وبلاگ

1 minute reading time (293 words)
ویژه 

ماهی مرکب خون‌ آشام

ماهی مرکب خون‌ آشام

غواصی

 مطمئناً، داستان‌های زیادی از هیولاها شنیده‌اید و فیلم‌های ترسناک زیادی در این خصوص مشاهده کرده‌اید اما برخی از موجودات ترسناک  درون دریا وجود دارند که از دید همگان پنهان است

آیا دیدن یک خون‌آشام ترسناک است ؟ دوست دارید یک آبزی خون‌ آشام را بشناسید ؟

پنج حقیقت در مورد ماهی مرکب خون‌ آشام

  1- این هیولای فرانکشتاین واقعی است

این ماهی صفات و ویژگی دو ماهی مرکب و اختاپوس را در خود دارد که بسیار منحصر به فرد است . در سال 1903 این آبزی  به‌عنوان یک اختاپوس شناسایی شد چون بسیاری از ویژگی‌های اختاپوس را داشت . بسیاری نیز آن را به خاطر فرم ژلاتینی به خانواده عروس دریایی نسبت دادند.

 2- موتور جت برای شنا کردن

به دلیل وجود یک جفت سیفون تخصصی ویژه که مانند موتور جت عمل می‌کند به این موجود قدرت شنا کردن دو برابر طول بدن در 1 ثانیه را می‌دهد . با این قدرت پیشرانه چیزی از دست او نمی‌تواند فرار کند.

3- سلاح‌های مخوف

چشمان قرمز و بزرگ این موجود به نسبت اندازه بدن بزرگ‌ترین چشم در بین تمام حیوانات است بنابراین هیچ‌چیز از دید او مخفی نمی‌ماند و همچنین با داشتن هشت بازو که با خارهای بافته‌شده در هم به بافت متصل است سلاحی مرگبار دارد .

 4- قدرت نامرئی شدن

این آبزی با استفاده از ارگان‌های تولید نور که طی یک فرآیند شیمیایی عمل می‌کنند می‌تواند رنگ خود را روشن و خاموش کند و خود را به‌صورت نامرئی به شکار نزدیک کند و یا برای دفاع از خود در مقابل شکارچیان مخفی بماند.

5- زندگی در مکانی سخت

این آبزی درجای زندگی می‌کنند که برای بسیاری از آبزیان غیرقابل‌تحمل است عمق 600 تا900 متری در جای بدون نور خورشید  و تاریک . همچنین در این عمق اکسیژن آب در کمترین مقدار موجود است.

یک ماهی که شنا بلد نیست
سنگ ماهی سمی ترین ماهی جهان

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub