سایت های غواصی جزیره فارور

غواصییکی دیگر از جزایر بسیار زیبا و مناسب جهت غواصی ، جزیره فارور بزرگ است که در فاصله سی کیلومتری جزیره کیش قرار دارد. بزرگ ترین ابعاد طولی و عرضی جزیره هفت و نیم و چهار و نیم کیلومتر می باشد. فاصله آن تا نزدیک ترین نقطه سواحل ایران در حدود بیست کیلومتر و مساحت آن بیست و شش کیلومتر مربع و ارتفاع بلند ترین نقطه آن از سطح دریا صد و چهل و پنج متر است.

‏سطح جزیره از تپه ماهورهای کوچک تشکیل شده است. این جزیره شیب های تند و پرتگاه هایی دارد که گاهی ارتفاع آنها از ده متر بیشتر است. بقایای ساختمان های مخروبه و اراضی کشاورزی بایر و چاه های آب نشانه مسکونی بودن جزیره در زمان های گذشته است ولی در حال حاضر، جزیره ‏غیرمسکونی است.

‏اما از نقطه نظر غواصی و منابع آبزی این جزیره از غنی ترین نقاط خلیج فارس برده و هر ساله ‏پذیر ای بسیاری از دوستداران طبیعت و نیز غواصان می باشد. دسترسی به این جزیره نیز همانند جزیره هندورابی  و از طریق جزیره کیش و به وسیله قایقهای چارتر و یا تور هایی که مراکز غواصی جزیره کیش برگزار می نمایند امکان پذیر می باشد که تقریبا چهل و پنج دقیقه به طول می انجامد . ریفهای مرجانی جزیره فارور که در شمال و جنوب این جزیره و نیز در جزیره کوچک دیگری در مجاورت آن به نام بنی فارور ( 9 ‏کیلومتری جنوب فارور) قرار گرفته اند، پناهگاهی طبیعی برای انوای گونه های زیبای آبزی از جمله لابستر، اژدر ماهیان، سفره ماهیان، ریف شارکهای کوچک و متوسط و گهگاه دلفینهای خاکستری و باتل نوز می باشد.

متاسفانه ریفهای مرجانی شمال جزیره فارور در طی سالیان اخیر مورد تهاجم بشر قرار گرفته و تا حد وسیعی در اثر استفاده از تور های کشتی (ترال) در حجم گسترده ای تخریب شده است. انواع مرجانهای سخت، شاخ گوزنی، مغزی و مرجانهای نرم نظیر شقایقهای دریایی و گرگانیا درآبهای اطراف جزیره مشاهده شده است .

‏رقص دلفین ها نیز در کنار قایقهای غواصی خاطرات سفر به این جزیره زیبا را دوچندان می نماید. ‏جزیره از مناطق محافظت شده دریایی محسوب می گردد  عمق سایتهای جنوبی جزیره مابین 10تا 25 ‏متر و سایتهای مناسب غواصی جزیره بنی فارور نیز 14 تا 18 ‏متر می باشد

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub