ایران مارینا مرکز غواصی بین المللی مارینا

آموزش غواصی بانوان در کیش

آموزش غواصی بانوان در جهان و ایران چگونه است ؟ قیمت و هزینه غواصی چقدر است ؟ غواصی بانوان در کیش چگونه است ؟ غواصی خانوادگی در ایران فراهم است ؟ دوره های آموزشی غواصی برای بانوان چگونه است ؟

احتمالا باید از داستان مشهور «پری دریایی کوچک » (The Little mermaid) سپاسگزار باشیم که دنیای زیر آب را به آن خوبی به خیلی‌ها معرفی کرد. قهرمان زن آن داستان شاید به خوبی غواصی می‌کرد و به‌طور کلی پری‌های دریایی شاید شمشیر و نیزه برق می‌اندازند، بقایای خرابه کشتی‌ها را کاوش و مرزهای غواصی را جابه‌جا می‌کنند. ولی یک واقعیت در مورد غواصی زنان در دنیای واقعی وجود دارد؛ طبق اعلام سازمان آموزشی پدی فقط یک سوم از غواصان دارای گواهینامه بین المللی ، زن هستند.

سازمان آموزشی پدی در سال 1395 به منظور گسترش جامعه غواصان زن و ترغیب تعداد بیشتری از بانوان به غواصی، اولین رویداد سالانه «روز غواصی زن» را برگزار کرد. این رویداد هم‌اکنون به‌ صورت منظم در ماه جولای هر سال برگزار می‌شود.

یکی از شگفت‌ انگیزترین بانوانی که در این زمینه تلاش بسیاری انجام داده، خانم «سیلویا گوگ» (Szilvia Gogh) است که به‌ عنوان سفیر غواصی نیز فعالیت می‌کند. خانم سیلویا گوگ که با بیماری سرطان سینه مبارزه کرده و نجات یافته، به تازگی وارد تالار مشاهیر غواصان زن نیز شده است و هم‌اکنون از مشهورترین و مجرب‌ترین غواصان بانو در جهان به‌ شمار می‌رود.

خانم گوگ در کشور مجارستان به دنیا آمده که کشوری احاطه شده توسط خشکی است. او از سن ۱۴ سالگی اشتیاق فراوان به غواصی داشت. یکی دو سال بعد که گوگ اولین غواصی اقیانوسی خود را به پایان رساند، تا آن زمان بیش از ۵۰۰ بار غواصی را در رودهای مختلف تجربه کرده بود.

خانم گوگ که این روزها در شهر لس‌آنجلس آمریکا زندگی می‌کند و در زمینه‌های مختلفی از جمله مدیر دوره‌های غواصی ، راهنمای سفرهای غواصی و سازنده جواهرآلات فعالیت دارد، وب‌سایتی را نیز به نام «میس اسکوبا» (Miss Scuba) راه‌اندازی کرده که مرجع آنلاین برای غواصی خانم ها  است.

خانم گوگ می‌گوید:وقتی من غواصی را شروع کردم، این ورزش بسیار مردانه بود. من می‌خواستم که غواصی را برای بانوان غواص پس از خودم آسان‌تر کنم.

این سایت مطالبی درباره نکات غواصی و توضیحاتی در مورد مکان‌های غواصی، سازمان‌دهی سفرهای غواصی مخصوص بانوان و تجهیزات غواصی مخصوص بانوان دارد.

خانم گوگ در ادامه این گونه می‌گوید:ئغواصی زندگی شما را تغییر داده و افق‌های فکری شما را باز می‌کند. هفتاد درصد جهان پوشیده از آب است. وقتی شما شروع به غواصی می‌کنید، دیگر شما در قید آن ۳۰ درصد خشکی گیر نکرده‌اید. درواقع شما می‌توانید ۱۰۰ درصد جهان را کاوش کنید و خود را در حال ماجراجویی در نقاطی خواهید یافت که به هیچ روش دیگری جز غواصی میسر نمی‌شد.

غواصی بانوان در ایران

به منظور توسعه و تعمیم فعالیت‌های ورزش‌های همگانی و همچنین ورزش مفرح غواصی با رعایت اصول و مقررات مرسوم و همچنین رعایت شئون اسلامی ، در ایران هم امکان غواصی برای بانوان فراهم است . با بهره‌مندی از مربیان غواصی مجرب و متخصص بانو، بانوان کشور ما هم می‌توانند از خدمات غواصی هم به صورت آموزشی و تفریحی در ایران استفاده کنند.

در‌ حال‌ حاضر تمامی کلوپ‌های غواصی در کیش و قشم که مورد تایید باشند در بخش آقایان و بانوان فعال هستند و هیچ گونه منعی برای فعالیت در بخش بانوان وجود ندارد.

لازم به ذکر است هزینه و قیمت غواصی برای بانوان همانند آقایان بوده و فرقی در این زمینه وجود ندارد مشاهده لیست قیمت و هزینه دوره آموزش غواصی

اگر شما علاقه مند به آموزش غواصی در کیش و یا انجام غواصی تفریحی بانوان در کیش هستید مرکز غواصی ما در این زمینه در کیش با بالاترین سطح کیفیتی در خدمت شماست.

آموزش غواصی بانوان در کیش     آموزش غواصی بانوان در کیش     آموزش غواصی بانوان در کیش     آموزش غواصی بانوان در کیش