غواصی

Hans and Lotte Hass – هانس و لوته هس

هانس در سال 1919 در وین اتریش متولد شد  و به شدت مجذوب دنیای زیرآب شد و با کمک یک عینک زیرآب را مشاهده می‌کرد، دنیای زیرآب چنان برای او مهم شد که تصمیم گرفت زندگی خود را وقف مطالعه دنیای زیر آب کند.

هانس اولین عکس زیرآب خود را توسط انجام غواصی آزاد در دالماتیا در سال 1938 گرفت و اولین کتاب خود را با نام "شکار در زیرآب" در سال 1939منتشر کرد.

همسر او لوته به‌ عنوان دستیار هانس مشغول به کار شد. او هنگامی‌که یکی از فیلم‌برداران در یک پروژه برنامه را  ترک کرد سریع جایگزین او شد و غواصی را شروع کرد. لوته خیلی سریع یک فرد مهم و ضروری در سفرهای اکتشافی و غواصی شد . لوته با آوردن یک دیدگاه تازه به روند فیلم‌برداری ثابت کرد که یک زن می‌تواند مانند یک مرد در زیرآب فعالیت کند.

غواصی

AL GIDDINGS– آل گیدینگز

در طول چهار دهه گذشته، آل گیدینگز به عنوان یکی از فیلمسازان خلاق و با استعداد در صنعت سرگرمی شناخته شده است. او نقش های متنوعی شامل کارگردان، تهیه کننده و فیلمبردار زیر آب داشته است 

استفاده از تکنولوژی های بی نظیر ، دوربین های جدید و نو آور ، روشنایی و سیستم های نوری متفاوت ، تولید فیلم در تمام فرمت های ویدئویی در همه کارهای او مشهود بود.

غواصی

ALBERT TILLMAN – آلبرت تیلمان

تیلمان در سال 1928 در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شد و به دنیایی زیر آب به شدت علاقه مند بود در سن 10 سالگی یک جفت عینک شنا خریداری کرد و در آب های ساحل رداندو کالیفرنیا نخستین تجربه زیر آب خود را به دست آورد و تمام عمر خود را در این راه صرف کرد

او در پایان جنگ جهانی دوم در گارد ساحلی ایالات متحده ادامه خدمت داد جایی که او می توانست غواصی کند. او در دانشگاه دولتی کالیفرنیا شرکت کرد و مدرک لیسانس را در اداره دولتی به دست آورد. او بعدها در مدیریت تفریحی به تحصیل پرداخت.

غواصی

BEN CROPP – بن کراپ

اولین فیلم او شکار کوسه بود که در جهان بسیار موفق و  پرفروش عمل کرد

او در سال 1964، موفق به کسب جایز عکاسی زیر آب جهان شد و در زیر پای هانس هاس و ژاک ایو کوستو به فعالیت پرداخت .ین کراپ اولین تولید کننده استرالیای برای فروش فیلم به شبکه های بزرگ ایالات متحده شد.

پس از ساخت چند محصول فوق العاده برای ایالات متحده، NBC و ABC، آزاد شده در پیوند ، 12 قسمت از مجموعه جنگل مرجانی با هنرمندی لئونارد نیموی که از افراد مشهور و پیشتازان فضا بود را تولید کرد

غواصی

Bernard Eaton – برنارد ایتون

او در سال 1926 در لنکشایر به دنیا آمد . او کار خود را در روزنامه های محلی آغاز کرد و سپس با پیشرفت پا به روزنامه های ملی گذاشت 

در سال 1962 پیتر از بنیانگذاران باشگاه زیر آبی بریتانیا (BSAC) و مدیر کنگره جهانی فعالیت های زیر آب از برنارد ایتون دعوت کرد به او در برگزاری دومین کنگره جهانی فعالیت های زیر آب در لندن کمک کند

غواصی

 Bob Soto – باب سوتو

باب سوتو در سال 1926 در جزیره سنبه از یک پدر و مادر کوبای متولد شد . او در گراند کیمن با مادر و برادران خود زندگی می کرد . دو برادر بزرگتر به، رنه (16 سال) و هالدین (21 سال)  دریک ماجرای غم انگیز در دطوفان ایوان درسال 1940 در دریا غرق شدند و او درحالی که 14 سال داشت برای کمک به خانواده بر روی عرشه کشتی ماهیگیری کارمی کرد.

در 16 سالگی  باب در جزایر کیمن به عنوان مسئول حفاظت خط ساحلی این جزیره در طول روز دوم جنگ جهانی دوم بود . هدف آن ها جلوگیری و اخلال در خطوط حمل و نقل متفقین در دریای کارائیب بود

غواصی

Emile Gagnan – امیل گگنان

 امیل گگنان در فرانسه متولد شد و پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه فنی به ‌عنوان یک مهندس در یک شرکت بزرگ عرضه گاز شروع به کارکرد . او مخترع پرکاری بود و همه‌چیزی از ریش‌تراش‌های مکانیکی گرفته تا رگلاتورهای تنظیم‌کننده بوتان و دستگاه‌های سوخت خودرو طراحی می کرد .

غواصی

llis Royal (E.R.) Cross – الیس رویال

الیس رویال کار خود را در نیروی دریایی ایالات متحده در سال 1947 آغاز کرد. او مالک و متصدی مدرسه Sparling از غواصی در اعماق دریا در کالیفرنیا بود، جایی که او به بسیاری از غواصان تجاری، آبهای آزاد ، محققین  و دیگر غواصان آموزش داد و  متخصصین زیادی را تربیت کرد. او همچنین مربیگری بسیاری از باشگاه ها و گروه های غواصی به روش safe diving (  غواصی امن)  را به دست گرفت.

غواصی

Gustav Dalla Valle– گوستاو دله واله

گوستاو دله واله در شمال ایتالیا در یک خانواده سلطنتی به دنیا آمد . پدر او در تجارت ابریشم بسیار معروف بود و ثروت زیادی داشت  گوستا در سال‌های جوانی مجذوب دریا شد و در دوران جوانی به فری دایو در دریای مدیترانه پرداخت.

او بسیار سفر و گردشگری را دوست داشت و مدام به سفر می‌رفت . او یکی از اولین غواصان اروپا بود و درزمینهٔ شکار ماهی با نیزه نیز فعال بود و بسیاری از برندهای مطرح در آن زمان مانند Beuchat . Cressi . Cvalero . Forjet  می‌شناخت.

غواصی

Jack W. Lavanchy - جک لاوانچی

در سال 1964، لاوانچی نماینده انحصاری تجهیزات غواصی Spiro technique شد.وی در سوئیس موفق به دیدن فیلم ژاک کوستو و "le monde sans soleil" شد. این وقایع به او کمک کرد تا او به جهان غواصی راه پیدا کند

غواصی

Jack McKenny  - جک مک کینی

 او یک مربی غواصی سازمان NAUI از سال 1963 بود و در سازمان PADI به درجه مستر اینستراکتور رسید  . او مدت سه سال به باهاما رفت و در آنجا باشگاه کاوشگران را در سال 1965 راه‌اندازی کرد.

او به‌عنوان یک مدیر باشگاه غواصی، مربی غواصی و راهنمای محلی غواصی در باشگاه تا سال 1967 مشغول بود . در سال 1971 او در بخش عکاسی زیرآب به‌عنوان عکاس سال جایزه‌ای از مدرسه غواصی جهانی شیکاگو دریافت کرد . در سال 1974 جایزه غواص برتر و در سال 1975 جایزه عکاس زیرآب را دریافت کرد

غواصی

Jacques Yves Cousto - ژاک ایو کوستو

ژاک ایو کوستو به فرانسوی که معمولاً در زبان انگلیسی به‌عنوان ژاک کوستو شناخته‌ شده و معروف به کاپیتان کوستو است در تاریخ 11 ژوئن 1910 در سن آندره ژیروند فرانسه به دنیا آمد

از او به‌عنوان یک افسر نیروی دریایی ،کاشف ، بوم‌شناس ، فیلم‌ساز ، نویسنده و محقق ، عکاس ، مبتکر و دانشمند یاد می‌شود. او زندگی خود را به مطالعه دریاها و اقیانوس‌ها، ازجمله اشکال مختلف حیات اختصاص داد . او بنیان‌گذار کنفدراسیون ورزش‌های زیرآبی و پیشگام در حفاظت دریایی و عضو فرهنگستان زبان فرانسه بود

غواصی

Dr Jefferson Davis - دکتر جفرسون دیویس

او در تحقیقات خود از اکسیژن پرفشار استفاده کرد و بسیاری از غواصان نظامی و غیرنظامی را که دچار بیماری فشار و آمبولی هوا شده بودند را درمان کرد.

دکتر دیویس درجه MD خود را از دانشگاه میسوری گرفت و از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی با درجه استادی رشته بهداشت عمومی  فارغ‌التحصیل شد . وی سپس به‌عنوان پزشک غواصی در واحد غواصی نیروی دریایی ایالات‌متحده در واشنگتن دی سی مشغول شد و در طول جنگ ویتنام او مدیر خدمات پزشکی پایه پرواز در پایگاه هوایی ویتنام بود.

غواصی

Lloyd Bridges - لوئید بریدجز

لوئید بریدجز معروف به پل لوئید در 15 ژانویه 1913 در کالیفرنیا آمریکا به دنیا آمد او یک بازیگر صحنه‌های نمایشی بود که می‌توان به نمایش‌های مطرح او چون ظهر ، قدم زدن در خورشید و بارانساز وی اشاره کرد . از او می‌توان به‌عنوان یکی از پرکارترین و مطرح ترین بازیگران هالیوود با چند درام بزرگ تلویزیونی مانند ساعت آلکوا، اوج ، تاتر و آمریکا یک ساعت فلزی نام برد . او در بیش از 150 فیلم سینمایی ایفای نقش داشته است 

غواصی

Ron and Valerie Taylor -   رون و والری تیلور  

آن‌ها در سیدنی استرالیا متولدشده‌اند و در سال 1950 هردو قهرمان عکاسی در استرالیا و ران قهرمان عکاسی در جهان برای موضوع حفاظت از محیط‌زیست دریا و جلوگیری از شکار شدند .

ران بیشتر در ساخت محفظه برای دوربین‌های تصویربرداری  خود متمرکز بود و برای عکاسی خبری در سال 1962 موفق به کسب جایزه دانشنامه بریتانیکا  با ساخت کلیپ خبری "بازی با کوسه" شد .

غواصی

Sylvia Earl -  سیلویا ارل 

در 30 اوت 1935 در نیوجرسی آمریکا متولدشده است وی زیست شناس دریایی، محقق ، نویسنده و مدرس دانشگاه است او دارای مدرک کارشناسی علوم از دانشگاه ایالتی فلوریدا و کارشناسی ارشد علوم و دکترای فیزیولوژی از دانشگاه دوک است وی محقق در دانشگاه هاروارد و دانشیار تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه برکلی بود.

دکتر ارل در طول زندگی خود یک رهبر و پیشگام درزمینه خود بوده است و باعث شده است که بیش از 50 اکسپدیشن در سراسر جهان برگزار شود و  بیش از 6000 ساعت در زیرآب به تحقیقات پرداخته است .او در اولین گروه زنان aquanauts های در طول پروژه Tektite در سال 1970 حضور داشت و دارای سابقه غواصی عمیق انفرادی با استفاده از JIM Suit  تا عمق 381 متری را دارد.

غواصی

Stan Waterman - استن واترمن

وی متولد سال 1923 بود و از زمانی که غواصی  به‌عنوان یک ورزش تفریحی در سراسر جهان معرفی شد او جزو پیشگامان این رشته بود  

بین سال 1954 و 1958 او یک کسب‌وکار در باهاما به راه انداخت و یک قایق ویژه برای غواصی ساخت . در سال 1965 او تمام خانواده خود را به تاهیتی برد . بعد از راه‌اندازی نشنال جئو گرافیک به‌ عنوان ستاره تلویزیونی به پخش فیلم‌های خود پرداخت .

غواصی

Jan Ernest Williamson & George Williamson - جان ارنست ویلیامسون - جورج ویلیامسون

جان ارنست متولد  سال 1881 و جورج متولد سال 1885 در لیورپول انگلستان هستند . آن‌ها اختراع پدر خود در حوزه نمایش در زیرآب را برای تولید فیلم تغییر دادند. عکس مصنوعی بسیار واضح گرفته‌شده از اعماق خلیج چساپیک در سال 1913 باعث شد که برادران ویلیامسون را به سمت تولید تصاویر متحرک پیش ببرد .

غواصی

Marie Louis-Auguste Boutan - ماری لوئیس آگوست بیوتان

او در 6 مارس 1859 در ورسای  فرانسه متولد شد وی در دبیرستان سنت لوئیس تحصیل کرد و با مدرک علوم ادبیات  فارغ‌التحصیل شد.

در سال 1879 او به‌عنوان یک دستیار در دانشگاه علوم پاریس مشغول به کار شد و در این مدت به‌شدت به طبیعت علاقه‌مند شد . او  در سال 1880 به استرالیا سفر کرد و نمونه‌های از حیات‌وحش برای موزه تاریخ طبیعی پاریس تهیه کرد . در سال 1883 در دانشگاه سوربن او به‌عنوان دستیار یک زیست‌شناس دریایی معروف به نام پرفسور لوکیز داتیز منصوب شد  و یک اکسپدیشن علمی برای مطالعات حیوانات دریایی از دریای سرخ در سال 1891 برگزار کرد .

غواصی

Henry Albert Fleuss - هنری آلبرت فیلیوس

در سال 1851 در ویلتشایر انگلستان متولد شد و در سن شانزده‌سالگی وارد دریا شد و به یک افسر کشتی در شرکت P & O تبدیل شد . او غواصانی را مشاهده می‌کرد که بالباس‌های سنگین و دست‌وپا گیر کار می‌کردند او در فکر این بود که راهی پیدا کند که یک غواص مستقل از سطح باشد و دیگر نیازی به پمپ‌های بزرگ و سنگین هوا و همچنین خدمه زیاد برای کنترل دستگاه نباشد.

غواصی

Yves Le Prieur - ایو لو پریور

متولد 23 مارس 1885 در فرانسه است پدر او افسر نیروی دریایی فرانسه بود و به همین دلیل او به نیروی دریایی پیوست . وی در آسیا خدمت می‌کرد و از تجهیزات غواصی سنتی رایج در آن زمان استفاده می‌کرد . بعدها به‌عنوان وابسته نظامی فرانسه در ژاپن برای مترجمی منصوب شد و به تحقیق و مطالعه در مورد ژاپن پرداخت . او اولین فرانسوی بود که کمربند مشکی جودو را کسب کرد و همچنین اولین فردی بود که با گلایدر در کشور ژاپن پرواز کرد.

غواصی

Benoit Rouquayrol & Auguste Denayrouze - بنوا ریکیول و آگوست دناریز

بنوا ریکیول در شهر اسپلین فرانسه 13در  ژوئن 1826 متولد شد . او تحصیلات خود را در شهر اسپلین شروع کرد و سپس به دانشگاه رودز و بعد به مدرسه معادن در ساینت رفت وی بعدها یک مهندس معدن در یک شرکت خصوصی در آیرون شد .

غواصی

 Hugh Bradner - هیوگ برادنر

در سال 1915 در نوادا به دنیا آمد . او دکترای خود را از موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 1941 دریافت کرد سپس با جی رابرت در پروژه منتهن که مربوط به ساخت و توسعه اولین بمب اتمی بود مشغول به کار شد .

در سال 1946 وی با غواصان نیروی دریایی آمریکا مشورت کرد و از تجارب آنها در مورد از دست دادن دمای بدن و حرارت در زیر آب از آنها تحقیق کرد و یک دست لباس با عایقی از جنس فوم که دمای بدن را حفظ میکرد تهیه کرد .

غواصی

Louis Marie de Corlieu - لوئیس ماری دی کارلیو

در سال 1888 متولد شد و در سنین جوانی علاقه شدیدی به اقیانوس داشت و به همین دلیل به نیروی دریایی فرانسه پیوست  او در مورد نیروی محرکه در طول جنگ جهانی اول مطالعاتی داشت .

در طول خدمت در نیروی دریایی به تحقیقاتی در موردحفاظت حرارتی در برابر قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در دریا پرداخت و شروع به توسعه موادی از جنس لاستیک کرد و در این راه منجر به توسعه فین شنا که در اصل یک پروانه شنا نامیده می‌شد گردید.

غواصی

John Scott Haldane - جان اسکات هالدین

جان اسکات هالدین در سال 1860 در یک خانواده اسکاتلندی مرفه متولد شد، هالدین زندگی خود را صرف پژوهش فیزیولوژی تنفسی کرد.  او معروف است برای خود اتاق‌های ویژه‌ای ساخته است تا در مورد کوکتل کشنده گازهای تنفسی و اثرات آن بر روی بدن و ذهن تحقیق کند.

هالدین در رشته پزشکی از دانشگاه ادینبورگ در سال 1884 فارغ‌التحصیل شد و در سال 1887 به دانشگاه آکسفورد پیوست و به‌عنوان استاد فیزیولوژی مشغول به کار شد 

غواصی

 Ted Eldred - تد آلدرد

وی متولد سال 1920 در ملبورن استرالیا است و یکی از پیشگامان غواصی در استرالیا پس از اختراع تجهیزات غواصی بود.

او یک مرد جوان بود که در نزدیکی دریا زندگی می‌کرد. او در ابتدا اسنورکلینگ را آغاز کرد و با استفاده از ماسک و اسنورکل و فین به غواصی می‌پرداخت . وی در جنگ جهانی دوم شرکت کرد و در اواخر سال 1940 برای غواصی ورزشی یک ریبریزر با استفاده از اکسیژن را طراحی کرد.

غواصی

 Maurice Fenzy - موریس فنزی

طراحی کننده اولین جلیقه ایمنی در جهان بود و این اختراع  توسعه پیدا کرد به‌ عنوان اولین وسیله برای جبران شناوری

 این اختراع توسط گروه تحقیقات زیرآب نیروی دریایی فرانسه در سال 1961 به ثبت رسید . این وسیله شامل یک کیسه باد شوند به همراه یک سیلندر کوچک هوای فشرده بود که در اطراف گردن و روی قفسه سینه به کمک تسمه‌های به دور کمر و یا بین پا وصل می‌شد .

غواصی

Max Gene Nol - مکس جین نول

او یک غواص صنعتی و ماجراجو و فارغ‌التحصیل MIT بود . در زمستان 1937 پیشگام تنفس با مخلوط اکسیژن و هلیوم بود و با این مخلوط یک غواصی تا عمق 130 متری در دریاچه میشیگان به ثبت رساند . این حرکت عمیق‌ترین غواصی نام گرفت و در اخبار بین‌المللی به‌عنوان یک غواص جوان و پیشرو به‌سرعت مشهور گردید.

غواصی

 Paul Bert- پل برت

متولد سال 1833 در پاریس فرانسه بود . او فارغ‌التحصیل طب در سال 1863 و دکترای علوم در سال 1866 شد و استاد فیزیولوژی در دانشگاه بوردو و دانشگاه سوربن بود . وی پیشگام در زمینهٔ فیزیولوژی و تحقیقات در مورد مسمومیت با اکسیژن و بیماری رفع فشار بود . تحقیقات او در سال 1877 منتشر شد و پایه و اساس تحقیقات انجام‌شده در مورد قانون فشار هوا و فیزیولوژی غواصی بود.

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub