وبلاگ غواصی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.iranmarina.com/

غواصی در سراب نیلوفر کرمانشاه

0-116

غواصی در سراب نیلوفر منتظر همکاری اداره‌ کل میراث فرهنگی کرمانشاه است

رئیس هیأت غواصی استان کرمانشاه گفت: برای راه‌اندازی مساله غواصی در دریاچه سراب نیلوفر به‌ صورت برنامه تفریحی منتظر هماهنگی و همکاری مسؤولان اداره‌ کل میراث فرهنگی استان هستیم.

وی اظهار داشت: دنیای زیر آب دارای جذابیت‌های بسیار زیادی است و سراب نیلوفر کرمانشاه با توجه به عمق کم، ساختار اکوسیستم زیر آب بهترین مکان برای راه‌اندازی کمپ‌های غواصی تفریحی و آموزشی در استان کرمانشاه است.

او یادآور شد: در صورت موافقت و همکاری اداره‌ کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه می‌توانیم کمپ غواصی هیأت را در مجموعه سراب نیلوفر راه‌اندازی کرده و زمینه لازم برای فراهم‌ آوری شرایط تفریحی گردشگران، آموزش و مسائل مربوط به کمک‌های اولیه و امداد نجات در این مجموعه فعال کنیم.

وی در خصوص هزینه‌های تفریحات زیر آب و غواصی، گفت: غواصی از ورزش‌های است که نیازمند صرف هزینه نسبتا بالایی است، اما در صورت راه‌اندازی کمپ‌های آموزشی و تفریحی توسط هیأت نجات غریق و غواصی استان می‌توانیم شرایط دسترسی مردم به این تفریح سالم و جذاب را با هزینه‌های بسیار پایین فراهم کنیم.

او با اشاره به این نکته که غواصی در سراب نیلوفر اسباب حفظ محیط زیست این مجموعه را نیز فراهم می‌کند، اضافه کرد: مساله غواصی و آشنایی با دنیای زیر آب در دریاچه‌های کم عمق همچون سراب نیلوفر علاوه بر فراهم‌آ وری شرایط یک تفریح سالم و جذاب شرایط حفظ و نگهداری محیط زیست این مجموعه‌ها را فراهم و تسریع می‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به ورود به فصل گرما و همچنین فاصله کم مجموعه سراب نیلوفر با شهر کرمانشاه، فراهم‌ آوری امکانات و کمپ تفریحی غواصی در سراب نیلوفر علاوه بر ایام نوروز اسباب این تفریح سالم در طول کل سال را در این مجموعه فراهم می‌کند.

رئیس هیأت غواصی و نجات غریق استان کرمانشاه در پایان، خاطرنشان کرد: غواصی در آب دارای شرایط خاصی است و در آب‌های کم عمقی همچون دریاچه‌ها طبیعی و مصنوعی همچون سراب نیلوفر جذاب و در دریاچه سدها و برخی رودخانه‌ها بسیار خطرناک است و از علاقه‌مندان به این رشته می‌خواهیم حتما برای پرداختن به این رشته از طریق مربیان معتبر وارد شوند.