وبلاگ غواصی

1 minute reading time (270 words)
ویژه 

هشدار برای غواصان چاق و مسن

هشدار برای غواصان چاق و مسن

آن دسته از افرادی که به غواصی زیر آب علاقه دارند، اما سن نسبتا بالایی داشته و با مشکل اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند، بهتر است مراقب باشند

بررسی های علمی نشان می دهد این دسته از افراد به طور جدی با خطر حمله قلبی مواجه هستند و لذا ضروری است ابتدا وزنشان را کاهش دهند و سپس برای غواصی اقدام کنند.

پژوهش هایی که در این زمینه در استرالیا صورت گرفته، حاکیست فشار ناشی از غواصی در زیر آب بر بدن انسان در حدی است که می تواند به وقوع سکته قلبی بینجامد و این مساله به خصوص در افرادی که دچار اضافه وزن هستند و سن بالایی نیز دارند، جدی است.

افراد مسن و چاق معمولا دچار مشکل فشار خون و کلسترول بالا هستند و لذا خطر مرگ آنها بر اثر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی زیاد است. از همین رو این افراد نباید با غواصی کردن در زیر آب با جان خود بازی کنند.

غواصی ورزشی هیجان انگیز و مفرح است و از ایمنی و کیفیت بالای برخوردار است وکل آمار مرگ و میر در حین غواصی در جهان پایین و از 181 نفر در کل دنیا تجاوز نمی کند، اما آمار مرگ در زمان غواصی به علت سکته قلبی روز به روز بیشتر می شود و این رقم در میان افراد 50 تا 59 ساله از 15 درصد در سال 1989 به 35 درصد در سال 2015 افزایش یافته است. این رقم در میان افراد بالای 60 سال هم از 5 به 20 درصد رسیده است. بنابراین احتیاط در این زمینه برای افراد بالای 50 سال ضروری به نظر می رسد.

جذابترین نقطه غواصی در دنیا کجاست؟
سفر و غواصی در جزیره ابوموسی

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub