Louis Marie de Corlieu

Louis Marie de Corlieu - لوئیس ماری دی کارلیو

در سال 1888 متولد شد و در سنین جوانی علاقه شدیدی به اقیانوس داشت و به همین دلیل به نیروی دریایی فرانسه پیوست  او در مورد نیروی محرکه در طول جنگ جهانی اول مطالعاتی داشت .

در طول خدمت در نیروی دریایی به تحقیقاتی در موردحفاظت حرارتی در برابر قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در دریا پرداخت و شروع به توسعه موادی از جنس لاستیک کرد و در این راه منجر به توسعه فین شنا که در اصل یک پروانه شنا نامیده می‌شد گردید.

او در 2 ژوئن 1933 اختراع خود را در فرانسه و هفت‌کشور دیگر به ثبت رساند . فرماندهان نیروی دریایی فرانسه و انگلستان این اختراع را موردپذیرش قرار نداند ولی این اختراع به‌سرعت محبوب شناگران شد و توسط فرمانده ایو لو پیر برای استفاده در سیستم غواصی به تصویب رسید.

این فین با غواصی ایو لو پیر در سال 1935 بود و باعث ورود آن به غواصی آزاد و شنا گردید . در سال 1938 دوست لوئیس بنام هنری لومپارد برخی از این فین ها را به تاهیتی برد و در آنجا اوون چرچیل صاحب کشتی تفریحی المپیک آمریکا آن فین ها را دید و از آن استقبال کرد در عرض 2 سال چرچیل حقوق تولید فین را به دست آورد و آن‌ها تولید کرد.

وی در 19 اکتبر 1971 درگذشت .

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شبکه های اجتماعی ما

بدون شک شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی روزمره‌ی ما شده اند! و بسیاری از ما با این شبکه ها در ارتباط هستیم!

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub