وبلاگ غواصی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.iranmarina.com/

موج سواری و غواصی در ساحل شلی

0-108

بعضی از سواحل دنیا همه تفریحات را در کنار هم دارند مثل سواحل استرالیا که در سفر به این کشور بازدید از آن ها را به هیچ وجه نباید از دست داد. ساحل شلی، ساحلی در نزدیکی شهر سیدنی است که با غذاهای خوشمزه، مسیر پیاده روی و تفریحات هیجان انگیزش از بهترین سواحل برای گشت و گذار است. با ما همراه شوید تا با ساحل شلی ( shelly Beach) بیشتر آشنا شوید.

سواحل همیشه از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اند؛ مکانی که در آن آرامش و هیجان را با هم تجربه می کنید انتخاب با خودتان است می توانید در گوشه ای آرام بنشینید و به صدای امواج گوش بسپارید و از گرمای آفتاب لذت ببرید و یا بلند شوید و با موج سواری، شنا و یا غواصی به دنیایی از هیجان وارد شوید. بعضی از سواحل دنیا همه تفریحات را در کنار هم دارند مثل سواحل استرالیا که در سفر به این کشور بازدید از آن ها را به هیچ وجه نباید از دست داد. ساحل شلی، ساحلی در نزدیکی شهر سیدنی است که با غذاهای خوشمزه، مسیر پیاده روی و تفریحات هیجان انگیزش از بهترین سواحل برای گشت و گذار است. با ما همراه شوید تا با ساحل شلی ( shelly Beach) بیشتر آشنا شوید.

ساحل شلی ساحلی در حومه شهر سیدنی است و از سواحل شرقی استرالیا است . خوبی این ساحل به این است که در آن خبری از امواج سهمگین و سنگین نیست و دلیل آن هم صخره های مرجانی ای است که در سمت راست ساحل قرار گرفته اند. پا به این ساحل زیبا که بگذارید هه جور امکانات رفاهی مثل دوش، سرویس بهداشتی، کیوکس هایی برای خرید غذا و نوشیدنی برایتان فراهم است، این ساحل رستوران معروفی به اسم «بیت هاوس» دارد که در آن می توانید با غذاهای دریایی حس بودن در کنار ساحل را لذت بخش تر کنید. کمی آن طرف تر مسیری سرسبز به چشم می خورد که با قدم زدن در آن مناظری تماشایی از سواحل شمالی هر لحظه در جلوی چشمانتان خودنمایی می کنند. ساحل شلی یکی از دو ساحل شرقی استرالیاست که نمایی به سمت سواحل غربی دارد.

در این ساحل هیجان و نشاط در انتظار شماست کافیست به بخش غربی ساحل بروید و در آنجا رویای موج سواری را به واقعیت تبدیل کنید. این قسمت از ساحل امواج سبکی و آرامی دارد که آن را به محلی عالی برای موج سواری تبدیل کرده است. روی دیگری از هیجان هم در سمت دیگری از ساحل به انتظار نشسته است، قسمتی از شلی، منطقه محافظت شده آبزیان دریایی است پس لباس های غواصی به تن کنید و دل به عمق دریا بزنید؛ شفافیت آب و تنوع موجودات آبزی باعث می شود که به راحتی بتوانید صدها ماهی و جانور دریایی رنگارنگ را از نزدیک ببینید حتی اگر تجربه و مهارتی در غواصی ندارید خودتان را از این هیجان محروم نکنید چون اینجا دوره های آشنایی با غواصی در مراکز غواصی برای شما دارد . عمق بیشتر قسمت های این ساحل ۲ تا ۶ متر است برای همین است که اینجا محلی محبوب برای غواصان مبتدی و حرفه ای شده است. در اینجا می توانید بیش از ۲۰۰ گونه از ماهی را ببینید و اگر در هر بار غواصی حداقل ۲۵ نوع موجود آبزی را ندیدید یعنی این به درستی زیر آب را جست و جو نکرده اید.

فقط در کنار خط ساحلی شنا نکنید به میان صخره ها بروید و همه جا را به دنبال آبزیان رنگارنگ بگردید. کمی دورتر از ساحل در بستر دریا موتوری به زیر آب فرو رفته که پس از سال ها ماندن در زیر آب، ظاهری تماشایی به خود گرفته است و غواصان در زیر آب به طور معمول از آن هم دیدن می کنند. خانواده ها به راحتی می توانند خودشان را به این ساحل برسانند و روزی خوش را در زیر سایه درختانش بگذرانند. درختان، سایه دلپذیری را در ساحل به وجود آوره اند که می توانید بساط پیکنیک خود را در زیر آن ها پهن کنید و زل بزنید به امواج آرام دریا. اینجا ماجراجویی دیگری هم دارید در دو طرف ساحل صخره هایی هست که هرچند کوچکند اما که می توانید از روی آن ها بالا بروید و صخره نوردی را هم امتحان کنید.