Henry Albert Fleuss

Henry Albert Fleuss - هنری آلبرت فیلیوس

در سال 1851 در ویلتشایر انگلستان متولد شد و در سن شانزده‌سالگی وارد دریا شد و به یک افسر کشتی در شرکت P & O تبدیل شد . او غواصانی را مشاهده می‌کرد که بالباس‌های سنگین و دست‌وپا گیر کار می‌کردند او در فکر این بود که راهی پیدا کند که یک غواص مستقل از سطح باشد و دیگر نیازی به پمپ‌های بزرگ و سنگین هوا و همچنین خدمه زیاد برای کنترل دستگاه نباشد.

وی با بررسی فیزیولوژی و شیمی در زمان اوقات فراغت خود به این نتیجه رسید که یک غواص می‌تواند با یک منبع اکسیژن فشرده و دستگاهی شیمیایی برای جذب دی‌اکسید کربن به‌طور مستقل در زیرآب غواصی کند به همین علت در سال 1878 شرکت P & O ترک کرد و مشغول به ساخت دستگاه غواصی خود شد  او تمام تجهیزات موردنیاز را خودش تولید کرد.

او هیچ تجربه‌ای از غواصی نداشت و می‌ترسید اختراع خود را مورد آزمایش قرار دهد . وی برای جذب فرد آزمایش‌کننده اطلاعیه‌های پخش کرد و آن را در زمان آب‌گرفتگی تونل سورن امتحان کرد . او برای اختراع خود تبلیغات زیادی کرد و از این اختراع برای نجات جان معدنچیان به دام افتاده استفاده زیادی شد . ولی هرگز در تا آن زمان برای غواصی استفاده نشد.

او با رابرت دیویس در شرکت Siebe Gorman جهت توسعه و تکمیل دستگاه شروع به همکاری کرد و بدین ترتیب یک دستگاه برای غواصی در عمق کم طراحی کرد و راه را برای مردان قورباغه‌ای در جنگ جهانی دوم هموار کرد.

وی یک مخترع فعال بود و بافکر کردن به مشکلات همیشه راهی برای حل کردن آن پیدا می‌کرد وی همچنین اولین لاستیک بدون تیوب را اختراع کرد و پمپ‌های خلأ و یک ماشین بخار دیگر اختراعات او بودند . به‌هرحال او پیشگام طراحی اولین دستگاه مداربسته برای تنفس بود که در معدن و غواصی از آن استفاده می‌شد .

وی  در سال 1932 درگذشت.

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub