به این دریا، دریای قلزم گفته می‌شد. آن را خلیج عربی (به عربی: الخلیج العربی) و دریای حجاز نیز می‌نامیدند.برخی بر این باورند که داستان گذشتن بنی‌اسرائیل و موسی از دریا که در تورات آمده به دریای سرخ اشاره دارد.

 

 

بیشتر دریاها به دلیل بازتابش رنگ آسمان به رنگ آبی هستند و به همین دلیل وقتی دریا طوفانی است به رنگ خاکستری دیده می‌شوند. اما دو دریا در حالت عادی به رنگ آبی نیستند یکی دریای سیاه که تقریباً سیاه دیده می‌شود.یکی هم دریای سرخ است. در دریای سرخ مقادیر زیادی از نوعی جلبک به نام Trichodesmium erythraeum وجود دارد که مرگ آن‌ها رنگ دریا را به رنگ قهوه‌ای مایل به سرخ درمی‌آورد. هرچند که معمولاً دریا به رنگ آبی–سبز تیره است.


با توجه به اینکه رنگ هر شیئی بر اثر بازتابش نور مشخص می‌شود، بنابراین ترکیبات موجود در آب می‌توانند طیف‌های خاصی از نور را باز تابانند. از این رو چون آب خالص بی‌رنگ است، رنگ آن تابع مواد معلق در آن است.