وبلاگ

2 minutes reading time (319 words)
ویژه 

سنگ ماهی سمی ترین ماهی جهان

سنگ ماهی سمی ترین ماهی جهان

غواصی

در دنیای زیرآب لازم نیست که موجودات بزرگ برای شما تهدید باشد . سنگ ماهی به طول 30 تا 40 سانتی‌متر و وزن 2 کیلوگرم سمی‌ ترین ماهی در جهان با داشتن کیسه‌های سمی در هر یک از 13 مهره خود است . این ماهی تهدیدی کمی برای غواصان است ولی در اینجا شما را با 5 حقیقت در خصوص این مخلوق آشنا می‌کنم

 1- پنج گونه از سنگ ماهی در مناطق ساحلی اقیانوس هند و اقیانوس آرام وجود دارد . گونه‌های خلیج‌فارس و دریای عمان نیز با گونه‌های اقیانوس هند مشترک هستند.

2-  بیشترین فرض این است سنگ ماهی طعمه‌های خود را با استفاده از سم قوی خود شکار کند اما این‌طور نیست و این ماهی با سرعتی بسیار سریع شکار می‌کند . او به سمت شکار خود شنا کرده و در یک‌ لحظه به او حمله کرده و او را می‌بلعد این حمله در زمانی معادل 0.015 ثانیه انجام می‌شود .

3- سنگ ماهی با داشتن قابلیت استتار بسیار عالی از دید پنهان است و به‌ سختی می‌توان آن را تشخیص داد .او در بستر دریا و یا میان سنگ‌ها مخفی‌شده و حرکت تمام موجودات را به‌ دقت زیر نظر دارد

4-  از دیدن یک سنگ ماهی وحشت نکنید . او به شما حمله نخواهد کرد و سم او به‌ عنوان یک مکانیسم دفاعی در برابر شکارچیان است . زمانی زهر او منتشر می‌شود که فشاری به ستون فقرات سنگ ماهی وارد شود . این‌ زمانی اتفاق می‌افتد که یک آبزی او را درون دهان خود کند و یا یک انسان به‌ صورت تصادفی پای خود را بر روی او قرار دهد . ورود سم به بدن می‌تواند باعث درد شدید ، نارسایی قلبی و حتی مرگ شود اگر درمان نشود . قرار دادن محل زخم در آب داغ می‌تواند برای تسکین موقت درد کمک کند .

5- سنگ ماهی می‌تواند به مدت 24 ساعت بیرون از آب زنده بماند . این‌ یک صفت غیرمعمول و تعجب‌برانگیز در میان سایر ماهیان است .

سنگ ماهی با نام انگلیسی Ston Fish

 

ماهی مرکب خون‌ آشام
15 نشانه که مشخص می کند شخصی غواص است

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub