0-113

غواصی یکی از تجربیات بی نظیری است که لذت سفرتان را دوچندان خواهد کرد.

سفر به اعماق دریا و آشنا شدن با موجودات ناشناخته حس و حال عجیبی دارد. اگر غواصی جزو علایق شما باشد، حتما بدنبال مکانی بکر و دیدنی خواهید بود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 سیپاندان، بورنئی

 یکی از بهترین مناطق دنیا برای غواصی، سیپاندان نام دارد، جزیره ای کوچک در مرز میان مالزی و اندونزی یکی از دلایلی که این منطقه از طرف اسطوره های غواصی به شدت توصیه می شود، وجود دیدنی های فوق العاده ای همچون دیوار لابستر، آشیانه‌ی قورباغه، غار لاک‌پشت و مقر کوترماهیان می باشد. همه ی این موارد دست به دست هم داده اند تا این منطقه در صدر لیست ما قرار گیرد.

 

جزیره‌ی کوکوز،کاستاریکا

یکی از گرانترین مکان های دنیا که تجربه ی منحصر بفردی از غواصی در اختیار شما قرار می دهد، جزیره‌ی کوکوز است که در رتبه ی دوم این لیست قرار می گیرد. جالب است بدانید این منطقه جزو مناطق حفاظت شده ای است که کمتر انسانی در آن منطقه زندگی می کند و تنها راهی که می توان از غواصی در آن منطقه لذت برد، از طریق کشتی های مسافرتی است که از سمت کاستاریکا به این مقصد زیبا می روند. البته این را هم باید بدانید که این منطقه یکی از کاندیدای عجایب جدید و طبیعی هفت‌گانه‌ی جهان هم شده است.

 

دریای سرخ دهب، مصر

با غواصی در دریای سرخ دهب از زیبایی های بی نظیر مرجانی و پستی بلندی های شگفت انگیزش حداکثر لذت را برید. این منطقه همانند ۲ مورد قبلی بهشت غواصان است. شما همچنین می توانید بر روی عرشه‌ی کشتی اس‌اس تستلگرم شنا کنید و از حفره های آبی و فانوس دریایی بازدید کنید.

 

دیوار بزرگ مرجانی، استرالیا

غواصی در نزدیکی دیوار بزرگ مرجانی قطعا یکی از آن تجربه‌هایی خواهد شد که در زندگی هیچوقت فراموش نخواهید کرد. این‌جا قطعا بزرگ‌ترین سیستم مرجانی دنیا است که شامل ۲۹۰۰ تپه‌ی مرجانی مجزا می‌شود و به طول ۲۲۵۳.۰۸۲ کیلومتر کشیده شده است. جالب است بدانید که این دیواره از فضا هم قابل رویت است و به عنوان بزرگ‌ترین سازه‌ی دست موجودات زنده‌ی غیر انسانی در دنیا شناخته می‌شود.

 

کونا مانتاس، هاوایی

اگر دوست دارید هنگام غواصی این‌ کار را در کنار سفره‌ ماهی دیو انجام دهید، کونا مانتاس همان جایی است که باید بروید. این‌جا یکی از مکان‌های مورد علاقه‌ی نهنگ‌های گوژدار، دلفین‌ها و دیگر ماهی‌های عظیم‌الجثه است. شب هنگام نیز با وجود درخشش پلانکتون‌ها، کونا مانتاس گردشگران را شگفت‌زده می‌کند.

 

سانفرانسیسکو مارو، چوک، میکرونزی

این‌جا که سال ۱۹۷۲ کشف شد، یکی از تخصصی‌ترین مکان‌های غواصی است و به آن‌هایی که در این حرفه از مهارت کافی برخوردار هستند باید گفت که حتما سری به چوک بزنند. محموله‌ی دریایی که در این‌جا وجود دارد شامل اژدر، بمب، مین‌های دریایی، ضدتانک، مهمات سلاح‌های کوچک و مصنوعات متعلق به جنگ جهانی دوم می‌شود. جزیره‌های این منطقه به گورستان بسیاری از خرابه‌های باقی‌مانده از کشتی‌های متعلق به جنگ جهانی دوم تبدیل شده‌اند.