ایران مارینا مرکز غواصی بین المللی مارینا

دوره های غواصی تخصصی

دوره‌های آموزش تخصصی غواصی معمولاً برای غواصان حرفه‌ای یا افرادی که تمایل دارند به طور حرفه‌ای در حوزه‌های خاصی از غواصی فعالیت کنند، طراحی شده‌اند. این دوره‌ها به صورت عمیق و جامع به مباحث خاصی از غواصی می‌پردازند و معمولاً شامل جلسات آموزشی، تمرینات عملی، و بررسی مطالب تئوریک و عملی مرتبط با آن حوزه خاص هستند. برخی از مهم‌ترین دوره‌های آموزش تخصصی غواصی عبارتند از:

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی با هوای غنی شده (نایتروکس )

Enriched Air Diver

هوای غنی شده محبوب ترین دوره پدی می باشد. چرا؟ از آنجا که غواصی با هوای غنی شده به شما اجازه می دهد زمانی بیشتری در زیر آب باقی بمانید و زمان رفع فشاری کمتری داشته باشید به خصوص در غواصی تکراری

شما باید یاد بگیرند که چرا غواصی با هوای غنی شده که اکسیژن بالاتری و نیتروژن کمتری نسبت به هوای معمولی دارد به شما اجازه می دهد زمان بیشتری در زیر آب بمانید . مطالب دیگر آموزشی این دوره : 1- بحث در مورد مدیریت قرار گرفتن در معرض اکسیژن 2- تمرین تجزیه و تحلیل محتوای اکسیژن در سیلندر غواصی 3- تنظیم کامپیوتر غواصی برای غواصی با هوای غنی شده

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی در شب

Night Diver

دوره تخصصی غواصی در شب یک تجربه منحصر به فرد و هیجان انگیز است که نیازمند مهارت‌ها و آموزش خاصی است. غواصی در شب ممکن است با چالش‌های خاصی همراه باشد که از جمله آنها می‌توان به محدودیت دید، افزایش احتمال اضطراری‌ها و تغییرات در شرایط محیطی اشاره کرد.

در این دوره‌ شما با تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم برای غواصی در شب آشنا می‌شوند، از جمله استفاده از ابزار های نوری، مهارت‌های مختلف ناوبری، مدیریت تجهیزات و مهارت‌های ایمنی

غواصی در شب بسیار جالب است زیرا سکوت و تاریکی شب با شما یکرنگ شده و موجودات را زیر نور حقیقی چراغ هایتان خواهید دید. مشاهده رنگهای حقیقی و تجربه ای جدید در دنیای سکوت شب با هم تلفیقی از غواصی در شب را برایتان فراهم می آورد

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

عکاسی دیجیتال زیرآب

Underwater Photographer‬‏ Digital

ثبت خاطرات، مرور ماجراجوئیها. این تخصص شما را با نکاتی آشنا خواهد کرد که دنیای زیبای اعماق را به صورتی حقیقی به تصویر کشیده و با دیگران به اشتراک گذارید. در ایتن تخصص با نحوه صحیح نگهداری از دوربینها آشنا شده و سپس در طول غوصهای این دوره به مرور با واژه هائی نظیر تراز سفیدی و یا سرعت شاتر آشنا خواهید گردید. در نهایت، عکسهای زیر آبی شما دیگر تارو آبی نخواهد بود ! و در پایان رنگهای موجودات و اجسام زیر آب را به صورتی کاملا حقیقی به تصویر خواهید کشید .

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی عمیق

Deep Diver 

دوره غواصی عمیق یک دوره تخصصی غواصی است که به غواصان اجازه می‌دهد به عمق‌های بیشتری نفوذ کنند. این دوره معمولاً برای غواصانی است که قبلاً دوره‌های اصلی غواصی را گذرانده‌اند و مایلند مهارت‌های غواصی خود را به سطح بالاتری برسانند.

فرود به اعماق آب و بازگشت به سطح، فقط با آموختن نکات دوره تخصصی غواصی عمیق ایمن خواهد بود.در این دوره تخصصی شما روش صحیح و ایمن غواصی در عمق را خواهید آموخت و با تجهیزات مخصوص مورد نیاز در غواصی عمیق آشنا خواهید شد.

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی در اجسام غرق شده

Wreck Diver

انواع کشتی، هواپیما ، زیر دریایی ، سکوهای نفتی و حتی اتومبیل در بستر دریاها غرق شده اند تاریخی در پشت سر و اسراری در دل محفوظ داشته‌اند. ورود به درون آن‌ها و کشف حقایق مرموزی که در سینه آن‌ها در اعماق آب خفته است و مشاهده همزیستی آبزیان با این وسایل فلزی خود تخصصی دیگر را طلب می‌کند.

دوره تخصصی غواصی در اجسام غرق‌شده فرصت کشف اسرار این هیولاهای آهنین را برایتان به وجود می‌آورد. این دوره به طور اصطلاحی به برنامه های غواصی گفته می شود که در آن، غواصان به دنبال اکتشاف، بررسی و انجام کار در اجسام یا محیط‌هایی که به‌طور کامل یا جزئی در آب غرق شده‌اند، می‌پردازند

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

جستجو و بازیابی در زیر آب 

Search and Recovery Diver

آیا تا به حال چیزی در آب گم کرده اید؟ آیا شما بدنبال بدست آوردن گنج های نهفته افسانه ای در دریا ها نبوده اید؟ دوره تخصصی غواصی جستجو و بازیابی در زیر آب یک دوره تخصصی جذاب غواصی است که به انجام عملیات جستجو و بازیابی اشیاء به صورت مؤثر و ایمن در محیط زیر آب می‌پردازد

با شرکت در این دوره می توانید راه های مختلفی برای یافتن اشیا در زیر آب بیاموزید و با روش ها و ابزار آلات گوناگون با توجه به شکل و اندازه آن جسم آنها را به سطح آب آورده و سرگرمی های خود را تکمیل کنید . در موارد اضطراری مانند امدادرسانی به غرق شدگان، جستجوی افراد گمشده، تحقیقات دولتی و حوادث دریایی نیز از این تخصص استفاده می‌شود

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

جهت یابی و ناوبری در زیر آب 

Underwater Navigator

با استفاده از روش های جهت یابی در زیر آب غواصی بسیار ایمن و لذت بخش خواهد شد و اعتماد به نفس فراوانی به شما اعطا میکنند . با شرکت در دوره تخصصی جهت یابی و ناوبری در زیر آب و آموختن بسیاری از مسائل شما به هنگام غواصی کردن در وقت خود صرفه جویی کرده ، استرس خود و همراهان را کاهش می دهید و غواصی خود را بسیار کارآمد و سرگرم کننده میکنید .

با استفاده از تکنیک ها و ابزار آلات شما می توانید در هر شرایطی مسیر خود را پیدا کرده و به راه خود ادامه دهید . هر یک از این روش‌ها و تکنیک‌های جهت‌یابی و ناوبری نیازمند تمرین و آموزش است.

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی با لباس خشک 

Dry Suit Diver

آیا می خواهید در هنگام غواصی بدن شما گرم بماند ؟ آیا دوست دارید در تمام فصول سال و در تمام دریاها و دریاچه ها غواصی کنید ؟ درای سوت لباس خشک غواصی است و مانع نفوذ آب به بدن شما می شود و هنگام غواصی در آبهای سرد شما احساس سرما نمی کنید . با این لباس در سردترین نقاط جهان بدون احساس سرما غواصی کنید . در این دوره شما با انواع درای سوت آشنا شده و روش نگهداری از آنرا نیز فرا میگیرید .نکات آموزشی دیگر این دوره :
1- چگونه با حداقل کمک لباس خود را پوشیده و یا بعد از غواصی از بدن خارج کنم
2- تسلط و کنترل شناوری هنگام غواصی با درای سوت
3- نکات ایمنی هنگام استفادهاز درای سوت

 
دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی در ارتفاعات 

Altitude Diver 

در ارتفاعات دریاچه های زیادی وجود دارد . آب آنها شیرین و بسیار شفاف است . آیا دوست دارید به درون این دریاچه ها رفته و آنها را مورد کاوش قرار دهید ؟ این دریاچه ها در ارتفاع بالای 300 متر قرار دارند و شما باید دوره غواصی در ارتفاعات را برای این منظور طی کنید.  آموزش برنامه ریزی غواصی در ارتفاعات از نکات مهم آموزشی این دوره می باشد . نکات آموزشی دیگر این دوره :
1- برنامه ریزی ارتفاع.سازماندهی. روشها و تکنیک ها
2- تنظیم کامپیوتر غواصی برای ارتفاع و روش محاسبه با جداول RDP
3- جلوگیری از مشکلات وشرایط اضطراری در ارتفاع

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

حفاظت از محیط زیست دریائی

Project Aware

از آنجائی که غواصان در ارتباط تنگاتنگ با محیط زیست دریائی و آبزیان می باشند حفاظت از آن محیط  وظیفه یکایک افرادیست که از آن لذت برده و استفاده می نمایند.
این پروژه نظارت بر كلیه فعالیتهای غواصی ، زیرآبی و فعالیتهای اعضای انجمن را بر عهده داشته تا حتی الامكان آنها را تشویق نموده تا در راستای اهداف این پروژه كه حفاظت از آبزیان و محیط های آبی می باشد قرار گرفته و گام بردارند.

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

حفاظت از مرجان ها

AWARE Coral Reef Conservation

حفاطت از مرجانها وظیفه تك تك انسانها و به خصوص غواصانی است كه از محیط دریاها لذت می برند. چون بسیاری از زیبائی ها در دریاها به صخره های مرجان ها پر جنب و جوش وابسته هستند پس بیائید با آموختن اصول و روشهای نگهداری از محیط زیست دریائی و مرجانها ، و آگاهی دادن به دیگران و نشان دادن اهمیت این اکو سیستم در حفاظت این سیستم حیاتی تلاشی کرده باشیم و این زیبائیها را به فرزندانمان نیز هدیه دهیم

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

مهارت در کنترل شناوری

Peak Performance Buoyancy

افزایش مهارت در کنترل شناوری باعث می شود لذت در غواصی به اوج خود رسیده و شما میتوانید بدون بالا و پایین رفتن در زیر آب به غواصی پرداخته و حداکثر عملکرد را در غواصی بدست آورید که باعث خستگی کمتر و کاهش مصرف هوا و در نتیجه بیشتر شدن زمان غواصی شما خواهد شد . همچین این مهارت به شما کمک میکنند که در هنگام غواصی با کنترل وضعیت شناوری خود باعث تخریب مرجانها و یا برهم زدن وضعیت زندگی آبزیان نشویم .

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصیارائه دهنده اکسیژن اضطراری

Emergency Oxygen Provider

آگاهی از زمان و چگونگی استفاده از اکسیژن اضطراری یک مهارت بزرگ و بسیار مفید است بدین معنا که شما آماده کمک کردن به دیگران هستید و از دانش و اطلاعات خود در این خصوص استفاده می کنید .

شما خواهید توانست به راحتی با پایان این دوره بیماری های غواصی که با اکسیژن قابل درمان است را تشخیص داده و آماده ارائه کمک به فرد مصدوم شوید

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصیغواصی با اسکوتر زیر آبی 

Diver Propulsion Vehicle Diver

این یک راه هیجان انگیز برای دیدن زیبایی های زیر آب در زمانی کوتاه است . شما با کمک این وسلیه که یک اسکوتر زیر آبی است به راحتی و با سرعت زیادی در زیر آب شنا می کنید و می توانید یک منطقه بزرگ را در زمانی کوتاه مشاهده کنید .

این وسیله به شما کمک می کنند فاصله های دورتر را به راحتی طی کرده و چیزی از دسترس شما در زیر آب دور نماند و حتی بتوانید در کنار ماهی های بزرگ با سرعت شنا کنید 

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصیغواصی با ساید مونت 

در غواصی استفاده از روش سایدمونت درحال رایج شدن و فراگیری در بین غواصان است چون دیگر هیچ مکانی دور از دسترس غواصان نخواهد ماند و مشکلات روش بک مونت در این روش بر طرف شده است و شما تعادل بهتری در غواصی خواهید داشت

در غواصی با روش سایدمونت شما انعطاف پذیری بیشتر و گزینه های ساده تری در اختیار دارید ، پیکر بندی متفاوت لوازم غواصی را فرامی گیرد و در مورد مدیریت گاز تنفسی هم اطلاعات جدیدی کسب می کنید . شما در دوره تخصصی غواصی با ساید مونت روش های جدیدی در غواصی را فرا میگیرد.

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

 متخصص تجهیزات  

Equipment Specialist

در یک برنامه غواصی ایرادت جزئی تجهیزات باعث نارحتی شما می شود و در برخی موارد مجبور  به پایان دادن برنامه غواصی میشوید.

در این دوره شما مدیریت تعمیرات اساسی و تنظیمات  تجهیزات غواصی خود را می آموزید همچنین روش های استفاده صحیح از تجهیزات غواصی برای شما نمایش داده می شود . مراقبت های معمول و روش های تعمیر و نگهداری تجهیزات غواصی را فرا گرفته و توصیه های مهم درخصوص نگهداری آن ها به شما آموزش داده می شود . همچنین چگونگی غلبه بر برخی از مشکلات تجهیزات در هنگام غواصی و روش های استاندارد برای به کار گیری تجهیزات جدید و ناآشنا نشان داده می شود .

 

 دوره های آموزش تخصصی غواصیغواصی در جریان

Drift Diver

در این دوره به شما آموزش داده می شود چگونه از یک جریان آب در عمق دریا لذت ببرید و با استفاده از جریان در اعماق آب ها حرکت کنید و یک پرواز را شبیه سازی کنید و با مهارت‌های لازم برای غواصی در جریان‌های آبی آشنا شوید

غواص درجریان بسیار آرام و هیجان انگیز است و می توانید بدون صرف انرژی و هوای زیاد یک منطقه وسیع در زیر آب را کاوش کنید و با دوستان خود سرگرم باشید. همچنین برای غواصان می‌توانند چالش‌هایی مانند جابجایی قوی آب، جریان شدید، و تغییرات سریع و شدید در محیط آب را فراهم کنند.

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

شناور نشانگر سطحی

Delayed Surface Marker Buoy Diver

شناور نشانگر سطحی با نام مخفف SMB که یک ابزار کاربردی و بسیار مفید در غواصی است می تواند به عنوان یک مرجع بصری در صعود و یا برقراری ایستگاه در عمق مشخص به غواصان کمک کند . همچنین در علامت گذاری برای نقشه برداری ، جستجو و بازیابی ، اعلام حضور غواصان در زیر آب به شناور های عبوری در سطح ، پیدا کردن گروه گم شده در زیر آب و موارد دیگری به کار برده می شود

شما در این دوره تکنیک ها و پروتکل مناسب برای استفاده از این ابزار را فرا خواهید گرفت و با اعتماد به نفس بیشتر و خیال آسوده به غواصی خود خواهید پرداخت .

 

دوره های آموزش تخصصی غواصیغواصی با فول فیس ماسک

Full Face Mask Diving

فول فیس ماسک یک ابزار خاص بوده که برای ایمنی بیشتر در غواصی طراحی شده است . در گذشته بیشتر غواصان صنعتی و نظامی از این ابزار استفاده می کرده اند ولی به علت کارائی مفید در غواصی ورزشی هم رواج پیدا کرده است.

در  این دوره شما پیکربندی و روش استفاده از این ابزار مفید را فرا خواهید گرفت و همچنین با شرایط کاری و عملکرد آن در شرایط مختلف و لزوم استفاده در موارد خاص آشنا خواهید شد . 

 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

غواصی در غار

Cavern Diver

چشمه های آب شیرین ، دیواره های آتشفشانی جزایر ، غار های آهکی در بسیاری از مناطق جهان وجود دارند . در این مکان های بزرگ . تاریک که به طور بالقوه ای خطرناک می باشند باید تخصص غواصی در غار را بیاموزید . در این تخصص مهارت و دانش لازم و کافی برای اکتشاف و غواصیدر یک غار به شما آموزش داده می شود . اما ماندن در منطقه دارای نور برای خروج آساناز الزامات این دوره است .

روش های غواصی ، مهارت های جدید ، تجهیزات لازم ، سیستم تنفسی ، جلوگیری از سردرگمی ، برنامه ریزی غواصی ؛ محدودیت ها و سایر مسائل به طور کامل به شما آموزش داده می شود .  

دوره های آموزش تخصصی غواصیغواص متکی به خود

Self Reliant 

اگر چه بیشتر غواصی ها همراه با دوستان و به صورت گروهی می باشد و در تمام مراحل آموزش به این نکته اشاره شده است ، ولی گاهی اوقات ممکن است نیاز به یک غواصی داشته باشید که باید به تنهای انجام دهید و یا غواص همراه شما از نظر سطح آموزش و مهارت در جایگاهی قرار ندارد که بتوانید بر روی او حساب کنید 

در این دوره در مورد خطرات بالقوه غواصی ، ارزش تجهیزات و لوازم ، تجهیزات ضروری ، توسعه مهارت های غواصی برای اعتماد به نفس و استقلال در هنگام غواصی به شما ارائه می شود . همچنین با یادگیری این تخصص از شما به عنوان یک همراه و شریک در غواصی با مهارت و تجربه بالا و همچنین اعتماد به نفس زیاد یاد می گردد 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

حفاظت از کوسه ها

AWARE - Shark Conservation Diver

کوسه ها در اکوسیستم های دریایی بسیار مهم و حیاتی هستند، اما کوسه ها در حال کاهش در سطح جهانی هستند

در این دوره اطلاعاتی در مورد ارزش کوسه ها و آنچه که باعث از دست دادن سریع جمعیت کوسه ها شده است به شما آموزش داده خواهد شد . این دوره شامل دو غواصی است و یا ممکن است به عنوان یک برنامه آموزش بدون غواصی برای شما برنامه ریزی شود و به علت شرایط خاص گواهینامه متفاوتی به شما داده خواهد شد

دوره های آموزش تخصصی غواصیغواصی برای مقابله با زباله های دریایی

Dive Against Debris

شما به طور قطعی در هنگام غواصی زباله های دریایی را مشاهده کرده اید . این زباله ها زندگی آبزیان را در خطر قرار داده است و همچنین تاثیر مثبتی بر سلامتی انسان و تحمیل هزینه های اضافی به اقتصاد ما کرده است 

شما به نقش ویرانگر زباله ها در صنعت غواصی آگاه هستید و به طور کامل آن را درک کرده اید اما شما به عنوان یک غواص چه نقشی می توانید در این خصوص داشته باشید ؟

در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه یک محیط زیر آب را از انواع زباله پاک سازی کنید و گزارشات و فرم های مربوطه  آن را به یک مرکز واحد ارسال کنید و همچنین پس از طی آموزش به عنوان یک غواص آگاه و آموزش دیده در این خصوص برای سایر غواص الگو بوده و بعنوان سر گروه یک تیم پاک سازی این برنامه را در محل زندگی خود انجام دهید 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

دوره غواصی برای دانشجویان رشته زیست شناسی گرایش دریا

Marine Biology

گرايش زيست دريا به بررسي و مطالعه خواص محيط آبي، بيولوژي آبزيان و فعالیت‌های آبزی‌پروری می‌پردازد. يعني برخلاف دو گرايش علوم جانوري و علوم گياهي كه در آن‌ها بيشتر موجوداتی که در خشکی زندگی می‌کنند مطالعه می‌شوند اين گرايش جانوران و گياهان آبزي را بررسي و مطالعه می‌کند. گرایش زیست دریا علاوه بر بررسی فیزیولوژی آبزیان به مطالعه اکولوژی دریا یعنی بررسی آلودگی آب دریا و تأثیر آن بر محیط دریا می‌پردازد.

در این دوره آموزشی واحد غواصی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا رشته زیست‌شناسی در گرایش دریا آموزش داده می‌شود که شامل تاریخچه غواصی ، غواصی امروز ، آشنایی با تجهیزات غواصی ، قوانین فیزیک در غواصی ، مهارت‌های غواصی ، بیماری‌های غواصی ، جداول غواصی ، آشنایی با آبزیان ، محیط ‌زیست و حفاظت از آن ، عکاسی و فیلم‌برداری در زیرآب ، غواصی در شب ، جهت‌یابی و ناوبری در زیرآب ، غواصی عمیق ، حفاظت از مرجان‌ها می‌باشد 

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

دوره غواصی برای باستان شناسی در دریا

Underwater Archaeology 

باستان‌شناسی‌دریایی در اساسی‌ترین شکل خود به مطالعه مواد فرهنگی مربوط به بشر و تعاملاتش با دریاها می‌پردازد. این رشته، مطالعاتی از قبیل:کشتی‌ها و مغروقه‌ها، زیرساخت‌های دریایی، بهره‌برداری دریایی، هویت و چشم‌اندازهای دریایی و انواع دیگر میراث مانند میراث قابل لمس و غیرقابل لمس مرتبط با دریا را در بر می‌گیرد.

از جمله رشته‌های منشعب از باستان‌شناسی دریایی می‌توان به «باستان‌شناسی شناورها» که بر روی «شناورها» و تمامی جنبه‌های فنی و اجتماعی آنچه بر روی خشکی، چه در زیر آب یا در موزه متمرکز می‌باشد هم‌چنین «باستان‌شناسی‌زیرآب» که محوطه‌های باستانی در زیرآب را بدون در نظر گرفتن ارتباطشان با دریا که علاوه بر کشتی‌های مغروق شامل هواپیماهای مغروق، شهرهای مدفون در زیرآب، زیستگاه‌های به زیرآب رفته و ... را نیز در بر می‌گیرد

 

دوره های آموزش تخصصی غواصی

دوره غواصی برای معلولین 

Disabled Diving

بسیاری از معلولین درک کرده اند که غواصی امکانات جدیدی به آنها ارائه می دهد. با کمک تجهیزات غواصی مخصوص ، آموزش کافی و مربیان با تجربه و ماهر معلولین نقص خود را کنار گذاشته و غواصی را با همه آزادی و شادی که ارائه می دهد انتخاب کرده اند.

به عنوان ورزش و تفریح، غواصی قدرت بدنی، ذهنی و احساسات را تقویت کرده و ارتباط خاصی با طبیعت برقرار میکند، در حالی که شانس کشف دنیاهای جدید را هم فراهم می کند.

غواصی یک فعالیت درمانی محسوب می شود. بسیاری از معلولین فلج، پس از غواصی اعضای فلج بدن خود را حس می کنند. عضلات قوی برای غواصی لازم هستند. معلولینی که تصمیم به غواصی می گیرند، انگیزه پیدا می کنند تا با وزنه های ورزشی کار کنند و داشتن عضلات قوی منجر به سلامت عمومی بهتر برای معلول می شود.

غواصی ورزشی است که نیاز به تمرکز دارد و همین ذهن را از اضطراب زندگی روزمره معلول دور می کند. معلولینی که دردهای مزمن دارند، در هنگام غواصی درد خود را کمتر یا حتی بدون درد گزارش می کنند. غواصی یک ورزش هوازی است که بدون فشار زیاد به مفاصل معلول، شانس یک تمرین کاردیو واسکالار سالم را ایجاد می کند.

یکی از مشکلات اصلی معلولین، تنهایی است و غواصی ورزشی اجتماعی است که امکان آشنایی مردم با گروه های مختلف را ایجاد می کند. افزایش فعالیتهای اجتماعی و تفریحی یکی از بهترین راه ها برای سلامتی است. هر چه تعداد غواصی بیشتر می شود استقامت بدن غواص بیشتر می شود و همین سلامت عمومی را افزایش می دهد.

به دلیل تصادفات، بیماری ها و چالش های مادر زادی تقریبا 15 درصد مردم دنیا معلولیت دارند. با وجودی که برخی فعالیت ها برای معلولین امن یا مناسب نیست ولی باز هم تفریح و ماجراجویی خارج از دسترس نیست. با غواصی بسیاری از معلولین قادر به داشتن سلامتی بهتر، دوستان بیشتر و تماشای دیدنی ترین مکان های کره زمین هستند . چالش های جدید، شادی نامحدود و تقدیر از عجایب زندگی فقط چند نمونه از مزایای غواصی است.