پرسش های متداول در خصوص غواصی

غواصی برای همه

مرکز ما به شما کمک خواهد کرد تا سفری به زیر آب داشته باشید و از جذابیت‌های فراوان آن لذت ببرید و با شرکت در دوره های آموزشی و تفريحی این فن را آموخته و با اخذ گواهینامه بین‌ المللی در هر جای این کره پهناور به غواصی بپردازید. غواصی، دنیای زیرآب و اعماق اقیانوس‌ها برای بسیاری از افراد که تا کنون تجربه سفر به آن جا را نداشته‌اند دارای نکات بسیار مبهمی است که در زیر سعی شده است تا پاسخ مناسب و واقعی نسبت به سؤالات شما دوست داران هنر و ورزش غواصی در اختیارتان گذاشته شود.

 

من از شنا، غواصی و دنيای زیرآب چيزی نمی‌دانم و هيچ تجهيزاتی ندارم؟

نیازی به مهارتهای شنا و یا تجهیزات غواصی نیست، ما تمام لوازم و تجهیزات مورد نیاز غواصی را به‌ تناسب اندام و سایز شما در اختیارتان می‌گذاریم مربی مجرب ما آموزش‌های تئوری غواصی را با استفاده از طیف وسیعی از وسایل آموزشی و کمک‌ آموزشی مانند كتاب ، فیلم و اسلایدهای تصویری به شما خواهند داد. سپس شما قدم‌ به‌ قدم با همراهی یک مربی داخل آب استخر شده و مهارت‌های خود را تمرین می‌کنید سپس به دریا رفته و از زیبایی‌های زیرآب لذت می‌برید

 

آيا غواصی مشكل و سخت است ؟

شما بر اساس استاندارد و روش های برتر آموزش غواصی می‌توانید غواصی را آسان ، ايمن و راحت ياد بگيريد.

 

آيا محدوديت سنی برای غواصی وجود دارد؟

هیچ محدودیت سنی برای غواصی کردن وجود ندارد, از آغاز 8 سالگی تا پایان 80 سالگی در هر سنی در صورت برخورداری از شرایط سلامت جسمی موردنیاز، شما می‌توانید غواصی کنید . دوره‌های گوناگون آموزش غواصی به‌ صورت بسیار گسترده‌ای طراحی گردیده‌اند تا بتوانند طیف وسیعی از علاقه‌مندان به غواصی را با شرایط سنی و جسمانی خاصی پوشش دهند.

 

آيا محدوديت خاصی برای غواصی خانم‌ها وجود دارد؟

غواصی برای خانم‌ها به‌ جز در مدت طول بارداری و مواردی که به دستور پزشک نباید غواصی کنند هيچ مشکلی ندارد، حتی خانم‌ها می‌توانند آزادانه و بدون هيچ محدوديتی به هنگام دوره ماهیانه نيز به غواصی بپردازند البته به شرطی که از نظر روحی و روانی، از آمادگی کامل برخوردار باشند. غواصی خانم ها توسط مربی خانم انجام می شود 

 

غواصی و آشنایی بازندگی و دنيای جديد چگونه است؟

غواصی شما را با دنيای جديدی از رنگ‌ها، موجودات و اشکال جديد آشنا می‌کند. غواصی کنيد تا به محيطی آرام و زيبا برای کسب آرامش و تجديد انرژی وارد شوید. بسياری از انسان‌ها حتی در خواب و رؤیا نيز نمی‌توانند زیبایی‌های زیرآب را تجسم کنند اما شما با فراگرفتن غواصی می‌توانید اين شگفتی‌ها را از نزديک لمس کنيد.

 

چگونه می‌توانم غواصی را فرابگیرم؟

شما با ثبت‌ نام و شرکت در دوره‌های آموزشی که طبق نیازهای شما و توسط مربی برگزار می‌گردند شرکت نموده دوره های غواصی را طی خواهید کرد. این کلاس‌ها در تمام روز های سال قابل برگزاری می‌باشد و به‌ صورت کاملاً خصوصی برای شما و بدون نیاز به رسیدن به حدنصاب کلاس آموزشی برگزار می‌شود.

 

تا چه عمقی غواصی می‌کنیم؟

غواصان تفريحی تا عمق 12 متر و غواصان مبتدی تا عمق 18 متری و غواصان حرفه‌ای می‌توانند تا عمق 40 متر غواصی کنند.

 

اولین دوره آموزشی برای فراگیری غواصی کدام است ؟

نخستین دوره آموزشی و پیش‌نیاز ورود به دنیای زیبای زیرآب و غواصی دورهاپن واتر می باشد. این دوره شامل آموزش‌های تئوری، فیلم‌های آموزشی و بخش‌های عملی است که شامل پنج مرحله آموزش استخری و سپس چهار مرحله ارزیابی نهایی در آب‌های آزاد می‌گردد.

 

آیا این امکان وجود دارد که در هر زمانی از سال غواصی کنم ؟

آب‌های گرم و نیلگون خلیج‌ فارس می‌توانند مکان مناسبی برای غواصی در طول سال باشند . البته به شرطی که اوضاع آب‌وهوا و وضعيت دريا مساعد باشد.

 

آيا غواصی خطرناك است ؟ کوسه‌ها من را تهديد نمی‌کنند ؟

هيچ خطری به هنگام غواصی شما را تهديد نمی‌کند. همچنين همراهی مربيان با تجربه و حرفه‌ای همواره سلامت و ايمنی شما را در هنگام غواصی تضمين می‌کند. شايد اولين تصویری که با شنيدن نام غواصی در ذهن شما نقش ببندد تصوير يک کوسه باشد، شما اگر خيلی خوش‌شانس باشيد در مدت غواصی حرفه‌ای خود يک کوسه در حال گذر را برای چند ثانيه خواهيد ديد. موجودات دریایی هیچ‌گاه برای انسان خطرناک نبوده‌اند اما متأسفانه تبليغات سوء برخی افراد سودجو و سود کلانی که از ساخت فیلم‌های وحشت‌آور نصيبشان شده، خيانتی بيش در حق اين آبزيان زيبا نبود! خيانتی که باعث انقراض نسل آنان گرديد. سوانح زیرآب اکثراً از رفتار اشتباه انسان ناشی می‌شوند، موجودات زیرآب هيچ علاقه‌ای به نزديک شدن و تماس با شما ندارند بنابراین به محيط زیرآب احترام بگذاريد و به چيزی دست نزنيد، تصور کنيد يک موجود فضائی بدن شما را لمس کند و يا از پشت شما آويزان شود، چه احساسی خواهيد داشت!؟ اين دقیقاً احساس يک ماهی در برابر شماست! بنابراین حتی کوسه‌ها هم زيبا هستند و در بسياری از نقاط جهان به جاذبه‌های غواصی آن مناطق تبدیل‌ شده‌اند .

 

آيا در پايان دوره آموزشی گواهینامه‌ای نيز دريافت خواهم کرد ؟

شما در پايان هر دوره و پس از موفقيت در آزمون‌های مربوطه، مفتخر به دريافت گواهينامه بین‌المللی غواصی و همچنین در صورت نیاز گواهی پایان دوره از آموزشگاه خواهيد شد و پس‌ از آن می‌توانید به کليه مراکز غواصی در ایران و جهان مراجعه و غواصی کنيد.

 

آيا گواهينامه دريافتی معتبر است؟

دوره‌ای که شما در آن شرکت کرده و مفتخر به دریافت گواهینامه آن شده‌اید شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین گواهینامه غواصی تفريحی در سطح بین‌المللی است شما با مراجعه به سایت اصلی و دیگر سایت‌های غواصی به صحت این موضوع پی خواهید برد . همچنین كلیه دوره‌های آموزشی مورد تائید شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی ، فدراسیون غواصی اروپا و مطابق استاندار های سازمان استاندارد جهانی و سازمان استاندارد ایران می‌باشد.

 

گواهينامه من از کجا صادر می‌شود و کی به دستم خواهد رسيد؟

گواهینامه دیجتال شما پس از تکمیل نمودن کلیه موارد آموزشی و اداری و ثبت مدارک و اطلاعات مورد نیاز در پایان آخرین روز دوره آموزشی و یا حداکثر ظرف 24 ساعت به صورت آنلاین توسط مرکز ما صادر می شود و شما میتوانید گواهینامه غواصی خود را در اپلیکیشن موبایل مخصوص پدی که بر روی گوشی موبایل خود فعال کرده اید مشاهده کنید .

 

بين سازمان های آموزش غواصی كدام بهتر هستند ؟

کليه سازمان های آموزش غواصی در راستای گسترش غواصی گام برمی‌دارند و اين نظام‌های آموزشی مؤسسات مختلف می‌باشند که با رعايت کيفيت آموزشی، روش تدريس، به‌روز بودن و پايبندی به استانداردها و نکات ايمنی اعتبار آن مؤسسه را حفظ می‌نمایند. اما لازم به ذکر است که در عصر فن آوری های نوین مسلماً برنده آن است که با دانش روز، کیفیت و ایمنی هم گام باشد. مطمئناً شما با مطالعه و پژوهشی مختصر در دنيای اينترنت می‌توانید بهترين سازمان آموزشی غواصی را بيابيد.

 

آيا فرصت‌های شغلی درزمینهٔ غواصی نيز در ايران و يا در کشورهای ديگر فراهم است؟

غواصی به‌عنوان یکی از شاخه‌های اکو توریست از رونق خوبی برخوردار است اما متأسفانه کشور ما در این زمینه هنوز آن‌ طور که باید و شاید پیشرفت ننموده و از فرصت‌های بسیار اندکی برخوردار می‌باشد اما شما در صورت تکمیل دوره‌های آموزشی و دستیابی به درجات بالای حرفه‌ای در این رشته می‌توانید از فرصت‌های بسیار طلائی کاری در کشورهایی که در این زمینه برخوردار می‌باشند نهایت استفاده را ببرید. اما بازار کار غواصی در کشور خود ما نيز روز به‌ روز در حال گستردگی است که مطمئناً در آن مکانی هم برای شما با توجه به درجه‌ای که کسب می نمائيد، در نظر گرفته خواهد شد.

 

درباره غواصی صنعتی توضيح دهيد ؟

با توجه به نیاز روز افزون به غواصان صنعتی و نیز علاقه بسیاری از دوست داران این رشته ما به همکاری یک آموزشگاه غواصی صنعتی در جزیره کیش اقدام به برگزاری دوره های غواصی صنعتی می کنیم

 

پرداخت شهریه به چه صورت خواهد بود؟

پرداخت شهریه به‌ صورت كامل و قبل از شروع دوره می‌باشد.

 

آیا فعالیت‌های غواصی شما تحت پوشش بیمه می‌باشد؟

کلیه هنرجویان مرکز ما در تمامی دوره ها و برنامه ها تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی بیمه رازی و بیمه مسئولیت مدنی می باشد که در طول تمامی دوره حامی فعالیت‌های آموزشی و تفریحی ما خواهد بود.

 

آیا تبدیل مدارک دیگر سازمان‌های آموزش‌دهنده به یکدیگر امکان‌پذیر است ؟ و چگونه ؟

انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی از کلیه اشخاص غواص باتجربه قبلی استقبال می‌نماید . اما قبل از اقدام به هرگونه فعالیت غواصی می‌بایست 1- اعتبار مدارک موجود 2- ارزشیابی آموزشی، محرز گردد. به‌ این‌ ترتیب که شما در صورت در دست داشتن گواهینامه غواصی و دفترچه ثبت غوص از سازمان‌های آموزشی دیگر می‌توانید جهت انجام ارزیابی اولیه به ما مراجعه نموده و در صورت موفقیت در آزمون ارزیابی آموزشی مفتخر به شرکت در دوره‌های بالاتر در سیستم آموزشی گردید و نیازی به طی مراحل آموزشی از ابتدا را ندارید .

 

ديگر آموزشگاه‌های غواصی و سایر مربیان چگونه هستند ؟

همواره بسیاری از همکاران گرامی و زحمت‌کش ما در راستای اعتلای فرهنگی جامعه غواصی میهن ما کوشیده و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند . دیگر آموزشگاه‌ها و مربیان غواصی در ایران نیز به‌ مانند ما از استاندارد یکسان و متمرکز آموزشی در سراسر جهان تبعیت می‌نمایند.

 

برای اطلاعات بیشتر موارد زیر نیز نوشته شده است می توانید آنها را مطالعه کنید

غواصی در کیش     غواصی در تهران     غواصی بانوان