ماهی مرکب خون‌ آشام

غواصی

 مطمئناً، داستان‌های زیادی از هیولاها شنیده‌اید و فیلم‌های ترسناک زیادی در این خصوص مشاهده کرده‌اید اما برخی از موجودات ترسناک  درون دریا وجود دارند که از دید همگان پنهان است

آیا دیدن یک خون‌آشام ترسناک است ؟ دوست دارید یک آبزی خون‌ آشام را بشناسید ؟

پنج حقیقت در مورد ماهی مرکب خون‌ آشام

  1- این هیولای فرانکشتاین واقعی است

این ماهی صفات و ویژگی دو ماهی مرکب و اختاپوس را در خود دارد که بسیار منحصر به فرد است . در سال 1903 این آبزی  به‌عنوان یک اختاپوس شناسایی شد چون بسیاری از ویژگی‌های اختاپوس را داشت . بسیاری نیز آن را به خاطر فرم ژلاتینی به خانواده عروس دریایی نسبت دادند.

 2- موتور جت برای شنا کردن

به دلیل وجود یک جفت سیفون تخصصی ویژه که مانند موتور جت عمل می‌کند به این موجود قدرت شنا کردن دو برابر طول بدن در 1 ثانیه را می‌دهد . با این قدرت پیشرانه چیزی از دست او نمی‌تواند فرار کند.

3- سلاح‌های مخوف

چشمان قرمز و بزرگ این موجود به نسبت اندازه بدن بزرگ‌ترین چشم در بین تمام حیوانات است بنابراین هیچ‌چیز از دید او مخفی نمی‌ماند و همچنین با داشتن هشت بازو که با خارهای بافته‌شده در هم به بافت متصل است سلاحی مرگبار دارد .

 4- قدرت نامرئی شدن

این آبزی با استفاده از ارگان‌های تولید نور که طی یک فرآیند شیمیایی عمل می‌کنند می‌تواند رنگ خود را روشن و خاموش کند و خود را به‌صورت نامرئی به شکار نزدیک کند و یا برای دفاع از خود در مقابل شکارچیان مخفی بماند.

5- زندگی در مکانی سخت

این آبزی درجای زندگی می‌کنند که برای بسیاری از آبزیان غیرقابل‌تحمل است عمق 600 تا900 متری در جای بدون نور خورشید  و تاریک . همچنین در این عمق اکسیژن آب در کمترین مقدار موجود است.