درباره PADI و غواصی پدی

غواصی

انجمن مربیان حرفه ای غواصی به انگلیسی (Professional Association of Diving Instructors) یا PADI بزرگترین سازمان آموزش غواصی تفریحی در جهان است .   www.PADI.com 

padi ، پدی

انجمن مربیان حرفه ای غواصی در سال ۱۹۶۶ میلادی در ایلینوی آمریکا توسط دو مرد به نام های  رالف اریکسون و  جان کرونین و با هدف آموزش غواصی به روشی نوین و به دور از نظامی گری که در آن سالها رایج بود تأسیس گردید.

جان کرونین یک فروشنده تجهیزات غواصی برای غواصان ایالات متحده و رالف اریکسون یک مربی شنا بود . آن‌ها احساس می‌کردند که سازمان های صدور گواهینامه غواصی که در آن زمان وجود داشت غیرحرفه‌ای هستند و از هنر و فناوری در آموزش استفاده نمی کنند و غواصی را بی ارزش و ورود مردم به این ورزش را دشوار کرده اند. جان و رالف با شیوه‌ و روش های آشنا بودند که می‌توانستند این کار را برای مردم آسان‌تر نمایند

در سال 1966، جان یک بطری نوشیدنی با برچسب سیاه و 30 دلار پول با خود به آپارتمان رالف در ایلینوی برد. آن‌ها تصمیم گرفتند که اکنون زمان تأسیس یک سازمان آموزش غواصی است. جان اصرار داشت که عبارت "حرفه‌ای" در نام شرکت باشد و رالف موسسه‌ای متشکل از مربیان غواصی را نیاز داشت. بعد از خوردن چندین لیوان نوشیدنی انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی خلق شد

اولین جلسات راه اندازی در چندین رستوران در مورتون بیشه و نایلز، ایلینوی انجام شدند. در ظرف چند ماه، جان بخشی از زیرزمین خانه خود را در خیابان اصلی نایلز به اتمام رساند تا به ‌عنوان ستاد اصلی PADI باشد.نهایتاً وی خانه همسایه خود را نیز کرایه کرد. پسر وی برایان پاکت‌ها را تهیه و تمبر می زد . هدف آن‌ها دادن فرصت بیشتر به مردم برای لذت بردن از جهان زیرآب توسط مربیان معتبر غواصی و تربیت غواصانی با اعتمادبه نفس و شایسته بود.

لوگوی آتش

زمانی که آن‌ها برای طراحی آرم مشغول صحبت بودند، جان گفت که او چیزی شبیه شکل جغرافیای ملی را می خواهد. سال بعد در یک مصاحبه رالف گفت که این ایده شیوه نگرش به عملیات دو مرد کوچک را تغییر داد. در آن لحظه او یک چشم بزرگ برای PADI طراحی کرد . یک غواص با یک مشعل در جهان ، رالف مسئول کنار هم قرار دادن PADI برای اولین بار در آرم بود. این آرم بعدها به عنوان آرم PADI شناخته شد.

پدی ، PADI

در سال های اولیه PADI به آرامی رشد کرد. در سال 1967 آنها PADI را معرفی کردند با اولین دوره غواصی و دوره غواصی پیشرفته و یک دوره تخصصی غواصی . تا اواخر دهه 1960 این موسسه فقط 400 عضو داشت اما هنوز یک نهاد مبارز بود .

کرونین به نمایشگاه بزرگ محصولات انجمن ملی ورزشی در شهر نیویورک رفت. در حالی که او در آنجا بود که با پل زیملش که بعدها سردبیر مجله Skin Diver شد، ملاقات کرد. پل پیشنهاد کرد که PADI عکس فرد غواص را در کارت گواهینامه قرار دهد . در سال 1968، PADI اولین کارت گواهینامه شناسایی را بهمراه عکس غواص ارائه می کند. این یک حرکت استراتژیک بود که کمک به رسمیت شناختن PADI درجهان بود.جان کرونین به سمت مدیر فروش U.S. Divers انتخاب شد و خانواده خود را به هانتینگتون بیچ، کالیفرنیا منتقل کرد. در سال 1970، دفتر PADI به کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد.

در سال 1980 PADI شروع به ایجاد و توسعه مطالب و منابع آموزشی بصورت چند رسانه ای برای هنرجویان و مربیان غواصی بصورت یکپارچه نمود این حرکت باعث رشد باور نکردنی PADI و باعث منحصر به فرد شدن آن از دیگرسازمان ها شد. جان کرونین در سال 2003 در گذشت و خیلی ها را در غم فرو برد دوست و همکار او رالف اریکسون نیز سه سال بعد درگذشت. آنها با افتخار مشعل PADI را که برای آن زحمات زیادی کشیده بودند با اطمینان در دست نسل های امروز قرار دادند.

 

 

غواصیPADI در سرتاسر جهان سخت کار می کند تا به عنوان بهترین مشارکت کننده با اعضای خود عمل نماید و متعهد به :

  1. تربیت و حفظ غواصان سالم و مسئول
  2. تربیت و حفظ اعضای حرفه ای با کیفیت
  3. رفاه مالی
  4. تطابق در پیام، محصولات، سیستم ها و روش ها در سراسر جهان

تیم اجرایی PADI در سراسر جهان به رهبری Dr. Drew Richardson اطمینان می دهد که این وعده ها را به انجام برساند.

 

 

ماموریت PADI

شعار PADI  این است : راهی که به جهان غواصی را می آموزد The Way the World Learns to Dive 

 هدف : توسعه برنامه هایی است که دارای منافع عمومی در بخش غواصی تفریحی در سرتاسر جهان می باشد.

چشم انداز : تمایل دارد به عنوان سردم دار جهانی در توسعه آموزشی افراد حرفه ای غواصی و مشتاقان غواصی به شمار آید.

ماموریت : ما قصد داریم غواصی را به جهان تدریس کنیم.

کارها، اهداف و مقاصد : تلاش می کند تا به عنوان موفق ترین سازمان در بخش غواصی تفریحی و زیر آب رفتن مطرح باشد. PADI متعهد به تولید و خدمات دهی عالی، رشد و امنیت حرفه ای اعضا و کارمندان PADI ، رقابت سالم و مشارکت در صنعت غواصی و فراهم آوردن آموزش و فرصتی برای همه کسانی است که در صدد بهره گیری و اکتشاف سالم و حفاظت از اقیانوس هاف دریاچه ها و آب های زیر زمینی سیاره ما هستند.

اعضای PADI از جمله مراکز غواصی تفریحی ، امکانات آموزشی ، مربیان و دایومسترهای آن بیشتر غواصان تفریحی جهان را آموزش می دهند.

دفاتر منطقه ای PADI

 PADI دارای 400 کارمند و دارای دفاتر خدمات به شرح زیر است :

دفتر مرکزی  PADI در رانچو سانتا مارگاریتا, کالیفرنیا, ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

آفیس آمریکا ( دفتر آمریکا واقع در کالیفرنیا - دفتر آمریکای لاتین واقع در کالیفرنیا- دفتر مستقل کانادا واقع در ونکور )

آفیس آسیا ( دفتر مرکزی آسیا واقع در سیدنی استرالیا - دفتر مستقل چین واقع در شنژن - دفتر مستقل ژاپن واقع در توکیو )

آفیس اروپا ، آفریقا و خاورمیانه ( دفتر مرکزی واقع در بریستول انگلستان )

دفتر PADI تراول واقع در زوریخ سوئیس - دفتر PADI RDO واقع در مسکو روسیه و سان پائولو برزیل )

 

 

 

 

غواصی

موسسه PADI با الهام گرفتن از روش تدریس نوین و سیستم آموزشی آمریکا و با همکاری با بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان و نیز استفاده از روشهای میهمان نوازی هتلها جهت سرویس دهی به گردشگران، موفق به طراحی روشی جدید در آموزش غواصی گردید که نتایج آن گسترش روزافزون این تفریح سالم در بین جوامع و ملل مدرن و پیشرفته جهان گردیده است.

امروزه  موسسه PADI با دارا بودن 6600 مرکز غواصی در سراسر جهان حضور گسترده ای دارد و غواصان آموزش دیده توسط PADI در 200 کشور جهان حضور دارند همچنین مربیان و اعضای حرفه ای PADI  که بیش از 137 هزار نفر می باشند در 186 کشور دنیا به فعالیت مشغول هستند و نقش وسیعی را در صنعت توریست جهانی با ارائه فعالیتهای غواصی ایمن و کارآمد در سراسر جهان ایفا می کند و استاندارد جدیدی را در امر اکو گردشگری که در راس آن شعار ایمنی قرار دارد و مورد استقبال تعداد بیشماری از ساکنین این کره خاکی قرارگرفته است را ارائه می نماید.

امروزه PADI سالانه بیش از یک میلیون گواهی نامه غواصی صادر می نماید .در طول سالهای بسیار زیاد فعالیت ، از زمان شکل گیری تا تبدیل شدن به یک سازمان برجسته ارائه دهنده آموزش غواصی، سرشماری ها نشان میدهد که تا پایان سال 2019 بیش از 27 میلیون گواهینامه غواصی صادر کرده است و حدود 70% از غواصان در ایالات متحده و حدود 65% از غواصان در سراسر جهان توسط PADI آموزش دیده اند 

سیستم آموزشی PADI بر مبنای یک نظریه واحد و عملی و نظام آموزشی غربی بنا شده است. در این سیستم نخست اطلاعات نظری از طریق مطالعه مستقل کتابها و تماشای فیلم و دیگر رسانه های گوناگون مانند آموزشهای آنلاین به هنرجو منتقل می گردد. سپس توضیح های مربی که در عین حال بسیار ساده و کارآمد است بر آموخته ها تاکید ورزیده و همچنین در پایان هر بخش از کتاب با پاسخگویی به آزمونها، دانش نظری خود را سنجیده و بر درک تمامی مفاهیم در برنامه آموزشی تاکید می گردد.

پس از آن مهارت های عملی توسط مربی به صورت شفاهی توضیح داده شده و در استخر به معرض نمایش گذارده می شود.این مهارت ها در یک رویکرد یکپارچه در تمامی دوره های PADI در سراسر جهان و بر اساس استانداردهای آموزشی بوده و پس از تسلط کامل بر مهارتها، دانش آموز جهت ورود به آبهای آزاد(دریا) آماده می گردد . پس از اتمام هر دوره گواهینامه ای برای هنرجو صادر می شود. دوره های PADI بر مبنای عملکرد غواص بوده و تاکید بر سطح دانش علمی ، عملی ، ایمنی ، و مهارت های حرکتی آنان است.

در دوره های حرفه ای که شامل مطالعات مستقل بسیاری است تمامی مبانی فیزیولوژی ، فیزیک ، و رابطه بین آنها و بدن غواصی به طور مفصل مورد مطالعه قرار میگیرد. ورود به چنین دوره هایی که دارای سطح بالایی از علوم و فنون غواصی است نیازمند تکمیل تمامی دوره های آغازین می باشد. تمامی دوره های آموزشی PADI بر مبنای استانداردهای بین المللی و شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی است.

برای آشنایی بیشتر با دوره های PADI روی لینک روبرو کلیک کنید »» دوره های آموزشی PADI

padi ، پدی

امروزه PADI نهادی راهبردی در آموزش غواصی جهان برشمرده مي شود. اين نهاد عضو دائم شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی، فدراسیون زیرآبی اروپا و با بيش از 50 سال تجربه و دارا بودن بيشترين مراكز غواصی در سراسر جهان و وسايل کمک آموزشی بسيار متعدد خدماتی را فراهم آورده است تا شما بتوانيد به آسانی در هر كجای اين كره خاكی غواصی را آموخته و به غواصی بپردازيد.

وب سایت PADI ماهانه بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد که نیمی از آنها بازدید کننده جدید هستند . همچنین در شبکه های اجتماعی PADI بیش از 4 میلیون دنبال کننده دارد به عبارتی از هر 10 غواص در شبکه های اجتماعی  9 نفر PADI را دنبال می کنند . همچنین بخشی از استراژی PADI رشد و گسترش کل صنعت غواصی در جهان است نه فقط رشد PADI و از طریق تمام کانال های خود و اعضای خود این کار ار انجام می دهد و به همین علت 87% موارد آگهی های رسانه های جهان توسط PADI جذب می شود . 

بر همین اساس افراد جدیدی که می خواهند غواصی را آغاز کرده و در دوره های آموزش غواصی مبتدی ثبت نام می کنند ، حدود 83% آنها نام و برند تجاری PADI را شنیده بودند 

 

 

  شرکتهای وابسته به PADI

غواصیبنیاد پروژه آگاهی Project AWARE Foundation

جنبشی جهانی برای غواصان در حفاظت از سیاره اقیانوسی است.این جنبش با تمرکز بر مسائل مهمی در ارتباط با حفاظت از کوسه های در خطر و زباله های دریایی، پروژه ای آگاهی دهنده و توانمند برای هزاران تن از غواصان جهان در بیش از 186 کشور بوده تا با همکاری یکدیگر برای تحقق سیاره اقیانوسهای تمیز، سالم و زیبا بکوشند.بنیاد پروژه آگاهی سازمانی ثبت شده و غیر انتفاعی است

 

غواصیاولین واکنش های اضطراری Emergency First Response

به عنوان یکی از مهمترین ارائه کنندگان بین المللی احیای قلبی ریوی CPR و شرکت های آموزش دهنده کمک های اولیه عضو کمیته رابط بین المللی احیا ILCOR اعتماد به نفس دهنده ای برای پاسخگوئی فوری به فوریت های پزشکی، نه فقط در غواصی، بلکه در زندگی روزمره افراد در کنار خانواده، دوستان، همسایگان و همکاران می باشد.

 

غواصیانتشارات جریان Current Publishing Corporation

انتشارات جریان شرکتی وابسته به PADI است انتشارات جریان وظیفه توسعه و انتشار علوم دریایی و مواد آموزشی را برای دانش آموزان و معلمان ایالات متحده بر عهده دارد و برای گسترش این برنامه درسی از مهد کودک ها و دبستانها آغاز به کار کرده است.

 

غواصیعلوم و فن آوری غواصی DSAT

پژوهش و بررسی در زمینه های زیر سطحی و تهیه و توسعه جدولهای غواصی تفریحی برنامه ریز غواصی تفریحی

 

 

  شریکهای تجاری PADI

غواصینشنال جئوگرافیک National Geographic

همکاری نشنال جئوگرافیک با PADI که در مقام رهبری جهان در ارائه دوره های آموزشی غواصی است، به طور مشترک به ایجاد برنامه آموزشی غواص نشنال جئوگرافیک منجر گردیده است. هدف مشترک هر دو سازمان، تشویق به حفاظت از منافع عمومی در جهان غواصی تفریحی برای کمک به درک بهتری از میراث فرهنگی زیر آب است.

 

 

 

غواصی آموختن غواصی و انجام غوصهای تفريحی با مربيان PADI در مراكز غواصی آن ميتواند در شكوفایی استعدادهای آموزشی ، علمی، عملی ، تجربی و نيز کمک به احيای محيط زيست دريایی کمک كند . اين مهم در چهار كلمه زیر خلاصه می شود 

آموزش Education 

تجربه Experience 

تجهیزات Equipment

محيط زيست Environment 

که توسط مربيان PADI در قالب دوره های آموزش غواصی PADI به علاقه مندان ارائه مي گردد

 

  Education تعليم

وجود دوره هاي متعدد آموزش غواصی PADI راهگشای شما به دنيای زيبای اقيانوس ها است. اين دوره ها به گونه ای طراحی گرديده اند كه كليه گروه های سنی ميتوانند در آن شركت و غواصی را در شرايط مختلفی بياموزند.

 Experience تجريه

با شركت در تورهاي عواصی تفريحی كه توسط مراكز غواصي PADI در سراسر جهان ارائه مي گردند شما می توانيد به كشف دنيای ناشناخته اعماق پرداخته ، تجربيات عملی فراوانی كسب و با دوستان جديدی آشنا شويد.

 Equipment تجهيزات

مراكز غواصی PADI و نيز فروشگاههای تجهيزات غواصی آن ارائه كننده طيف بسيار گسترده ای از تجهيزات مورد نياز شما جهت كشف شگفتيهای خلقت در اعماق اقيانوس ها می باشند.

 Environment محيط زيست 

پروژه هایی نظير Project AWARE و مشاركتهای PADI با ديگر سازمانها و نهادهای مرتبط مانند National Geographic ,UNEP, Reef Check كمك بسزائی در راستای كند نمودن روند تخريب مرجانها و زيستگاههای دريایی سراسر جهان ، محيطی كه همه ما آن را دوست داريم و به آن عشق ميورزيم نموده است. شما نيز مي توانيد با شركت در دوره های آموزش غواصی PADI ما را در اين زمينه ياري دهيد.

 

خوشبختانه با وجود مربيان مجرب ايرانی که دوره‌هاي آموزشی را با موفقيت سپری نموده‌اند و اينک مسئوليت آموزش اين فنون را طبق استانداردها و نکات ايمني جهانی آن انجمن در ايران بر عهده دارند شما نيز مي‌توانيد با استفاده از تجارب و رهنمودهايشان و شرکت در دوره‌هاي مختلف آموزشی حياتی نو و بديع را همراه با خاطراتی سراسر شيرين از اين پس داشته باشيد.

 

ورودتان را به دنيای پاک و اسرارآميز درياها خوش آمد مي‌گوييم

  

آیا می دانید مزایای سیستم آموزشی PADI بر دیگر سیستمهای آموزشی چیست ؟

  

غواصی

 شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی در جهان

كلیه دانش آموختگان و غواصان PADI دارای شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی از معتبر ترین و گسترده ترین موسسه آموزش غواصی جهان میگردند. گواهینامه های صادره از این موسسه فارغ از آنكه هنر آموزان در كجا و توسط كدام مربی آموزش دیده است در سراسر جهان معتبر و مورد تایید همگان می باشند. وجود شبكه گسترده PADI به گستره جهانی، دارا بودن بیش از 137هزار مربی مجرب و 6600 مركز غواصی در سراسر جهان در بیش از 186كشور دنیا مزید بر این علت است.

 

  

غواصی

تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی

تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی اعم از کتاب ، مجله ، فیلم ، بروشور ، جداول و ... كه به 29 زبان پر کاربرد دنیا موجود می باشد نیز از مزایای بزرگ این سیستم آموزشی است. همچنین شما به آسانی می توانید مربی خود را از میان مربیان مجربی كه با زبانهای گوناگونی آشنا می باشند پیدا کنید. 

 

 

 

غواصی

آموزش بدون محدودیت زمانی با در نظر گرفتن تبحر هنر آموز

طراحی دوره های آموزشی PADI به گونه ایست كه مهارتهائ ارائه شده در دوره ها بدون در نظر گرفتن زمان محدود و صرفاً بر مبنای فرا گیری و اجرای صحیح آنها توسط هنرآموز ارائه شده اند. این بدان معناست كه شما در دوره آموزشی خود مجبور به آموختن مهارتها در زمانی محدود نبوده و میتوانید با آرامش كامل و اطمینان خاطر مهارت ها را به درستی در زمانی مقتضی آموخته و در آن تبحر كافی بیابید.مربیان PADI در سراسر جهان در خدمت شما بوده تا با استفاده از شیوه آموزشی PADI و استانداردهای آموزشی در فضائی مفرح و لذت بخش از تیحر شما در انجام مهارتها اطمینان حاصل یابند

 

 

غواصی

گسترده ترین مجموعه آموزشهای تخصصی

لذت غواصی شما با شركت در دوره های تخصصی و کسب تجربه بیشتر باعث اعتماد به نفس بیشتر دو چندان خواهد شد. وجود بیش از 29 دوره تخصصی و و تخصصی خاص  ماجراجوئی گوناگون در تحكیم زیرساختهای آموزشی هنرآموزان بسیار موثر بوده و كمك بسزائی در بالا بردن سطح دانش،تجربیات و معلومات وی خواهد داشت و دستیابی به درجه مستر اسكوبا دایور یا دایو مستر از هنر آموز شخصیتی كاملا حرفه ای خواهد ساخت.

 

 

 

غواصی

دریافت اعتبارات دانشگاهی

تمامی دوره های آموزشی PADI از مبتدی تا پیشرفته توسط موسسات كنترل كیفیت جهان نظیر سازمان استاندارد جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته و امروزه این موسسه به عنوان تنها موسسه آموزش غواصی جهان دارای گواهینامه استاندارد جهانی شناخته شده است. همچنین كلیه دوره های آموزشی PADI در شورای آموزش عالی و ملی  آمریكا ، استرالیا، کانادا ، اروپا . خاورمیانه و آفریقا ، ژاپن ، نیوزیلند و بسیاری از كشورها سنجیده شده و امروزه به عنوان واحد های دانشگاهی در رشته های مرتبط پذیرفته شده اند. امروزه تطبیق دوره های آموزشی PADI در بسیاری از كشورها امكان پذیر می باشد. بعنوان مثال در ایران در دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه شاهد ، دانشگاه ازاد واحد تهران شمال در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته زیست شناسی دریا گواهینامه PADI بعنوان 4 واحد دانشگاهی پذیرفته می شود

 

( اطلاعات بیشتر و روش تطبیق دوره ها در دانشگاههای كشورهای مختلف )

غواصیاحساس مسئولیت جهت حفاظت از محیط زیست دریایی

PADI بسیار مصمم است تا از محیطی كه تمامی غواصان اعم از آماتور یا حرفه ای استفاده نموده و لذت میبرند به نحو احسن محافظت نماید تا این منابع به نسلهای بعدی نیز انتقال یابد. از این رو تمامی دوره های آموزشی PADI به گونه ای طراحی گردیده اند تا همزمان با آموزش مهارتهای غواصی هنر آموز به اهمیت آبزیان ، زیستگاهها و اكوسیستم دریائی آشناشده تا از این پس وی نیز به جمع پاسداران محیط زیست پیوسته و به گونه ای بسیار موثر در زمینه حفاظت از زیبائی های زیر دریائی بكوشد.

 

 

 

 بر اساس گزارش های منتشر شده برترین سازمان های صدور گواهینامه غواصی تفریحی به شرح زیر می باشد

Scuba Certification Agencies

 

 آمار تفکیک جنسیتی غواصان PADI

PADI 2019  Statistics

 

 آمار تفکیک سن غواصان PADI

PADI 2019  Statistics

 

 آمار صدور گواهینامه غواصی در سال توسط PADI

غواصی

 

آیا می دانید :

كلیه دوره های آموزشی PADI مورد تائید شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی می باشند

 

PADI اولین موسسه آموزش غواصی جهان که دارنده گواهینامه کیفیت از سازمان استاندارد جهانی است 

 

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) دوره های آموزشی  PADI  را توسط حسابرس مستقل جهت خدمات غواصی تفریحی سازگار با استاندارد های ایزو مورد بررسی قرار داده است و همچنین توسط فدراسیون زیر آب اروپا و موسسه استاندارد اتریش نیز تائید شده است . استانداردهای ISO (در جدول زیر) مربوط به پنج سطح غواصی دو سطح از مربی غواصی و یک سطح ارائه دهنده خدمات و یا مرکز غواصی است.

هر یک از استانداردهای ایزو معادل یکی از گواهی های صادر شده از سوی PADI یا سطح مهارت فردی است. به این شکل که اخذ یکی از این مهارت ها توسط فرد یا غواصی به معنی رعایت الزامات مربوط به استاندارد ایزو از سوی آن فرد است

غواصیكلیه دوره های آموزشی PADI مورد تائید فدراسیون غواصی اروپا و  استاندارد آموزشی اتریش است 

مدارک پدی       غواصی

 

مدارک پدی

 

كلیه دوره های آموزشی PADI مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران است 

 

 

ادامه آموزش غواصی با سازمان PADI  با داشتن گواهی نامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی غواصی 

ممکن است شما توسط سازمان های دیگر آموزش غواصی دیده باشید و گواهینامه دریافت کرده باشید، در صورتی که دارای گواهینامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی می باشید جدول زیر به شما این امکان را می دهد تا از سطح آموزشی گواهینامه غواصی خود و معادل آن در سازمان PADI اطلاع پیدا کنید.

RECREATIONAL SPORT DIVER EQUIVALENCES

 

اما بسیاری از غواصان دوست دارند که به سازمان آموزشی غواصی PADI که بزرگترین ،شناخته شده ترین و معتبرترین سازمان آموزشی غواصی در سطح جهان است وارد شوند و در این سازمان به ادامه آموزش غواصی بپردازند و از امکانات و مزایایی آن استفاده کنند . 

در انتهای سال 2018 در سطح جهان میزان مراجعه غواصان از دیگر سیستم های آموزش غواصی به PADI به میزان 30% رشد داشته است .

همچنین 75 درصد مراکز غواصی در سطح جهان در اختیار PADI است و این مراکز نیازمند غواصان حرفه ای با گواهی نامه PADI می باشند که این خود نیز یک فرصت شغلی با درآمد خوب است .

اگر دارای گواهینامه غواصی از دیگر سازمان های آموزشی می باشید و علاقه مند به ادامه آموزش با سازمان PADI هستید شما می توانید بدون طی کردن دوره های آموزش غواصی از ابتدا و پرداخت هزینه های اضافی برابر جدول زیر به ادامه آموزش غواصی و دریافت گواهینامه از سازمان PADI شوید.

RECREATIONAL Diver Crossover to PADI