وبلاگ غواصی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.iranmarina.com/

بهترین مناطق برای غواصی در تایلند

0-109

مکان ها معروف برای غواصی در تایلند

آیا قصد سفر به تایلند را دارید؟ یا حتی آرزوی سفر به این کشور زیبا و پر جاذبه را دارید؟ شک نکنید که یکی از پرهیجان ترین کارهایی که می توانید در این کشور انجام دهید، کشف دنیای زیر آب است! بله، غواصی. دیدن دنیای رنگارنگ زیر آب، شنا با ماهی ها در سواحل مرجانی تایلند.

فرقی نمی کند در کدام شهر تایلند هستید، با انتخاب تور تایلند و سفر به شهرهای معروفی چون پوکت و فی فی ، کوتائو می توانید لوازم غواصی را اجاره کنید و به زیر آب بروید. با ما همراه باشید تا شما را برای بهترین مناطق غواصی در تایلند آشنا کنیم.

به یاد داشته باشید هر جایی نمی توانید غواصی کنید و اگر برای اولین بار است حتما بایستی از دوره های آشنایی با غواصی استفاده کنید. ما در این مطلب سعی کردیم بهترین مناطق برای غواصی در تایلند را به شما معرفی کنیم، مناطقی که غواصان آماتور و غواصان حرفه ای در آن حضور دارند و در آنجا تنها نخواهید بود. غواصی در تایلند یکی از جذاب ترین بخش های سفرتان خواهد بود.

کوه نانگ یوان، جزیره تائو Koh Nang Yuan, Koh Tao

کوه نانگ یوان شامل سه جزیره مختلف است که فقط از نوک شمال شرقی جزیره تائو پیدا شده است. این جزایر با سد شنی سفید درخشان به جزیره محبوب متصل می شوند. تپه های دریایی مرجانی که از مرجان های نرم و سخت ساخته شده اند، محافظت شده و نسبتا کم عمق هستند و این باعث می شود که این مکان برای غواصی بسیار عالی باشد. این منطقه یکی از بهترین مناطق برای غواصی در تایلند است. هزینه ی ورودی به جزیره وجود دارد چون جزیره در مالکیت خصوصی است، اما این هزینه برای کشف و غواصی در آب درخشان و خیره کننده خلیج تایلند بسیار اندک است.

ساحل اولئوک، جزیره تائو Aow Leuk Beach, Koh Tao

یکی دیگر از بهترین مناطق برای غواصی در تایلند در جزیره تائو، که به نام جزیره لاکپشت شناخته می شود، الئوک است. در این ساحل که در ساحل جنوب غربی واقع شده است، غواصان می توانند وسایل و تجهیزات خود را برداشته و منطقه زیر ساحل را کشف کنند. صخره مرجانی نسبتا کم عمق است، بنابراین شناگران مجبور نیستند برای دیدن منظره شگفت انگیز از آنچه که درست در زیر سطح شفاف آن قرار دارد فرا تر روند 

خلیج مایا، جزیره فی فی Maya Bay, Koh Phi Phi

لئوناردو دی کاپریو پس از نخستین فیلم «ساحل»، این خلیج را روی نقشه گردشگران سراسر جهان قرار داد. فیلم در سال ۱۹۹۹ در این جزایر فیلمبرداری شد و از آن زمان گردشگران به این خلیج خاص رفته اند تا برخی صحنه های مورد علاقه خود را تحسین کنند. خلیج، مکانی عالی برای غواصی است، زیرا که تقریبا به طور کامل از صخره های مرجانی تشکیل شده است. محدوده اصلی ساحل حدود ۲۰۰ متر طول دارد و توسط صخره های بلند در سه طرف احاطه شده است که پوشیده از شاخ و برگ سبز است.

ساحل کتا، پوکت Kata Beach, Phuket

اگر چه ساحل پاتونگ جایزه محبوب ترین سواحل در پوکت را دریافت می کند، ساحل کتا برخی از بهترین نماهای زیر آب را برای غواصان در جزیره و همچنین افراد بدون گواهینامه غواصی فراهم می کند. ساحل شنی سفید آن با درختان نخل شیب دار احاطه شده است که به بازدیدکنندگان ساحل خلوت بی نهایتی را ارائه می کند. ساحل حدود یک مایل طول دارد، اما بدون در نظر گرفتن اندازه آن، ساحل کتا خلوت و بی سر و صدا باقی می ماند.

جزیره نگام یائی Koh Ngam Yai

جزیره ونگام یائی کاملا در خارج از شهر چومپون واقع شده است که بزرگتر از دو جزیره کونگام است. اینجا یکی دیگر از بهترین مناطق برای غواصی در تایلند است. بسیاری از مسافران راه خود را تنها برای رفتن به جاهای دیگر بعد از رسیدن به چومپون می اندازند و یا جزیره محبوب تائو یا ساموئی. به همین دلیل، جزیره نگام یائی، جدا از ساحل تانگ ولائین ساحل، هم آرام و منحصر به فرد است و هم مجهز به مرجان های کم عمق و رنگارنگ است که در بسیاری از مکان ها تنها 2 متر پایین تر از سطح روشن آن یافت می شود. کمی بیش از یک ساعت طول می کشد تا با قایق از ساحل تانگ ولائین به جزیره نگام یائی برسید.

خلیج اونیانگ، جزیره کرادان Ao Niang Bay, Koh Kradan

جزیره کرادان، جزیره کوچکی در جنوب شرقی جزیره لانتا است که هم از داخل و هم خارج از آب چشمگیر است. این جزیره بخشی از پارک ملی هت چائو مای به اندازه ۸۹ مایل مربع می باشد و موجب می شود که صخره های مرجانی آن تقریبا دست نخورده و یا از طرف بازدید کنندگان نابود شوند. این خلیج یکی از ساکت ترین جزایر تایلند است که گردشگران بسیار کمی دارد و فراوانی پوشش گیاهی خلوت کاملی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.