چرا غواصی لذت بخش است ؟

غواصی

دليل اول : بی‌وزنی

وقتی‌که به زير سطح آب می‌روید می‌توانید سقوط آزاد از ارتفاع را تجربه كنيد و يا در حالت بی‌وزنی قرار بگيريد كه بسيار لذت‌بخش است در اینجا می‌توانید مانند فضانوردان در فضا حالت بی‌وزنی را تجربه كنيد و يا مانند پرنده‌ای بر اطراف يك صخره آزادانه گردش كنيد و يا در يك جريان آبی قرارگرفته و بدون هیچ‌گونه تلاشي مسيري طولانی را طی کنید ، و به هر شكل در زیرآب قرارگرفته و حركت كنيد و به هر سمت‌وسوی كه می‌خواهید برويد.

دليل دوم : زیبایی‌ها

در زیرآب انواع آبزيان ، مرجان‌ها و صخره‌های را مشاهده خواهيد كرد كه بسيار زيبا و محصورکننده می‌باشند. حباب‌های كوچك هوا در بالای سر شما بسيار زيبا حركت می‌کنند و نور خورشيد كه از سطح آب می‌تابد جلوه‌ای خاص دارد دسته‌های رنگارنگ ماهی در اطراف شما حركت می‌کنند وزندگی بزرگ و پرجنب‌وجوشی در زیرآب در جريان است . اينجا آن‌قدر زيباست كه شما زمان را فراموش می‌کنید . اين موارد نمايش كوچکی از قدرت بی‌کران خداوند بزرگ است

دليل سوم : سكوت

روي سطح زمين جهانی است پر از سر و صدا و بايد صداهای مختلفی را شنيد اما در زير سطح آب صداها حذف می‌شود به‌استثناء صداي حباب‌های خودتان و دنيایی از سكوت و آرامش وجود دارد . اينجا جایی است كه در سكوت و آرامش كامل می‌توان با افكار خود تنها بود.

دليل چهارم : نور خورشيد بر بستر دريا

در روزهای آفتابی و آب‌های زلال ، شفاف و کم‌عمق درخشش نور خورشيد بر كف دريا بر روي شن و ماسه بسيار زيباست و رنگین‌کمان‌های كوچكي براثر پرتو نور خورشيد درست می‌شود كه بسيار زيبا درون آب میر قصدند و خود را نمايان می‌کنند.

دليل پنجم : حس ماجراجويي

حتی اگر شما به يك سايت غواصی هزاران بار رفته باشيد بازهم در غواصی بعدي چيزهای جديدی در آن خواهيد ديد و با دقت در نگاه كردن به اطراف و در ميان مرجان‌ها و صخره‌ها موجودات آبزی بسيار زیبایی خواهيد ديد كه قبلاً آن را نديده بوديد بنابراين هر غواصی شما متفاوت خواهد بود و شما حس ماجراجويی به‌ مانند ژاك كوستو خواهيد داشت.

دليل ششم : فرق با ديگران

زماني كه غواصی می‌کنید احساس می‌کنید با افراد دیگر فرق داريد و يك كار منحصربه‌فرد و خاص انجام می‌دهید . استفاده از علائم خاص دست ، وسايل تنفسي ویژه ، محيط متفاوت شما را با ديگران متمايز می‌کنند و با ديگر غواصان جامعه كوچکی درست کرده‌اید كه خیلی‌ها عضو آن نيستند .

و دلايل ديگري نيز وجود دارد كه غواصی لذت‌بخش است.

 

گردآوری ، تألیف و ترجمه : سعيد پروين 

مركز غواصی بین‌المللی مارينا www.IranMarina.com

استفاده از مطالب این مقاله برای علاقه‌مندان و هنرجويان غواصی به‌شرط امانت‌داری و رعایت اخلاق حرفه‌ای (درج منبع و نویسنده) آزاد می‌باشد. 

غواصی

شبکه های اجتماعی ما

پلتفرم  مختلف شبکه های اجتماعی مرکز غواصی مارینا بستری هستند برای ارتباط شما با دنیای مدرن

50 instagram Twitter telegram 

linkdin  tumbler aparat youtub