درباره غواصی پدی PADI

انجمن مربیان حرفه ای غواصی (Professional Association of Diving Instructors) با مخفف PADI به فارسی پدی ، بزرگترین سازمان آموزش غواصی تفریحی در جهان است 

padi ، پدی

انجمن مربیان حرفه ای غواصی در سال ۱۹۶۶ میلادی در ایلینوی آمریکا توسط دو مرد به نام های  رالف اریکسون و  جان کرونین و با هدف آموزش غواصی به روشی نوین و به دور از نظامی گری که در آن سالها رایج بود تأسیس گردید.

جان کرونین یک فروشنده تجهیزات غواصی برای غواصان ایالات متحده و رالف اریکسون یک مربی شنا بود . آن‌ها احساس می‌کردند که سازمان های صدور گواهینامه غواصی که در آن زمان وجود داشت غیرحرفه‌ای هستند و از هنر و فناوری در آموزش استفاده نمی کنند و غواصی را بی ارزش و ورود مردم به این ورزش را دشوار کرده اند. جان و رالف با شیوه‌ و روش های آشنا بودند که می‌توانستند این کار را برای مردم آسان‌تر نمایند

در سال 1966، جان یک بطری نوشیدنی با برچسب سیاه و 30 دلار پول با خود به آپارتمان رالف در ایلینوی برد. آن‌ها تصمیم گرفتند که اکنون زمان تأسیس یک سازمان آموزش غواصی است. جان اصرار داشت که عبارت "حرفه‌ای" در نام شرکت باشد و رالف موسسه‌ای متشکل از مربیان غواصی را نیاز داشت. بعد از خوردن چندین لیوان نوشیدنی انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی خلق شد

اولین جلسات راه اندازی در چندین رستوران در مورتون بیشه و نایلز، ایلینوی انجام شدند. در ظرف چند ماه، جان بخشی از زیرزمین خانه خود را در خیابان اصلی نایلز به اتمام رساند تا به ‌عنوان ستاد اصلی پدی باشد.نهایتاً وی خانه همسایه خود را نیز کرایه کرد. پسر وی برایان پاکت‌ها را تهیه و تمبر می زد . هدف آن‌ها دادن فرصت بیشتر به مردم برای لذت بردن از جهان زیرآب توسط مربیان معتبر غواصی و تربیت غواصانی با اعتمادبه نفس و شایسته بود.

لوگوی آتش

زمانی که آن‌ها برای طراحی آرم مشغول صحبت بودند، جان گفت که او چیزی شبیه شکل جغرافیای ملی را می خواهد. سال بعد در یک مصاحبه رالف گفت که این ایده شیوه نگرش به عملیات دو مرد کوچک را تغییر داد. در آن لحظه او یک چشم بزرگ برای پدی طراحی کرد . یک غواص با یک مشعل در جهان ، رالف مسئول کنار هم قرار دادن پدی برای اولین بار در آرم بود. این آرم بعدها به عنوان آرم پدی شناخته شد.

پدی ، PADI

در سال های اولیه پدی به آرامی رشد کرد. در سال 1967 آنها پدی را معرفی کردند با اولین دوره غواصی و دوره غواصی پیشرفته و یک دوره تخصصی غواصی . تا اواخر دهه 1960 این موسسه فقط 400 عضو داشت اما هنوز یک نهاد مبارز بود .

کرونین به نمایشگاه بزرگ محصولات انجمن ملی ورزشی در شهر نیویورک رفت. در حالی که او در آنجا بود که با پل زیملش که بعدها سردبیر مجله Skin Diver شد، ملاقات کرد. پل پیشنهاد کرد که پدی عکس فرد غواص را در کارت گواهینامه قرار دهد . در سال 1968، پدی اولین کارت گواهینامه شناسایی را بهمراه عکس غواص ارائه می کند. این یک حرکت استراتژیک بود که کمک به رسمیت شناختن پدی  در جهان بود.جان کرونین به سمت مدیر فروش U.S. Divers انتخاب شد و خانواده خود را به هانتینگتون بیچ، کالیفرنیا منتقل کرد. در سال 1970، دفتر پدی به کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد.

در سال 1980 پدی شروع به ایجاد و توسعه مطالب و منابع آموزشی بصورت چند رسانه ای برای هنرجویان و مربیان غواصی بصورت یکپارچه نمود این حرکت باعث رشد باور نکردنی پدی  و باعث منحصر به فرد شدن آن از دیگر سازمان ها شد. جان کرونین در سال 2003 در گذشت و خیلی ها را در غم فرو برد دوست و همکار او رالف اریکسون نیز سه سال بعد درگذشت. آنها با افتخار مشعل پدی را که برای آن زحمات زیادی کشیده بودند با اطمینان در دست نسل های امروز قرار دادند.

 

 

پدی در سرتاسر جهان سخت کار می کند تا به عنوان بهترین مشارکت کننده با اعضای خود عمل نماید و متعهد به :

  1. تربیت و حفظ غواصان سالم و مسئول
  2. تربیت و حفظ اعضای حرفه ای با کیفیت
  3. رفاه مالی
  4. تطابق در پیام، محصولات، سیستم ها و روش ها در سراسر جهان

تیم اجرایی پدی در سراسر جهان به رهبری Dr. Drew Richardson اطمینان می دهد که این وعده ها را به انجام برساند.

 

 

ماموریت پدی 

شعار پدی   این است : راهی که به جهان غواصی را می آموزد The Way the World Learns to Dive 

 هدف : توسعه برنامه هایی است که دارای منافع عمومی در بخش غواصی تفریحی در سرتاسر جهان می باشد.

چشم انداز : تمایل دارد به عنوان سردم دار جهانی در توسعه آموزشی افراد حرفه ای غواصی و مشتاقان غواصی به شمار آید.

ماموریت : ما قصد داریم غواصی را به جهان تدریس کنیم.

کارها، اهداف و مقاصد : تلاش می کند تا به عنوان موفق ترین سازمان در بخش غواصی تفریحی و زیر آب رفتن مطرح باشد. پدی  متعهد به تولید و خدمات دهی عالی، رشد و امنیت حرفه ای اعضا و کارمندان پدی ، رقابت سالم و مشارکت در صنعت غواصی و فراهم آوردن آموزش و فرصتی برای همه کسانی است که در صدد بهره گیری و اکتشاف سالم و حفاظت از اقیانوس هاف دریاچه ها و آب های زیر زمینی سیاره ما هستند.

اعضای پدی  از جمله مراکز غواصی تفریحی ، امکانات آموزشی ، مربیان و دایومسترهای آن بیشتر غواصان تفریحی جهان را آموزش می دهند.

دفاتر منطقه ای PADI

پدی دارای 400 کارمند و دارای دفاتر خدمات به شرح زیر است :

دفتر مرکزی پدی در رانچو سانتا مارگاریتا, کالیفرنیا, ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

دفاتر منطقه ای آمریکا ( آفیس آمریکا واقع در کالیفرنیا - آفیس مستقل کانادا واقع در ونکور - آفیس آمریکای لاتین واقع در کالیفرنیا)

دفاتر آسیا ( آفیس مرکزی آسیا واقع در سیدنی استرالیا - آفیس مستقل چین واقع در پکن و شنژن - آفیس مستقل ژاپن واقع در توکیو )

دفتر اروپا ، آفریقا و خاورمیانه ( آفیس مرکزی واقع در بریستول انگلستان )

 

 

 

 

 

 

 

 

موسسه پدی با الهام گرفتن از روش تدریس نوین و سیستم آموزشی آمریکا و با همکاری با بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان و نیز استفاده از روشهای میهمان نوازی هتلها جهت سرویس دهی به گردشگران، موفق به طراحی روشی جدید در آموزش غواصی گردید که نتایج آن گسترش روزافزون این تفریح سالم در بین جوامع و ملل مدرن و پیشرفته جهان گردیده است.

امروزه  موسسه پدی  با دارا بودن 6600 مرکز غواصی در سراسر جهان حضور گسترده ای دارد و غواصان آموزش دیده توسط پدی در 200 کشور جهان حضور دارند همچنین مربیان و اعضای حرفه ای پدی که بیش از 128 هزار نفر می باشند در 186 کشور دنیا به فعالیت مشغول هستند و نقش وسیعی را در صنعت توریست جهانی با ارائه فعالیتهای غواصی ایمن و کارآمد در سراسر جهان ایفا می کند و استاندارد جدیدی را در امر اکو گردشگری که در راس آن شعار ایمنی قرار دارد و مورد استقبال تعداد بیشماری از ساکنین این کره خاکی قرارگرفته است را ارائه می نماید.

امروزه پدی  سالانه بیش از یک میلیون گواهی نامه غواصی صادر می نماید .در طول سالهای بسیار زیاد فعالیت ، از زمان شکل گیری تا تبدیل شدن به یک سازمان برجسته ارائه دهنده آموزش غواصی، سرشماری ها نشان میدهد که  بیش از 29 میلیون گواهینامه غواصی صادر کرده است و حدود 70% از غواصان در ایالات متحده و حدود 56% از غواصان در سراسر جهان توسط پدی آموزش دیده اند 

سیستم آموزشی پدی  بر مبنای یک نظریه واحد و عملی و نظام آموزشی غربی بنا شده است. در این سیستم نخست اطلاعات نظری از طریق مطالعه مستقل کتابها و تماشای فیلم و دیگر رسانه های گوناگون مانند آموزشهای آنلاین به هنرجو منتقل می گردد. سپس توضیح های مربی که در عین حال بسیار ساده و کارآمد است بر آموخته ها تاکید ورزیده و همچنین در پایان هر بخش از کتاب با پاسخگویی به آزمونها، دانش نظری خود را سنجیده و بر درک تمامی مفاهیم در برنامه آموزشی تاکید می گردد.

پس از آن مهارت های عملی توسط مربی به صورت شفاهی توضیح داده شده و در استخر به معرض نمایش گذارده می شود.این مهارت ها در یک رویکرد یکپارچه در تمامی دوره های پدی در سراسر جهان و بر اساس استانداردهای آموزشی بوده و پس از تسلط کامل بر مهارتها، دانش آموز جهت ورود به آبهای آزاد(دریا) آماده می گردد . پس از اتمام هر دوره گواهینامه ای برای هنرجو صادر می شود. دوره های پدی بر مبنای عملکرد غواص بوده و تاکید بر سطح دانش علمی ، عملی ، ایمنی ، و مهارت های حرکتی آنان است.

در دوره های حرفه ای که شامل مطالعات مستقل بسیاری است تمامی مبانی فیزیولوژی ، فیزیک ، و رابطه بین آنها و بدن غواصی به طور مفصل مورد مطالعه قرار می گیرد. ورود به چنین دوره هایی که دارای سطح بالایی از علوم و فنون غواصی است نیازمند تکمیل تمامی دوره های آغازین می باشد. تمامی دوره های آموزشی پدی بر مبنای استانداردهای بین المللی و شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی است.

برای آشنایی بیشتر با دوره های پدی روی لینک روبرو کلیک کنید »» دوره های آموزشی پدی 

padi ، پدی

امروزه پدی نهادی راهبردی در آموزش غواصی جهان برشمرده مي شود. اين نهاد عضو دائم شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی، فدراسیون زیرآبی اروپا و با بيش از 50 سال تجربه و دارا بودن بيشترين مراكز غواصی در سراسر جهان و وسايل کمک آموزشی بسيار متعدد خدماتی را فراهم آورده است تا شما بتوانيد به آسانی در هر كجای اين كره خاكی غواصی را آموخته و به غواصی بپردازيد.

وب سایت پدی ماهانه بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد که نیمی از آنها بازدید کننده جدید هستند . همچنین در شبکه های اجتماعی پدی بیش از 4 میلیون دنبال کننده دارد به عبارتی از هر 10 غواص در شبکه های اجتماعی  9 نفر پدی را دنبال می کنند . همچنین بخشی از استراژی پدی رشد و گسترش کل صنعت غواصی در جهان است نه فقط رشد پدی و از طریق تمام کانال های خود و اعضای خود این کار ار انجام می دهد و به همین علت 87% موارد آگهی های رسانه های جهان توسط پدی جذب می شود . 

بر همین اساس افراد جدیدی که می خواهند غواصی را آغاز کرده و در دوره های آموزش غواصی مبتدی ثبت نام می کنند ، حدود 83% آنها نام و برند تجاری پدی را شنیده بودند 

 

 

  شرکتهای وابسته به پدی 

غواصیبنیاد پروژه آگاهی Project AWARE Foundation

جنبشی جهانی برای غواصان در حفاظت از سیاره اقیانوسی است.این جنبش با تمرکز بر مسائل مهمی در ارتباط با حفاظت از کوسه های در خطر و زباله های دریایی، پروژه ای آگاهی دهنده و توانمند برای هزاران تن از غواصان جهان در بیش از 186 کشور بوده تا با همکاری یکدیگر برای تحقق سیاره اقیانوسهای تمیز، سالم و زیبا بکوشند.بنیاد پروژه آگاهی سازمانی ثبت شده و غیر انتفاعی است

 

 

غواصیاولین واکنش های اضطراری Emergency First Response

به عنوان یکی از مهمترین ارائه کنندگان بین المللی احیای قلبی ریوی CPR و شرکت های آموزش دهنده کمک های اولیه عضو کمیته رابط بین المللی احیا ILCOR اعتماد به نفس دهنده ای برای پاسخگوئی فوری به فوریت های پزشکی، نه فقط در غواصی، بلکه در زندگی روزمره افراد در کنار خانواده، دوستان، همسایگان و همکاران می باشد.

 

 

 

غواصیانتشارات جریان Current Publishing Corporation

انتشارات جریان شرکتی وابسته به پدی است انتشارات جریان وظیفه توسعه و انتشار علوم دریایی و مواد آموزشی را برای دانش آموزان و معلمان ایالات متحده بر عهده دارد و برای گسترش این برنامه درسی از مهد کودک ها و دبستانها آغاز به کار کرده است.

 

 

 

غواصیعلوم و فن آوری غواصی DSAT

پژوهش و بررسی در زمینه های زیر سطحی و تهیه و توسعه جدولهای غواصی تفریحی برنامه ریز غواصی تفریحی

 

 

 

 

  شریکهای تجاری پدی 

غواصینشنال جئوگرافیک National Geographic

همکاری نشنال جئوگرافیک با پدی  که در مقام رهبری جهان در ارائه دوره های آموزشی غواصی است، به طور مشترک به ایجاد برنامه آموزشی غواص نشنال جئوگرافیک منجر گردیده است. هدف مشترک هر دو سازمان، تشویق به حفاظت از منافع عمومی در جهان غواصی تفریحی برای کمک به درک بهتری از میراث فرهنگی زیر آب است.

 

 

 

 

غواصی آموختن غواصی و انجام غوصهای تفريحی با مربيان پدی در مراكز غواصی آن ميتواند در شكوفایی استعدادهای آموزشی ، علمی، عملی ، تجربی و نيز کمک به احيای محيط زيست دريایی کمک كند . اين مهم در چهار كلمه زیر خلاصه می شود 

آموزش Education 

تجربه Experience 

تجهیزات Equipment

محيط زيست Environment 

که توسط مربيان پدی در قالب دوره های آموزش غواصی پدی  به علاقه مندان ارائه مي گردد

 

  Education تعليم

وجود دوره هاي متعدد آموزش غواصی پدی راهگشای شما به دنيای زيبای اقيانوس ها است. اين دوره ها به گونه ای طراحی گرديده اند كه كليه گروه های سنی ميتوانند در آن شركت و غواصی را در شرايط مختلفی بياموزند.

 Experience تجريه

با شركت در تورهاي عواصی تفريحی كه توسط مراكز غواصي پدی در سراسر جهان ارائه مي گردند شما می توانيد به كشف دنيای ناشناخته اعماق پرداخته ، تجربيات عملی فراوانی كسب و با دوستان جديدی آشنا شويد.

 Equipment تجهيزات

مراكز غواصی پدی و نيز فروشگاههای تجهيزات غواصی آن ارائه كننده طيف بسيار گسترده ای از تجهيزات مورد نياز شما جهت كشف شگفتيهای خلقت در اعماق اقيانوس ها می باشند.

 Environment محيط زيست 

پروژه هایی نظير Project AWARE و مشاركتهای پدی با ديگر سازمانها و نهادهای مرتبط مانند National Geographic ,UNEP, Reef Check كمك بسزائی در راستای كند نمودن روند تخريب مرجانها و زيستگاههای دريایی سراسر جهان ، محيطی كه همه ما آن را دوست داريم و به آن عشق ميورزيم نموده است. شما نيز مي توانيد با شركت در دوره های آموزش غواصی پدی  ما را در اين زمينه ياري دهيد.

 

خوشبختانه با وجود مربيان مجرب که دوره‌هاي آموزشی را با موفقيت سپری نموده‌اند و اينک مسئوليت آموزش اين فنون را طبق استانداردها و نکات ايمني جهانی آن انجمن بر عهده دارند شما نيز مي‌توانيد با استفاده از تجارب و رهنمودهايشان و شرکت در دوره‌هاي مختلف آموزشی حياتی نو و بديع را همراه با خاطراتی سراسر شيرين از اين پس داشته باشيد.

 

ورودتان را به دنيای پاک و اسرارآميز درياها خوش آمد مي‌گوييم

  

آیا می دانید مزایای سیستم آموزشی پدی بر دیگر سیستمهای آموزشی چیست ؟

  

غواصی

 شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی در جهان

كلیه دانش آموختگان و غواصان پدی دارای شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی از معتبر ترین و گسترده ترین موسسه آموزش غواصی جهان میگردند. گواهینامه های صادره از این موسسه فارغ از آنكه هنر آموزان در كجا و توسط كدام مربی آموزش دیده است در سراسر جهان معتبر و مورد تایید همگان می باشند. وجود شبكه گسترده پدی به گستره جهانی، دارا بودن بیش از 137هزار مربی مجرب و 6600 مركز غواصی در سراسر جهان در بیش از 186كشور دنیا مزید بر این علت است.

 

 

 

  

غواصی

تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی

تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی اعم از کتاب ، مجله ، فیلم ، بروشور ، جداول و ... كه به 29 زبان پر کاربرد دنیا موجود می باشد نیز از مزایای بزرگ این سیستم آموزشی است. همچنین شما به آسانی می توانید مربی خود را از میان مربیان مجربی كه با زبانهای گوناگونی آشنا می باشند پیدا کنید. 

 

 

 

 

 

غواصی

آموزش بدون محدودیت زمانی با در نظر گرفتن تبحر هنر آموز

طراحی دوره های آموزشی پدی به گونه ایست كه مهارتهائ ارائه شده در دوره ها بدون در نظر گرفتن زمان محدود و صرفاً بر مبنای فرا گیری و اجرای صحیح آنها توسط هنرآموز ارائه شده اند. این بدان معناست كه شما در دوره آموزشی خود مجبور به آموختن مهارتها در زمانی محدود نبوده و میتوانید با آرامش كامل و اطمینان خاطر مهارت ها را به درستی در زمانی مقتضی آموخته و در آن تبحر كافی بیابید.مربیان پدی  در سراسر جهان در خدمت شما بوده تا با استفاده از شیوه آموزشی پدی و استانداردهای آموزشی در فضائی مفرح و لذت بخش از تیحر شما در انجام مهارتها اطمینان حاصل یابند

 

 

 

 

غواصی

گسترده ترین مجموعه آموزشهای تخصصی

لذت غواصی شما با شركت در دوره های تخصصی و کسب تجربه بیشتر باعث اعتماد به نفس بیشتر دو چندان خواهد شد. وجود بیش از 29 دوره تخصصی و و تخصصی خاص  ماجراجوئی گوناگون در تحكیم زیرساختهای آموزشی هنرآموزان بسیار موثر بوده و كمك بسزائی در بالا بردن سطح دانش،تجربیات و معلومات وی خواهد داشت و دستیابی به درجه مستر اسكوبا دایور یا دایو مستر از هنر آموز شخصیتی كاملا حرفه ای خواهد ساخت.

 

 

 

 

 

غواصی

دریافت اعتبارات دانشگاهی

تمامی دوره های آموزشی پدی از مبتدی تا پیشرفته توسط موسسات كنترل كیفیت جهان نظیر سازمان استاندارد جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته و امروزه این موسسه به عنوان تنها موسسه آموزش غواصی جهان دارای گواهینامه استاندارد جهانی شناخته شده است. همچنین كلیه دوره های آموزشی پدی در شورای آموزش عالی و ملی  آمریكا ، استرالیا، کانادا ، اروپا . خاورمیانه و آفریقا ، ژاپن ، نیوزیلند و بسیاری از كشورها سنجیده شده و امروزه به عنوان واحد های دانشگاهی در رشته های مرتبط پذیرفته شده اند. امروزه تطبیق دوره های آموزشی پدی در بسیاری از كشورها امكان پذیر می باشد. بعنوان مثال در ایران در دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه شاهد ، دانشگاه ازاد واحد تهران شمال در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته زیست شناسی دریا گواهینامه پدی بعنوان 4 واحد دانشگاهی پذیرفته می شود

 

 

 

( اطلاعات بیشتر و روش تطبیق دوره ها در دانشگاههای كشورهای مختلف )

غواصیاحساس مسئولیت جهت حفاظت از محیط زیست دریایی

پدی  بسیار مصمم است تا از محیطی كه تمامی غواصان اعم از آماتور یا حرفه ای استفاده نموده و لذت میبرند به نحو احسن محافظت نماید تا این منابع به نسلهای بعدی نیز انتقال یابد. از این رو تمامی دوره های آموزشی پدی  به گونه ای طراحی گردیده اند تا همزمان با آموزش مهارتهای غواصی هنر آموز به اهمیت آبزیان ، زیستگاهها و اكوسیستم دریائی آشناشده تا از این پس وی نیز به جمع پاسداران محیط زیست پیوسته و به گونه ای بسیار موثر در زمینه حفاظت از زیبائی های زیر دریائی بكوشد.

 

 

 

 

 بر اساس گزارش های منتشر شده برترین سازمان های صدور گواهینامه غواصی تفریحی به شرح زیر می باشد

Scuba Certification Agencies

 

 

آیا می دانید :

كلیه دوره های آموزشی پدی مورد تائید شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی می باشند

كلیه دوره های آموزشی پدی مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران است 

 

پدی اولین موسسه آموزش غواصی جهان که دارنده گواهینامه کیفیت از سازمان استاندارد جهانی است 

 ∇

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) دوره های آموزشی  پدی را توسط حسابرس مستقل جهت خدمات غواصی تفریحی سازگار با استاندارد های ایزو مورد بررسی قرار داده است و همچنین توسط فدراسیون زیر آب اروپا و موسسه استاندارد اتریش نیز تائید شده است . استانداردهای ISO (در جدول زیر) مربوط به پنج سطح غواصی دو سطح از مربی غواصی و یک سطح ارائه دهنده خدمات و یا مرکز غواصی است.

هر یک از استانداردهای ایزو معادل یکی از گواهی های صادر شده از سوی پدی  یا سطح مهارت فردی است. به این شکل که اخذ یکی از این مهارت ها توسط فرد یا غواصی به معنی رعایت الزامات مربوط به استاندارد ایزو از سوی آن فرد است

غواصیكلیه دوره های آموزشی پدی مورد تائید فدراسیون غواصی اروپا و  استاندارد آموزشی اتریش است 

غواصی غواصی

 مدارک پدی

 

 

 

ادامه آموزش غواصی با سازمان پدی با داشتن گواهی نامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی غواصی 

ممکن است شما توسط سازمان های دیگر آموزش غواصی دیده باشید و گواهینامه دریافت کرده باشید، در صورتی که دارای گواهینامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی می باشید جدول زیر به شما این امکان را می دهد تا از سطح آموزشی گواهینامه غواصی خود و معادل آن در سازمان پدی اطلاع پیدا کنید.

RECREATIONAL SPORT DIVER EQUIVALENCES

 

اما بسیاری از غواصان دوست دارند که به سازمان آموزشی غواصی پدی که بزرگترین ،شناخته شده ترین و معتبرترین سازمان آموزشی غواصی در سطح جهان است وارد شوند و در این سازمان به ادامه آموزش غواصی بپردازند و از امکانات و مزایایی آن استفاده کنند . 

در انتهای سال 2018 در سطح جهان میزان مراجعه غواصان از دیگر سیستم های آموزش غواصی به پدی به میزان 30% رشد داشته است .

همچنین 75 درصد مراکز غواصی در سطح جهان در اختیار پدی است و این مراکز نیازمند غواصان حرفه ای با گواهی نامه پدی می باشند که این خود نیز یک فرصت شغلی با درآمد خوب است .

اگر دارای گواهینامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی می باشید و علاقه مند به ادامه آموزش با سازمان پدی هستید شما می توانید بدون طی کردن دوره های آموزش غواصی از ابتدا و پرداخت هزینه های اضافی برابر جدول زیر به ادامه آموزش غواصی و دریافت گواهینامه از سازمان پدی شوید.

RECREATIONAL Diver Crossover to PADI