دریاچه دوقلو آهنک فیروزکوه

غواصی
دریاچه آهنک یا آهنگ در در استان تهران واقع شده است. این دریاچه در نزدیکی جاده فیروزکوه به سیمین دشت و در 5.5 کیلومتری جنوب روستای سیمین دشت قرار دارد .
 
دریاچه از چهار آبگیر کوچک و بزرگ تشکیل شده که وسعت هر چهار آبگیر در حدود نیم هکتار است. آبگیرها در بلندای ارتفاعات جنوبی روستای سیمین دشت واقع شده اند .حاشیه دریاچه توسط گیاه نی پوشیده شده که ارتفاع آنها از بیش از 3 متر است و مناظر زیبایی را ایجاد کرده است. ظاهرا در گذشته سازه هایی در کنار دریاچه ایجاد شده بود که تخریب گردیده اند ولی اثرات آنها کماکان پابرجا است.
 
روستای سیمین دشت از روستاهای شهرستان فیروزکوه است.اقتصاد عمده مردم بر پایه کشاورزی و دامداری استوار است و البته کشاورزی جزء مشاغل اکثر اهالی است. محصولات عمده روستا مشتمل بر گردو، سیب، زردآلو پیوندی، قیسی، یونجه، کدو، خیار، گندم و جو است. مسیر اصلی آن در امتداد جاده تهران به سمت فیروزکوه بعد از پمپ بنزین سید آباد فرعی سمت راست جاده ای است که بعد از گذراندن روستاهای کلاک ، رودافشان ، مشهد ، حصاربن و در نهایت به سیمین دشت میرسد.
 
دسترسی به دریاچه آهنک از طریق یک جاده خاکی قابل دسترس است. پیاده روی حداکثر دو ساعته و همچنین توسط خودروهای سواری در حدود 20 دقیقه در یک مسیر کم شیب و زیبا از روستای سیمن دشت شما را به دریاچه می رساند .
 
برای رسیدن به دریاچه باید از زیر گذر ریل قطار عبور کرد و از جاده خاکی کنار تاسیسات سد انحرافی به طرف کوه روانه شد . با حرکت در جاده و پایان مسیر سر بالایی به دشتی خواهید رسید که ویرانه هایی از خانه ها  و محل احشام و درختانی پوسیده به چشم میخورد که شاهد زندگی و آبادی در گذشته های نه چندان دور در این منطقه بوده است .
 
در 10 مرداد 93 یک گروه غواصی 8 نفره از مرکز غواصی مارینا به غواصی در دریاچه پرداخته است. 
 
معمولا دو آبگیر این منطقه همیشه آب دارد . که یکی بزرگتر بوده و هر دو آبگیر دارای عمقی در حدود 9 متر میباشند  . آب دریاچه قابل شرب نیست و مزه تلخی دارد که با آنالیز آب مشخص شد در آن مقداری گوگرد وجود دارد . آب دریاچه از ذوب برف های ارتفاعات منطقه و چشمه ای که در ارتفاعات بالای آبگیر قرار دارد تامین میگردد به همین دلیل از شفافیت و وضوح زیادی برخوردار است و میدان دید زیر آب در حدود 20 متراست . دمای آب دریاچه در تابستان در حدود 24 درجه می باشد . کف دریاچه از ماسه و گل بسیار نرم و بسیار سبک تشکیل شده است که به هیچ عنوان نباید بر روی آن نشست چون این ماسه و گل نرم در حدود 1متر عمق داشته  و شما براحتی در آن فرو می روید . بر بستر دریاچه گیاهانی زیادی وجود دارد که تقریبا تمامی کف دریاچه را پوشانده است همچنین ریشه نیزارها که از درون آب به بیرون رفته است و دور تا دور دریاچه  را فرا گرفته منظره بسیاری زیبای دارد.
 
درون دریاچه ماهی کپور رودخانه ، ماهی قرمز و در اطراف دریاچه و درون نیزارها قورباغه های کوچک قابل مشاهده است .