Hugh Bradner

 Hugh Bradner - هیوگ برادنر

در سال 1915 در نوادا به دنیا آمد . او دکترای خود را از موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 1941 دریافت کرد سپس با جی رابرت در پروژه منتهن که مربوط به ساخت و توسعه اولین بمب اتمی بود مشغول به کار شد .

در سال 1946 وی با غواصان نیروی دریایی آمریکا مشورت کرد و از تجارب آنها در مورد از دست دادن دمای بدن و حرارت در زیر آب از آنها تحقیق کرد و یک دست لباس با عایقی از جنس فوم که دمای بدن را حفظ میکرد تهیه کرد .

او مواد نئوپرن را تولید کرد و در سال 1952 لباس غواصی را از جنس نئوپرن تکمیل کرد وی و چند مهندس دیگر شرکت توسعه مهندسی (EDCO) به منظور تولید وت سوت را تاسیس کردند . او و همکارانش چندین نمونه اولیه از وت سوت تهیه کردند و در موسسه اقیانوس شناسی کالیفرنیا تست کردند . او اختراع خود را برای ثبت ارائه کرد اما درخواست حق اختراع به او داده نشده چون اختراع او مشابه لباس پرواز بود .

همچنین نیروی دریایی آمریکا ابراز نگرانی کرد که غواصان با پوشیدن وت سوت قابل شناسایی توسط سونار برای کشتی و زیر دریایی های نباشند.

در سال 1961 هیوگ برندنر به موسسه ژئوفیزیک و سیاره ای فیزیک به عنوان یک متخصص ژئو فیزیك پیوست. او یک استاد کامل بود و در سال 1963 بازنشسته شد.

او هرگز نتوانست اختراع خود را به ثبت برساند و از آن سود مالی ببرد . اما اختراع او به سرعت رشد کرد و در جامعه غواصی فراگیر شد و این اختراع یک گام بزرگ و رو به جلو برای صنعت غواصی در دنیا بود .

هیوگ برندنر در سن دیگو در سال 2008 درگذشت.

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub